Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Przeprosiny nie wystarczą

Anglikańscy arcybiskupi z Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej spotkali się w piątek na zgromadzeniu w Nairobi, stolicy Kenii. Powiedzieli oni, że przeprosiny Kościoła episkopalnego (samodzielna gałąź Wspólnoty Anglikańskiej w USA) nie są wystaraczające do złagodzenia rozłamu między anglikanami, powstałego na skutek wyświęcenia biskupa - homoseksualisty.Konserwatywni duchowni z Afryki i Azji ostro krytykują Amerykanów z powodu wyboru Gene'a Robinsona na biskupa New Hampshire w 2003 roku. Amerykańscy biskupi wystosowali list, w którym wyrażają "szczere ubolewanie" z powodu tego wyboru, nie uwzględniającego sprzeciwu innych anglikanów.

Niektórzy afrykańscy zwierzchnicy Kościoła nie popierają jednak sporów i dyskusji trwających we wspólnocie nad problemem homoseksualizmu. Nie należy, według nich, tracić czasu na te rozważania, lecz zająć się pilniejszymi sprawami: wojną, AIDS i biedą, nękajacymi kontynent.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050131192518558

No trackback comments for this entry.
Przeprosiny nie wystarczą | 12 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
mateuszwroc pon, 31 sty 2005, 20:52:01
Ci superintendenci w tym NaIrobi mogliby poprosić o przyjęcie na łono Kościoła katolickiego. Na pewno Papież przyjąłby skruszonych chrześcijan.

---
"Kto nie trwa we mnie, ten zostaje wyrzucony precz jak zeschnięta latorośl; takie zbierają i wrzucają w ogień, gdzie spłoną." (J 15;6)

 
 • Joel wto, 1 lut 2005, 18:37:06
Joel wto, 1 lut 2005, 11:49:51
Mateusz,przestań przy kazdym temacie schizmy u Anglikanów, proponowac tak idiotyczne rozwązania.uspokuj sie.Kosciol nigdy nie byl molochem, jedna zwarta organizajca,tylko od samego poczatku,skladal sie z wielu denominacji i tak jest do dzis dnia.tak wiec chyba musisz to zaakceptowac....ja papy ni epotrzebuje i wiele milionow innych chrzescijna rowniez.On jest waszym katolickim liderem i tyle.Anglikanie nie potrzebuja go,bo dla nich wystarczjaca glowa jest Jezus.

---
Joel

 
montsegur czw, 3 lut 2005, 02:08:50

"Sukcesję stracili, bo nie było ważnych święceń:"

Swiecenia sa wazne tam, gdzie jest intencja, chyba ze ktos chce sprowadzic Ducha Swietego do swego rodzaju niewolnika papierkow jednego tylko kosciola. Taki "duch" sam jednak bylby swoja wlasna karykatura, jesli nie wrecz swoim zaprzeczeniem. Jesli papieze oswiadczaja, ze swiecenia sa wazne tylko w ich kosciele, to w ten sposob daja jedynie wyraz swojemu sekciarstwu i klerykalizmowi. Juz sw. Pawel ostrzegal przed zawracaniem sobie glowy genealogiami.

Cheers!!!

 
montsegur czw, 3 lut 2005, 03:17:13

Juz nie mowiac o tym, ze w naszym wlasnym kosciele rozmaite nieprawidlowosci re: wyswiecania duchownych mialy miejsce na dlugo przedtem. Te wrecz szerzace sie niczym zaraza przyklady nepotyzmu, dajace przywileje biskupie calym klanom odzinnym (jak Schonbornow we Frankonii) itd, podwazalyby waznosc tego rodzaju sukcesji. I trwalo to nie przez sto lat, lecz wiele stuleci. Moznaby zatem rownie dobrze twierdzic, ze w kosciele katolickim owa sukcesja wygasla na cale stulecia zanim jeszcze powstal kosciol anglikanski.

Cheers!!!

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń