Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Biały, heteroseksualny, chrześcijanin - obiekt dyskryminacji

Nie tylko mniejszości są dyskryminowane. Na Uniwersytecie Pólnocnej Karoliny student został poddany "celowej dyskryminacji i dręczeniu" ponieważ był "białym, heteroseksualnym chrześcijaninem" i okazał dezaprobatę dla homoseksualizmu.

Burzę wywołała wypowiedź Timothego Mertesa podczas seminarium dotyczącego praw człowieka. Tematem zajęć była różnorodność kulturalna. Rozważano problem, czy heteroseksualni mężczyźni czują się "zagrożeni" przez osoby homoseksualne. Pod koniec dyskusji Timothy Mertes stwierdził, że, według niego, "zagrożenie" to niewłaściwe słowo. Przytoczył przykład swojego przyjaciela z Kalifornii, który otrzymał list miłosny oraz propozycję od geja. Nie poczuł się wtedy zagrożony, a jedynie brudny i zniesmaczony. Timothy dodał, że on sam, "jako chrześcijanin", zareagowałby podobnie.

Nauczycielka prowadząca seminarium, pani Crystall, nie podjęła polemiki, jednak po zakończeniu zajęć rozesłała e-maile do wszystkich studentów. Zawierały one osobisty atak na Mertesa. "Nie będę tolerować żadnych rasistowskich lub seksistowskich zachowań na moich zajęciach. To, co usłyszeliśmy, jest przykładem mowy pełnej nienawiści, mającej na celu wywołanie wrogości, i nie może zostać zaakceptowane." Wymieniając nieszczęśliwego studenta z nazwiska, dodała: "Jest to znakomity przykład, jak uprzywilejowana pozycja białego, heteroseksualnego chrześcijanina pozwala mu na robienie bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia agresywnych i seksistowskich komentarzy".

List wywołał natychmiastową reakcję Biura Praw Człowieka na Wydziale Edukacji. Jego dyrektor, Alice Wender, skomentowała: "Wiadomość e-mailowa nie tylko stanowiła celową dyskryminację studenta, ale również miała na celu zniechęcenie do wolnej wymiany poglądów, kluczowej w czasie wyższej edukacji i zagwarantowanej przez Konstytucję". "Jeżeli nie można wypowiadać swoich poglądów w czasie dyskusji na zajęciach, gdzie wolno je wypowiadać?" - pytał retorycznie republikanin z Pólnocnej Karoliny, Walter Jones.

Sprawa została jednak rozwiązana polubownie. Biuro Praw Człowieka na Wydziale Edukacji określiło zachowanie profesor jako nielegalną dyskryminację, jednak nie wyciągnęło wobec niej żadnych konsekwencji. Ze swojej strony nauczycielka przeprosiła za swoje słowa. Student otrzymał zaliczenie zajęć.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/200409281238201

No trackback comments for this entry.
Biały, heteroseksualny, chrześcijanin - obiekt dyskryminacji | 10 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
milka wto, 28 wrz 2004, 14:59:50
oj, biedny bialy chlopczyk! :-)
jakiez strasznej krzywdy doznal przez tych geeojwskich wilkolakow! och, jakas to straszna afera, z powodu jednego insydentu! az organizacje broniace praw czlowieka musieli interwieniowac! tyle na swiecie bezprawia, a tu "dotkliwa" krzywda!
kazdy w zyciu doznaje jakies krzywdy, jedni mniej, drudzy wiecej. ten insydent jest wart smiechu. juz chyba nie ma o czym pisac. biedny bialy normalny chlopczyku, wspolczuje ci.

pozdrowiam
kolorowa
 
milka śro, 29 wrz 2004, 10:30:56
Nic strasznego sie nie stalo. Jest to sztucznie rozdmuchany problem. Jeszcze pol wieku temu panowie w białych kapturach mogliby spokojnie powiesic te profesor i to nie byloby żadna sensacja. Co takiego strasznego jest w tym ze on dostal miłosny list od geja? Sama zastanawiam się co bym ja zrobila jakbym dostala list od lesbijki, zdziwilby mnie taki list, a potem zignorowałabym. A kto wie, może ten bialy bluzgal na lewo i na prawo? Może nie okazal szacunku innym?
W każdym bądź razie ja nie widze zadnego zagrozenia dla białego porządnego poprawnego faceta w tym aspekcie. Nie potrzebnie oskarżasz mnie o rasizm. Przeciez ja jestem taka kochana osoba. Jak można mnie o to podejrzewac?  Ja wszystkich kocham. Białego, czarnego, żółtego, wszystkich. Bylabym rasistka, czy wyszłabym za maz za białego?
Chciałam jedynie powiedziec to ze jak dyskryminuje się czarnego albo kogos z mniejszości albo kobiete to jest rzecz tak normalna, jedynie tylko pokrzyczymy na tych tyranow i dalej pozwalamy na bezprawie. A jak lekko tylko dotkniesz białego z porządnej rodziny chrzescjianskiej to od razu szum, afera. Trabia o tym wszelkie media, a jakze? Przeciez to jest sensacja! Dotkliwie skrzywdzili białego.
Nic strasznego nie widze w tym ze ten zielonoswiatkowski pastor siedzi w areszcie. Czyz w koncu nie cierpi za swoje slowa albo np. za wiare w swoje slowa? Każdy z nas praktycznie cierpi czasem za nic. Ja cierpie za kolor mojej skory i to tu w tolerancyjnej Polsce. Powiedzieli mi ze powinnam być szczesliwa za to ze mnie nie bija, a bo w Niemczech by mnie porzadnie stłukli za sam wygląd. Tak Polacy usprawiedliwiaja swoje rasistowskie zachowania. Mowia mi ze w Niemczech Polacy sa zle traktowani, wiec i oni tez zle (z gory) patrza na ludzi ze wschodu. To taka fala nietolerancji Niemcy polakow a Polacy ruskich. Rzecz normalna no nie?
A takich co cierpia za sam kolor skory czy za inny styl bycia jest miliony. I coz to się stalo normalnością!
 
gosc śro, 29 wrz 2004, 14:25:47
A co go tak "pobrudziło" i "zniesmaczyło" kto mi wytłumaczy??? Może jednak czuł zagrożenie, zagrożenie dla jego męskości??? Ale jeśli tak to  z chrześcijaństwem nie ma to nic wspólnego bo powinien się raczej za nadawcę listu pomodlić...
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń