Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Legalizacja jednopłciowych małżeństw w Kanadzie?

W Kanadzie trwa dyskusja nad legalizacją jednopłciowych małżeństw. Duchowni zobowiązali się wezwać z ambony premiera Paula Martina, aby przemyślał moralne konsekwencje wprowadzenia pozwolenia na takie małżeństwa w całym kraju. Dotychczas jest to dozwolene jedynie w siedmiu prowincjach.

Martin chce bronić praw homoseksualnych związków do małżeństwa na podstawie kanadyjskiego odpowiednika amerykańskiej Karty Praw.

-Homoseksualizm, cudzołóstwo, prostytucja i pornografia osłabiają fundamenty rodziny, podstawę społeczeństwa, tak więc państwo powinno powstrzymać bądź ograniczyć ich wpływ na dobro ogółu - powiedział biskup Calgary, Frederick Henry.

- Tradycyjna definicja małżeństwa, jako związku zawieranego między kobietą a mężczyzną, powinna być chroniona jak świętość, również przez prawo - dodał konserwatysta, Stephen Harper.

Alex Munter, działacz na rzecz praw homoseksualistów, wierzy, że ustawa, pozwalająca na jednopłciowe małżeństwa, wejdzie w życie jeszcze w tym roku. - Prawo, które chroni wolność religijną, chroni również wolność lesbijek i gejów - twierdzi.

Kanada stałaby się trzecim krajem zezwalającym na małżeństwa homoseksualistów, po Belgii i Holandii.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050127152945759

No trackback comments for this entry.
Legalizacja jednopłciowych małżeństw w Kanadzie? | 5 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
verbadocent czw, 27 sty 2005, 20:42:39

Małżeństwo jednopłciowe? A co to takiego? MAŁŻEŃSTWO to związek (taki lub inny) KOBIETY i MĘŻCZYZNY. Obrońcy swodoby homoseksualnej powołują się często na przykład antyku i powszechności (ciekawe skąd oni to wiedzą, badania jakieś socjologiczne z tamtych czasów mają?)  związków homoseksualnych. Owszem, były takie ale ani w Grecji ani w Rzymi, ani w Egipcie czy Mezopotamii nikt nie nazywał ich małżeństwami i nie nadawał im sankcji prawnej.  Nie dajamy się temu językowi. Sączą go powoli, a jak widać skutecznie, różne etyk-filozofki. Małżeństwo to małżeństwo a  związek dwóch panów lub dwóch pań to związek.

---
Verba Docent Exempla Trahunt

 
 • gosc pią, 28 sty 2005, 07:00:11
andal sob, 29 sty 2005, 00:34:13

Kochani Samarytanie
Przestancie patrzec na to co dzieje sie w Kanadzie, przestancie tez tego pozadac.
Nasladownictwo Kanady to droga prowadzaca prosto do piekla, i to juz tutaj, na ziemi !
Kanada byla i nadal jest panstwem kolonialnym gdzie uzywa sie szyldu demokracji dla dla przesloniecia wladzy bozka mamona. Pan Harper tez mu sluzy, wyrzucil ze swej “konserwatywnej” partii legalnie wybranego posla wypowiadajacego sie przeciw wszelkim zboczeniom na forum parlamentu a nastepnie zablokowal jego ponowna kandydature. Prawo i sprawiedliwosc w Kanadzie sa jedynie przywilejem (!) myslacych inaczej, czyli “poprawnie”.
 
zenek_m śro, 2 lut 2005, 21:15:31
Bóg powołał do życia kobietę i mężczyznę aby dali początek nowemu życiu i aby ich związek był fundamentem na którym ma się opierać ich miłość do siebie i dzieci oraz ich wychowanie ,żeby potem mogłyby założyć swoje rodziny. Ta prosta wykładnia jednoznacznie daje do zrozumienia,że układ damsko-damski czy męsko-męski nie jest związkiem i nie tworzy rodziny w powyższym rozumieniu. Dla mnie jest nie do przyjęcia jakakolwiek inna forma związku,od tej,która stanowi podstawową komórkę społeczeństwa-rodzinę.Aspekty moralne,estetyczne,biologiczne i etc.takich związków wolę pominąć.

---
Zenek

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń