Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Chrześcijanie powinni mieć dzieci

Główne kościoły protestanckie w Niemczech zachęcają pary do decyzji o urodzeniu dziecka. Podczas ostatniego spotkania w Magdeburgu generalny synod Ewangelickiego Kościoła Niemiec (EKD), reprezentujący 26 milionów wiernych, wystosował publiczny apel o stworzenie środowiska bardziej przyjaznego dzieciom.

Niemcy mają jeden z najniższych na świecie przyrostów naturalnych. Statystycznie kobieta w wieku rozrodczym ma tam 1,3 dziecka (podobnie jest w ostatnich latach w Polsce). W tym zakresie Niemcy pozostają w tyle nawet za innymi wysoko rozwiniętymi państwami jak USA, Francja czy Szwecję, gdzie współczynnik ten wynosi 1,9.

Aby zachować zastępowalność pokoleń potrzebny jest przyrost naturalny wynoszący około 2 dzieci na kobietę w wieku rozrodczym. W obecnej sytuacji licząca 82 miliony populacja Niemiec staje przed ogromnym problemem starzenia się i wymierania społeczeństwa. Jeśli ten trend utrzyma się, zrujnuje całkowicie system ubezpieczeń społecznych.

Kościoły również ubolewają nad tym faktem. Synod stwierdził, że już niedługo Niemcy mogą stać się krajem bez dzieci - chyba że wiele młodych par zdecyduje się na ich posiadanie. Jednakże młodzi ludzie często postrzegają dzieci jako komplikację w ich karierze zawodowej lub naukowej.

Władze kościoła podkreślają, że dzieci nie powinny stanowić zagrożenia ani dla zamożności ani dla kariery. Jako przykład wskazują Francję, gdzie "pracujące mamy" są normą. Kobieta i mężczyzna powinni mieć swobodę w organizacji swoich rodzin, w zależności od dokonanych wyborów, a pracownicy - włączając w to zatrudnionych w instytucjach kościelnych - powinni móc organizować swoją pracę w sposób elastyczny i mieć dostęp do żłobków i przedszkoli. Wskazane jest także stworzenie większej liczby miejsc pracy na część etatu.

Synod odwołuje się także do Biblii, która zawiera "wizję nadziei" dla wszystkich pokoleń. Pismo przedstawia jako błogosławieństwo nie tylko długie życie ale również dzieci.

Niektórzy ze 120 delegatów kościoła skrytykowało deklarację za brak odniesień do aborcji. Każdego roku w Niemczech jest zabijanych 260 tysięcy nienarodzonych dzieci.

IdeaOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20041121143151672

No trackback comments for this entry.
Chrześcijanie powinni mieć dzieci | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Chrześcijanie powinni mieć dzieci
swiatlo nie, 21 lis 2004, 19:58:18

Biedaki.

System emerytalny i wysokie podatki zafundowane przez socjalistow wysmienicie niszcza rodzine. Jezeli ludzi nie stac na dzieci to ich nie beda miec. Mowie o odpowiedzialnych ludziach, ktorzy mysla o przyszlosci. Pomysly o "pomocy" i koncert pobozynych zyczen ze storny tych kosciolow ma niepokojacy wydzwiek.

Dzieci powinny byc pod opieka mamy tak dlugo jak uzna za stosowne. Ja nie chce dla moich dzieci żłobków i przedszkoli. Oddajcie moje pieniadze przekleci socjalisci!!!

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń