Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Zalecenia ONZ - złagodzić prawo aborcyjne

Komitet Praw Człowieka ONZ zaleca naszemu krajowi w swoim najnowszym raporcie złagodzenie przepisów dotyczących aborcji i zaprzestanie dyskryminacji kobiet. Szczególnie głębokie zaniepokojenie Komitetu wzbudziły skutki polskiego prawa antyaborcyjnego.Pozytywem, na który zwrócił uwagę w swoim raporcie Komitet Praw Człowieka ONZ jest utworzenie stanowiska pełnomocnika ds. równego statusu kobiet i mężczyzn. Oprócz tego elementu, twórcy raportu nie zauważyli poprawy sytuacji z przestrzeganiem praw człowieka w naszym kraju.

Jak zauważa Komitet, aborcja w Polsce możliwa jest tylko w przypadku gwałtu, kazirodztwa, zagrożenia dla zdrowia i życia kobiety lub ciężkiego uszkodzenia płodu. Nawet jednak w tych przypadkach pojawiają się kłopoty z realizacją prawa. Problemem są postawy i poglądy religijne lekarzy - uważają twórcy raportu.

Rząd spotkała krytyka za brak rozeznania co do rozmiaru podziemia aborcyjnego, a także za nie podejmowanie tematu utrudnień w realizacji prawa do aborcji. Zaleceniem oenzetowskiego komitetu jest więc zmiana prawa i praktyki aborcyjnej.

W raporcie zauważono też problem dyskryminowania Polek w pracy, czyli np. nie zapewniania im jednakowego z mężczyznami wynagrodzenia czy możliwości awansu.

Polska.plOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20041108234145386

No trackback comments for this entry.
Zalecenia ONZ - złagodzić prawo aborcyjne | 2 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
lublin wto, 9 lis 2004, 23:12:19
Terminy, używane słowa, także ich dobór mają wpływ - nawet bardzo duży - na odbiór świata, a nawet na światopogląd, ewentualnie na jego kształtowanie.

Jestem przekonany, że w serwisie, który nazywany jest chrześcijańskim, powinno się uważniej podchodzić do przedstawiania informacji, w tym do sposobu, a więc i do słów.

W przedstawionej informacji można wskazac dwie pułapki językowe, niebezpieczne (przynajmniej potencjalnie) dla światopoglądu odbiorców:
1. Używa się terminu "aborcja", zamiast "morderstwo dziecka przed jego narodzeniem".
2. W informacji jest słowo "liberalizacja".
Zaiste, niezwykła jest owa "liberalizacja". Można o niej mówić jedynie w podobnym sensie, jak o "liberalizacji" w zakresie morderstwa, czyli o ułatwieniach dla zabójców.
Chcę wierzyć, że Szanowna Redakcja nie uważa wspomnianego wezwania agendy ONZ za liberalizację z perspektywy dziecka przed narodzeniem.

Nie można mówić o "liberalizacji" w tym zakresie, gdyż Wiara i Moralność chrześcijańska nie pozwala na to. Pan Jezus Chrystus powiedział o tym, co zostało / zostanie uczunione jednemu "z Moich braci najmniejszych". Słowa naszecho Zbawiciela są wyraźnym i niedwuznawcznym wyznacznikiem dla tych, którzy są lub starają się być Jego uczniami. Jedyna możliwa i bezgrzeszna perspektywa to prawdziwa liberalizacja, a więc liberalizacja z perspektywy dziecka w łonie matki, liberalizacja, która owo dziecko chroni. "Liberalizacja" skoncentrowana na zwolennikach mordowania dzieci poczętych to zwykła zdrada Pana Jezusa Chrystusa i dlatego należy stanowczo odrzucić stosowanie terminologii i konwencji terminologicznych, szerzonych (często jak przysłowiowa zaraza) przez wrogów Pana Boga i Wiary.

Mam nadzieję, że Szanowna Redakcja zgodzi się ze mną.
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń