Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Nadzieja i uzdrowienie po aborcji

W Milwaukee (USA) od dwudziestu lat działa program wsparcia dla kobiet, które dokonały  przerwania ciąży. Zajęcia terapeutyczne pomagają im uporać się z syndromem poaborcyjnym. Inicjatorką działającego od 1984 roku programu jest pięćdziesięcioczteroletnia psycholog Vicki Thorn, autorytet w dziedzinie zwalczania urazów poaborcyjnych.

Inspiracją do jego uruchomienia projektu stały się przeżycia jej przyjaciółki – po oddaniu jednego dziecka do adopcji a także usunięciu ciąży nie mogła poradzić sobie z ogromem przeżyć. Thorn utworzyła grupę wsparcia dla kobiet, które doświadczyły aborcji. Jako jedna z pierwszych z światowych autorytetów w tej sferze.

Działający od dwudziestu lat Projekt Rachel pomógł uporać się z okropnymi przeżyciami związanymi z dokonaniem zabiegu setkom kobiet, które same nie były w stanie sobie z tym poradzić. Program skierowany do kobiet każdego wyznania przyciąga mnóstwo osób.

Do jego sukcesu przyczyniła się współpraca z różnymi kościołami działającymi w Stanach Zjednoczonych. Początkowo program obejmował indywidualne rozmowy z kobietami, ale został poszerzony o zajęcia dla osób zajmujących się zawodowo udzielaniem pomocy kobietom z doświadczeniami aborcyjnymi.

„Ludzie pracujący dla Projektu Rachel mają za zadanie służyć delikatną pomocą w przechodzeniu bolesnego procesu. Żadna kobieta nie powinna się obawiać prośby o pomoc. Jesteśmy po to, by służyć radą, a nie oceniać czyjeś postępowanie” – mówi Thorn.

Do popularności projektu przyczyniła się w dużej mierze charyzmatyczna postać samej autorki. Prywatnie żona nauczyciela akademickiego i matka szóstki dzieci czas i energię poświęca na działalność terapeutyczną. Udziela wykładów pracownikom socjalnym, pielęgniarkom i terapeutom, rozmawia z duchownymi, a także przedstawicielami organizacji religijnych. Dzięki jej zaangażowaniu program z poziomu lokalnego wszedł na arenę ogólnokrajową. Obejmuje między innymi zajęcia z terapii grupowej oraz terapię indywidualną. Wprowadzono także formy terapii dla mężczyzn.

Mary Anne Boyd, przedstawiciel Biura Archidiecezji ds. Życia Rodzinnego:
- Dzieląc się swoim cennym doświadczeniem przekazuje ogromne bogactwo wiedzy. To bardzo ważne dla osób, które mają zawodowo do czynienia z kobietami po takich przeżyciach. Vickie Thorn jest ekspertem w dziedzinie problematyki aborcji i jej wpływu na jednostk i na całe nasze społeczeństwo – mówi.

Zajęcia prowadzone w ramach Projektu Rache cieszą się w USA dużą popularnością. Świadczy to tylko o jednym – że paląca kwestia aborcji jest w tym kraju nadal aktualna. Rocznie wykonuje się tam około 1,3 mln zabiegów przerywania ciąży. Oznacza to, że około 2,1 procent kobiet w wieku 15 – 44 lat dokonuje aborcji.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20041001003507383

No trackback comments for this entry.
Nadzieja i uzdrowienie po aborcji | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń