Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Ustawa o świadomym rodzicielstwie godzi w życie

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zaapelowała o podjęcie działań mających na celu odrzucenie przez Sejm RP ustawy o świadomym rodzicielstwie, który uderza w fundamentalne prawa człowieka i rodziny. Projekt ustawy, w którym znalazły się rozwiązania liberalizujące prawo w kwestii zabijania nienarodzonych dzieci ma być rozpatrywany na najbliższym posiedzeniu Sejmu (w dniach 15-18 lutego br.).

Proponowane w ustawie rozwiązania wprowadzają aborcję na życzenie kobiety nie tylko, jak twierdzą projektodawcy, do 12 tygodnia ciąży, ale do aż do porodu (Art 9, a konkretnie zapisy mówiące o dopuszczalności przerywania ciąży "jeśli jej kontynuowanie zagraża życiu kobiety lub może wpłynąć na pogorszenie jej stanu zdrowia"), dopuszczalana miałaby być także aborcja na życzenie u małoletnich dziewcząt (bez ograniczenia wieku) bez wiedzy ich rodziców (Art 14); wprowadzają przymusowa edukację seksualna od pierwszej klasy szkoły podstawowej (Art 6), znoszą zakaz eksperymentów badawczych na embrionach ludzkich (Art 13 i 14), a także zapewniają bezpłatny dostęp do środków antykoncepcyjnych, poronnych oraz zapłodnienia in vitro (Art 7). W myśl nowych przepisów lekarz będzie musiał przepisywać środki antykoncepcyjne na życzenie kobiety, nawet wówczas, gdy jest temu przeciwny ze względu na swoje sumienie (Art 11).

"Apelujemy o:
- podjęcie modlitwy i dobrowolnych wyrzeczeń w obronie życia człowieka oraz o nawrócenie tych, którzy promują zabijanie poczętych dzieci;
- dotarcie do posłów ze swojego okręgu wyborczego i przekazanie im swojego stanowiska w tej sprawie;
- wyrażanie stanowiska (swojego oraz w imieniu organizacji społecznych) w listach do Marszałka Sejmu (Warszawa, ul. Wiejska 4) i mediów oraz przesyłanie go do wiadomości Federacji Życia (61-362 Poznań ul. Forteczna 3), a także do mediów lokalnych i centralnych;
- upowszechnianie materiałów ukazujących prawdę na temat aborcji, jej niszczącego wpływu na kobietę, rodzinę i społeczeństwo, a także informacji o dostępnych formach pomocy." - czytamy w apelu podpisanym przez Zarząd Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Polskie ruchy pro-life wskazują również na manipulacje jakich dopuszczają się projektodawcy podając nieprawdziwe (znacznie zawyżone) dane dotyczące podziemia aborcyjnego, stwierdzając, że w Polsce dokonuje się "w podziemiu" 100 - 200 tysięcy aborcji rocznie. Wskazują, że taka liczba nielegalnych aborcji skutkowałaby znacznie liczniejszymi niż występujące obecnie powikłaniami po ich dokonaniu. Dane z kolejnych lat wykonania obecnej ustawy wskazują, że tendencja jest odwrotna - następuje poprawa zdrowia kobiet, w tym zmniejszenie liczby poronień samoistnych w porównaniu ze stanem, gdy aborcja w Polsce była dozwolona. Według przeciwników liberalizacji ustawy bezzasadne jest także stwierdzenie, że ułatwienie legalnej aborcji zmniejsza "podziemie aborcyjne" - podziemie to nadal istnieje również w krajach gdzie przerywanie ciąży jest dopuszczalne bez ograniczeń.

Poselski projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie (pdf)Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050202211723984

No trackback comments for this entry.
Ustawa o świadomym rodzicielstwie godzi w życie | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń