Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Prezerwatywa na ogórku czyli wychowanie seksualne nastolatków

Chrześcijańscy rodzice z leżącego niedaleko Waszyngtonu hrabstwa Montgomery protestują przeciwko wprowadzeniu w szkołach nowego programu, w ramach którego uczniom 10-tej klasy będzie pokazywało się jak nakładać prezerwatywę, a ośmioklasiści dowiedzą się że pary homoseksualne to najnowszy model amerykańskiej rodziny.

Władze szkolne hrabstwa zaaprobowały nowy program jednogłośnie, a jednocześnie wbrew protestom większości rodziców. W jego skład wchodzi między innymi film wideo "Chroń siebie", który będzie prezentowany wiosną 10-klasistom. Jedno z ujęć filmu przedstawia dziewczynę - równolatkę oglądających - pokazującą jak nałożyć prezerwatywę na ogórek oraz opowiadającą o niebezpieczeństwe seksu bez zabezpieczeń i o tym, że tanie prezerwatywy nie są dobrym zabezpieczeniem, bo mogą pęknąć. Jednocześnie, co podkreślają władze szkolne film ten zaznacza wyraźnie, że abstynencja jest jedynym niezawodnym sposobem na uniknięcie choroby.

Nowy program jest skorygowaną wersją poprzednich tego typu zajęć i będzie pilotażowo wdrazany w sześciu szkołach, w 8 i 10 klasach (nastolatkom w wieku 13-14 i 15-16 lat). Jednym z najbardziej kontrowersyjnych jego punktów jest definicja rodziny, która brzmi: "dwoje lub więcej osób które połączone są więzami emocjonalnymi lub są ze sobą spokrewnione". Jednopłciowe związki są wymienione jako jeden z ośmiu "wariantów rodziny".

Oburzenie rodziców wzbudza też temat poświęcony identyfikacji płciowej, która jest tu zdefiniowana jako "wewnętrzne poczucie swojej płci i orientacji seksualnej". Według autorów programu "większość ekspertów w tej dziedzinie doszła do wniosku, że orientacja seksualna jest wrodzona i nie można jej sobie wybrać".

- W tym programie nie ma nic co mogłoby wzbudzać obiekcje - chyba, że ktoś myśli iż homoseksualistą można postanowic być pod jakimś wpływem - mówi David Fishback, przedstawiciel władz szkolnych, broniąc nowego programu - to że w 11 stanach przegłosowano właśnie poprawki do konstytucji zakazujące homoseksualnych małżeństw nie oznacza jeszcze że ludzie uważają homoseksualizm za niemoralny. Montgomery County nie jest homofobiczną społecznością.

Nie wiadomo jeszcze, w których szkołach odbędzie się program pilotażowy, jednak rodzice bardzo boją się że mógłby on objąć ich dzieci

- Nie jestem homofobem i nie oburza mnie, że ktoś jest homoseksualistą, ale jeśli szkoła mówi mojemu dziecku "wiesz homoseksualizm lub uprawianie seksu w młodym wieku jest w porządku i OK, bylebyś umiał się zabezpieczyć", uważam że posuwa się za daleko - mówi jeden z ojców.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20041112035133992

No trackback comments for this entry.
Prezerwatywa na ogórku czyli wychowanie seksualne nastolatków | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Prezerwatywa na ogórku czyli wychowanie seksualne nastolatków
lublin pią, 12 lis 2004, 21:54:31
Najwidoczniej zwolennicy tak zwanego postępu w kwestiach erotycznych mogą nakładać kondoma tylko na ogórka, bo ich własne organy poszły w niebyt wskutek chorób, np. wenerycznych.

Niech to wprowadzają w szkołach, ale z koniecznym komentarzem, że jak się szybko zaczyna, to się szybko zostaje tylko z ogórkiem.
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń