Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Przyszła odpowiedź SKCh

Jak już pisałem istotnie niedługo po głosowaniu w Senacie przyszła odpowiedź jednej z najbardziej przeciwnych legalizacji związków homoseksualnych organizacji - Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stowarzyszenie już od dłuższego czasu znane jest jako zdecydowany przeciwnik ustawy o tzw. "związkach partnerskich". Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź w związku z głosowaniem które odbyło się w piątek 3 grudnia 2004 roku w Senacie.

Prezes Sławomir Olejniczak i wiceprezes Sławomir Skiba piszą w imieniu Stowarzyszenia o tym, że przyjęli informację o decyzji Senatu z wielkim bólem. Ich zdaniem:"Ta haniebna decyzja jest nie tylko naruszeniem zapisów konstytucyjnych, ale przede wszystkim podeptaniem tysiącletniej tradycji chrześcijańskiej naszego narodu, której w tym względzie nie ośmielili się pogwałcić żadni najeźdźcy, zaborcy czy okupanci." jak napisali w oświadczeniu. Zdecydowana reakcja Stowarzyszenia nie ominęła też senatorów, którzy przyczynili się do wyniku głosowania. Postanowili opublikować listę tych senatorów w dwóch dziennikach ("Rzeczpospolita" i Życie"). Obie gazety odmówiły jednak publikacji listy. W oświadczeniu jest również informacja o tym, że SKCh im. Ks. Piotra Skargi prowadziło nieustannie walkę przeciw owej legalizacji.

Stowarzyszenie przypomina również, że ustawa choć przyjęta przez Senat, nie musi być uchwalona przez Sejm. I dlatego "akcja w obronie małżeństwa przed prawnym zrównaniem z dewiacyjnymi związkami" będzie prowadzona nadal. W tym celu Stowarzyszenie apeluje do wszystkich braci w wierze i ludzi dobrej woli aby publicznie wyrażali swe protesty przeciwko legalizacji związków homoseksualnych poprzez zbieranie podpisów z petycjami do Marszałka Sejmu lub przynajmniej osobiście kierując do niego listy.

W oświadczeniu Stowarzyszenie dziękuje za odważną postawę urzędnikom stanu cywilnego "którzy wzorem pierwszych chrześcijan są gotowi raczej znosić prześladowania niż być wykonawcami bezbożnego prawa." Na koniec wezwali pomocy Pani Jasnogórskiej by uchroniła Ojczyznę przed "publiczną zmazą grzechu wołającego o pomstę do nieba".

Za niedługi czas oświadczenie pojawi się zapewne na stronie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Tekst już jest dostępny http://www.piotrskarga.pl/a048.php3Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20041208235115752

No trackback comments for this entry.
Przyszła odpowiedź SKCh | 3 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Ech...
Hambakuku pią, 10 gru 2004, 11:18:09
Ja osobiście daleki jestem od "homofobii" czy jak tam się to nazywa, ale uważam, że niedobrze się stało, że ta ustawa przeszła. Wydaje mi się, że panowie i panie z LSD przeprowadzając tą akcję mieli na uwadze nie dobro państwa, ale dobro własne. Jak dla mnie, to cały ten cyrk z legalizacją związków homoseksualnych to zwyczajnie desperackie szukanie zwolenników i ratowanie gwałtownie malejącego poparcia społecznego.
Nie mam nic przeciw homoseksualistom. Jak pan chce sobie w łóżku pobaraszkować z drugim panem, to prosze bardzo ( błeee... ), ale z takiego związku nowych obywateli nie będzie, więc nie powinni mieć uprawnień przysługujących normalnym małżeństwom i rodzinom.
 
 • Ech... gosc pon, 13 gru 2004, 06:54:30

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń