Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Aborcja: zalecenie ONZ haniebne i niezgodne z Konstytucją

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Józef Michalik uznał zalecenia ONZ dotyczące liberalizacji aborcji za  "kolejny dowód na kryzys tej organizacji". Stwierdził, że organizacja ta zamiast wzywać do ułatwień w zabijaniu dzieci, powinna ogłosić apel o pomoc matkom w urodzeniu i wychowaniu potomstwa.

- Zalecenie Komitetu Praw Człowieka ONZ jest wstydliwym przykładem hańbiącym historię myśli ludzkiej. Trzeba jasno powiedzieć, że w tym wypadku mamy obowiązek bronić poczęte życie - oświadczył w wypowiedzi dla KAI abp Michalik.

Arcybiskup podkreślił, że wydawanie tego typu zaleceń w sytuacji, w której cała Europa przeżywa kryzys demograficzny jest kolejnym przykładem "zaciemniania serc i sumień" i że tego rodzaju ingerencja ONZ stanowi ogromne wyzwanie zarówno dla sumienia każdego Polaka jak też dla Kościoła i dla polskich władz aby jeszcze bardziej chronić życie. Dodał, że ochrona życia ludzkiego pod poczęcia do naturalnej śmierci jest zapisana w polskiej Konstytucji.

Przewodniczący KEP wyraził też opinię, że zalecenie ONZ nie jest ani pierwszym, ani jedynym ani najsilniejszym naciskiem na złagodzenie polskiego prawa w tej kwestii i że aborcja będzie wciąż pojawiała się w rozmowach zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej. To co się obecnie dzieje jest "konfrontacją między koncepcją życia i śmierci, koncepcją wolności do wyboru dobra i do wyboru działań upodlających człowieka" - uważa arcybiskup.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20041109235210811

No trackback comments for this entry.
Aborcja: zalecenie ONZ haniebne i niezgodne z Konstytucją | 3 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Aborcja: zalecenie ONZ haniebne i niezgodne z Konstytucją
swiatlo śro, 10 lis 2004, 09:40:22

Jak dlugo socjalisci beda mieli wladze nad naszymi pieniedzmi tak dlugo my, chrzescijanie bedziemy zmuszeni placic na realizacje ich zbrodniczych ideologii. Np. promocja aborcji, rozwiazlosci i zboczen sexualnych, "neutralne swiatopogldowo" szkoly oraz niewydolne i marnotrawne programy "pomoce" potrzebujacym.

Wole sam decydowac o swoich pieniazkach wybierajac bliska memu sercu dzialalnosc charytatywna. Wierze, ze Kosciol (pelen Ducha chrzescijanin) zatroszczy sie o potrzebujacych i niechciane dzieci o wiele lepiej niz Panstwo (urzednik). A TY?

 

 
Aborcja: zalecenie ONZ haniebne i niezgodne z Konstytucją
mateuszwroc śro, 10 lis 2004, 13:44:03
Watykan od paru lat nie współfinansuje UNICEF-u, bo ten poleca aborcję w krajach III świata twierdząc, że to "drobny zabieg medyczny". Ciekaw jestem co to za agenda. Przecież powołana jest do chronienia dzieci, a nie do ich zabijania! ONZ powinna skończyć jak Liga Narodów. Obie są do niczego. W dodatku dlaczego Francja ma stałe miejsce w radzie bezpieczeństwa?! Przecież poddała się po krótkich walkach. Francja to tchórz.

---
"Kto nie trwa we mnie, ten zostaje wyrzucony precz jak zeschnięta latorośl; takie zbierają i wrzucają w ogień, gdzie spłoną." (J 15;6)

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń