Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Hombre y mujer los creó - mężczyzną i kobietą stworzył ich

"Hombre y mujer los creó" - "Stworzył ich jako mężczyznę i kobietę". Pod tym hasłem Konferencja Episkopatu Hiszpanii (KEH) rozpoczęła drugi etap swojej "kampanii informacyjnej". Ma ona na celu przybliżenie wiernym nauczania Kościoła w bardzo ważnych kwestiach, które są aktualnie debatowane w społeczeństwie. Ta "kampania", poświęcona małżeństwu, łączy się z Dniem Rodziny i Życia, obchodzony tradycyjnie w uroczystość Świętej Rodziny.„Jest wiele rzeczywistości, które nazywa się formami rodzinnymi. Jednak jest rzeczą oczywistą, że w ścisłym znaczeniu jedyną rodziną jest ta, która opiera się na małżeństwie rozumianym jako związek pomiędzy mężczyzną i kobietą, oparty na miłości i ukierunkowany na ojcostwo i macierzyństwo” - stwierdził ks. Juan Antonio Martínez Camino, sekretarz KEH i jej rzecznik. „Nie wszystkie ludzkie rzeczywistości są małżeństwem ani nie mogą nim być”.

Po "kampanii informacyjnej" KEH dotyczącej eutanazji (wspomniano o niej w Serwisie), druga, która jest poświęcona małżeństwu, przebiega pod hasłem „Stworzył ich jako mężczyznę i kobietę”. Od niedzieli 12 grudnia, do 26 grudnia, czyli uroczystości Świętej Rodziny, we wszystkich hiszpańskich diecezjach tafi do rąk wiernych ponad siedem milionów broszur informacyjnych. Wiadomości w nich zawarte dotyczą katolickiej wizji małżeństwa. „Małżeństwo opiera się na różnicy płci. Istota ludzka jest abstrakcją: istnieją mężczyźni i kobiety” - powiedział ks. Martínez Camino. „Być mężczyzną lub kobietą nie jest rzeczą przypadkową i podlegającą manipulacji, ale stanowi część planu Bożego i przeznaczenia człowieka w świecie”.

Sekretarz Konferencji przypomniał, że “Kościół nie wynalazł małżeństwa, które istnieje wcześniej niż chrześcijaństwo”, ale “przyjmuje naturalną rzeczywistość małżeństwa pomiędzy mężczyzną i kobietą i nadaje mu znaczenie głębokie i transcendentne. Nie jest to małżeństwo kanoniczne, ale każde małżeństwo, które zgodnie z rozumem i z ludzką naturą posiada ten podstawowy element”, który gwarantuje “przetrwanie biologiczne, duchowe i moralne ludzkości”.

Ks. Martínez Camino skrytykował propozycję socjalistycznego rządu dotyczącą zrównania małżeństwa ze związkami homoseksualnymi. „Kto próbuje zatrzeć różnicę pomiędzy małżeństwem i innymi formami współżycia, różnicę oczywistą dla każdego, kto posiada oczy, wyrządza poważną szkodę rozumowi oraz współżyciu ludzkich istot”. Sekretarz Episkopatu przyznał, że owa "kampania" może zostać zrozumiana jako oczywiste potępienie "małżeństwa" homoseksualnego. "W pojęciu Kościoła, dzieci adoptowane przez rodziców o tej samej płci będą miały większe trudności, aby nabyć swoją prawdziwą tożsamość seksualną”, ponieważ “tylko dzięki osobie ojca i matki dziecko nabywa swoją tożsamość personalną i płciową”, możemy przeczytać w broszurce.

Źródło; Radio Watykańskie 

Oficjalna strona kampanii (w języku hiszpańskim).Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20041214171719208

No trackback comments for this entry.
Hombre y mujer los creó - mężczyzną i kobietą stworzył ich | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń