Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

TBN wyjaśnia

- Doniesienia, jakie pojawiły się o naszej organizacji w prasie są nieścisłe i pełne złych intencji. Ukazują w negatywny sposób nasze działania i poniżają misję - powiedział rzecznik prasowy Trinity Broadcasting Network, Colby May. TBN ustosunkowało się do informacji, jakie ukazały się o niej w prasie. Jak uważa rzecznik sieci telewizyjnej, mimo szerokiego i nieskrępowanego dostępu do wszystkich danych organizacji, prasa opublikowała jedynie fragmenty sugerujące nadużycia właścicieli przedsięwzięcia, okraszając je plotkami i kłamstwami.

Według "Chronicle of Philantropy", pensja członków zarządu telewizji znajduje się w średniej dochodów w największych organizacjach typu non-profit. TBN należy do 100 największych tego typu firm w Ameryce. Duże zasoby kapitału, jakimi obraca, pozwalają jej uniknąć zadłużenia.

Przykładem, dobrze ilustrującym tą sytuację, jest ostatnie zarządzenie FCC. Każda stacja telewizyjna w Stanach ma obowiązek stworzyć dodatkową możliwość transmisji w kanale cyfrowym. "Zbudowanie nowych przekaźników telewizyjnych w każdej z 22 regionalnych stacji, aby zrealizować ten wymów, będzie kosztowało miliony. A przecież posiadamy także 33 platformy satelitarne emitujące program na cały świat. Roczne kontrakty kosztują nas dziesiątki milionów dolarów. Potrzebujemy dopowiednich rezerw finansowych. Jednak o tym prasa nie napisała" - powiedział doradca prawny TBN, John Casoria.

TBN wyjaśnił także, że kłamstwem jest historia stosunków homoseksualnych dyrektora Crouncha. Oskarżenie zostało sfabrykowane przez człowieka skazanego za molestowanie dzieci i posiadanie narkotyków jako część uzasadnienia bezprawnego rozwiązania umowy o pracę.

TBN nie wyparł się posiadania wielu luksusowych posiadłości oraz własnej sieci lotniczej. Jednak używa się ich tylko do celów związanych z działalnością organizacji. W posiadłościach tworzy się programy, podpisuje ważne kontrakty i umowy oraz nocuje gości sieci telewizyjnej. To samo dotyczy prywatnej sieci lotniczej. "Samolot pozwala na mobilność, a pan Crunch jest osobą publiczną. Często musi odwiedzić wiele oddalonych od siebie miast jednego dnia." - wyjaśnił Casoria.

Organizacją działa całkowicie jawnie. Na każde życzenie udostępnia do wglądu zwroty podatkowe, płace i dochody oraz stan majątkowy członków zarządu, listę ofiarodawców wraz z kwotami pieniężnymi przekazanymi telewizji. Corocznie poddaje się finansowemu audytowi prowadzonemu przez niezależne firmy oraz jest pod ciągłym nadzorem prasy.

"Doniesienia prasy byly wybiórcze i subiektywne. TBN i dyrektor Crounch mają za sobą 30 letnią, jawną i udokumentowaną działalność. W całej pracy pozostali wierni swojej misji, którą jest szerzenie Dobrej Nowiny Chrystusa" - podsumowuje May.

Wiceprezydent sieci telewizyjnej, Paul Crounch Junior określił reakcję swojego ojca na artykuły słowami: "Dziękujemy za błogosławieństwo" - odnosząc się do Ewangelii wg Św. Mateusza. "Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich nalezy królestwo niebieskie. Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie,albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami". (Mt 5, 3-11).

Luksusowy teleewangelistaOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040924121843959

No trackback comments for this entry.
TBN wyjaśnia | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń