Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Edukacja seksualna

Listy od czytelników

Współczesna młodzież jest ze wszech stron bombardowana informacjami o środkach antykoncepcyjnych. Przeróżne artykuły w internecie, w gazetach, adresowane do nastolatków, instruują ich jak postępować, aby uniknąć niechcianej ciąży i zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową.Wśród środków zapobiegawczych wymieniane są środki antykoncepcyjne: pigułka hormonalna, prezerwatywa, pigułka "po stosunku" i inne. Zaleca się szczególną ostrożność w przypadku przygodnych kontaktów seksualnych: "podwójne zabezpieczenie" (pigułka + prezerwatywa). Przy okazji zniechęca się młodych do bliższego zapoznania się z metodami naturalnej regulacji poczęć.

Dominuje nastawienie do nastolatków typu: "I tak będziecie to robić, więc róbcie to odpowiedzialnie". W taki oto nieodpowiedzialny sposób zamiast zmniejszyć liczbę tragedii takich jak: niechciana ciąża u nastolatek, aborcja, choroby weneryczne, przedwczesna inicjacja seksualna i związane z nią rozchwianie emocjonalne, przeżywanie osobistych nieszczęść: np. porzucenie przez partnera, uzależnienie od seksu, zwiększa się ich występowanie.

Najwięcej szkody mogą spowodować szkolne programy edukacyjne nastawione na propagowanie antykoncepcji, ponieważ siłą rzeczy docierają z informacją również do tej części młodzieży, która do tej pory nie wykazywała zainteresowania sprawami seksu. W książce Josha McDowella "Mity edukacji seksualnej" zostały przedstawione w liczbach dane dotyczące efektów wprowadzenia takich programów do szkół w Stanach Zjednoczonych. Bolesne doświadczenia amerykańskiego narodu wskazują, że osiągnięto efekt odwrotny do zamierzonego.

Dopiero wprowadzenie w późniejszym czasie programu szkolnego nastawionego na wstrzemięźliwość seksualną, opatrzonego hasłami m.in.: "sex respect", "szanuj siebie - chroń siebie", pozwoliło zmniejszyć częstość występowania aborcji, niechcianej ciąży, chorób wenerycznych i innych problemów wśród nastolatek.

Praca Josha McDowella uzmysłowiła mi, że istnieje wielka potrzeba uświadamiania nastolatków, pomagania im w tym burzliwym okresie ich życia, kiedy wielu rodziców zajętych pracą i problemami codziennymi, nie potrafi znaleźć czasu dla swojego dziecka.

Postanowiłam dołożyć swoją maleńką cząstkę do tej pracy i napisać poradnik dla młodzieży pt.: "Jak powiedzieć: NIE - chłopakowi". W chwili obecnej ma on postać bloga pod adresem: www.natural.blog.onet.pl . Jeśli moja praca w to włożona uchroni choć jedną osobę przed popełnieniem błędu, który mógłby zaważyć na całym jej życiu, to znaczy, że osiągnęłam sukces.

Młodzi potrzebują zapewnienia, że są wspaniali, wartościowi, że mają szanować swoje ciało, że ono jest ich skarbem, że czystość (wstrzemięźliwość) uchroni ich od chorób i dramatu niechcianej ciąży.

 Godne pochwały są programy nastawione na czystość seksualną. Szczerze polecam archiwalny artykuł Grzegorza Górnego na Onet.pl pt.: "Kontrewolucja seksualna". Przedstawione tam fakty wskazują, że działalność władz stanowych na rzecz czystości seksualnej  przynosi efekty. Od czasu wprowadzenia do szkół w Luizjanie Gubernatorskiego Programu Wstrzemięźliwości w 2000 roku, polegającego na propagowaniu czystości przedmałżeńskiej, liczba ciąż wśród nieletnich zmniejszyła się o 80 procent! W akcję osobiście zaangażowali się: gubernator stanu Mike Foster oraz sędzia Sądu Najwyższego Luizjany Jeff Victory.

Współcześnie mamy ogromny postęp techniczny, któremu towarzyszy masowe niedoinformowanie. Młodzi korzystający ze "zdobyczy techniki", np. prezerwatywy, nie mają pojęcia, jakie są wskaźniki jej zawodności antykoncepcyjnej, nie wiedzą też, że nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową a jedynie zmniejsza ryzyko zakażenia.

 Żyjemy w epoce ogromnego zagrożenia. Z jednej strony nakłania się młodzież do zainteresowania seksem, m.in. przez media, reklamy, teledyski, seriale, filmy z wątkami erotycznymi a z drugiej strony ukrywa się przed nimi niedoskonałość i zawodność antykoncepcji.

Chrońmy naszą młodzież. Młodzi nas potrzebują i chcą poczuć się dowartościowani, akceptowani. To pozwoli im szanować i chronić siebie i swoje ciało.
 Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050207135157739

No trackback comments for this entry.
Edukacja seksualna | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń