Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Wałęsa kontra Rydzyk

"Ojciec Król, Ojciec Rydzyk i całe to środowisko zostało dobrane chyba przez szatana, by zniszczyć Wiarę i Polskę!" - napisał Lech Wałęsa w opublikowanym w "Gazecie Wyborczej" liście, zbulwersowany nadaną w Radiu Maryja w sobotę audycją o lustracji.Były prezydent i historyczny lider "Solidarnosci" podkreśla, że nie jest w stanie przyglądać się pseudopolitycznym poczynaniom Radia Maryja. Zaznacza jednocześnie, iż nie ma nic przeciwko tematom religijnym poruszanym na antenie.

"Wieczne sianie nienawiści musi się źle skończyć" - pisze Wałęsa. Jego zdaniem, w dużej mierze to właśnie środowisku Radia Maryja zawdzięczamy rozbicie polskich reform i osłabienie polskiej demokracji, a także środowisk politycznych wywodzących się z Wielkiej "Solidarności".

W dotyczącej lustracji audycji, która tak zbulwersowała byłego prezydenta, uczestniczył działacz pierwszej "Solidarności" Krzysztof Wyszkowski. "Wyszkowski zapomniał o jednej grupie agentów, niezdefiniowanej, nienazwanej, arcyszkodliwej. To zakompleksieni mąciciele, ludzie tchórzliwi, intryganci" - stwierdza Wałęsa. Były prezydent podniósł też temat oskarżania jego o współpracę z SB pisząc: "Przedstawiałem dowody, przyprowadziłem sprawców podrabiających materiały - a wy, Ojcowie, wolicie wierzyć SB-ecji, a nie mnie".

Polska.plOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050214145842329

No trackback comments for this entry.
Wałęsa kontra Rydzyk | 23 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
wuko pon, 14 lut 2005, 17:32:11
Jestem pełen uznania dla p.Wałęsy za te słowa. Nie byłem zwolennikiem jego polityki ani prezydentury, ale to właśnie chyba jego zdanie na temat RM, zdanie człowieka który demonstracyjnie przyznaje się do katolicyzmu, o wiele silniej przemówi do Polaków niż słowa liberała, antyklerykała czy protestanta.

Troszkę się boję, czy p.Wałęsa nie zaczyna sobie w ten sposób kampanii wyborczej. Tak czy owak, ostro zgromił obłudników z RM i wreszcie powiedział, co chciał powiedzieć - i powiedział prawdę.

Lech Wałęsa ma już za sobą swój złoty czas - odegrał w historii ważną rolę i poszedł w odstawku. Jeśli teraz, po latach, mądrze się wypowiada, to zasługuje na szacunek i w pewien sposób można wybaczyć mu jego dawniejsze błędy. Jeśli jednak jest to interesowna gra wyborcza, to należy mieć do tego dystans. Jedno nie ulega wątpliwości: nie słyszałem jeszcze z ust Wałęsy tak celnie sformułowanych i rozsądnych wypowiedzi. Powiedział prawdę prosto z mostu.
 
 • Kaszub pon, 14 lut 2005, 22:42:39
 • Kaszub pon, 14 lut 2005, 23:52:24
Bai Lung pon, 14 lut 2005, 19:39:55
«a wy, Ojcowie, wolicie wierzyć SB-ecji, a nie mnie»
No tak, wiadomo, że bezpieka kłamała zawsze i wszędzie, wszystkie raporty też sobie samej lipne pisała...; ale już np. takiej p. Annie Walentynowicz to chyba wierzyć można, prawda?
To, co było - płot czy motorówka?

Z drugiej strony to chyba nie Ojcowie Redemptoryści wspierali "drugą nogę"?

 
 • Kaszub wto, 15 lut 2005, 10:13:59
 • Kaszub wto, 15 lut 2005, 12:10:29
 • Kaszub wto, 15 lut 2005, 12:45:08
Kaszub pon, 14 lut 2005, 22:24:01

Emocje pana prezydenta zastanawiają. Inwektyw sporo. Argumentów ledwie ledwie. Ostatnio tak wyprowadzonego z równowagi pana Prezydenta słyszałem podczas zamachu stanu na czele którego stanął on sam i wraz z koalicją strachu obalił rząd mecenasa Olszewskiego by powstrzymać lustrację uchwaloną przez parlament. Czego boi się pan Prezydent?
Od wielu lat Lech Wałęsa był zapraszany do Radia Maryi i wielokrotnie z zaproszeń korzystał. Spotkania miały różnorodny przebieg. Nigdy przez ostatnie 10 lat nie rzucał takich obelg na RM. Ostatnia sobotnia audycja która ujawniła mechanizm współpracy agentów SB z komunistami i ich kluczowej roli w sterowanej odgórnie transformacji z PRL do PRL-bis sprowokowała pana Prezydenta do określenia swego stanowiska wobec rozliczenia się z przeszłością i wyrażenia swej nienawiści wobec ośrodka RM który stanowi zagrożenie dla układu Okrągłego Stołu.
Strach ma wielkie oczy.

 
 • Kaszub wto, 15 lut 2005, 12:31:05
dawid1976 pon, 14 lut 2005, 23:40:47

Nie bezmyślnie wybrałem sobie Gdańsk jako nowe miejsce zamieszkania :-) Tu najszybciej nadrobie czego za granicą przespałem.

Uwielbiam Wałęse, mimo że nie powinien już być prezydentem. Nie powinniśmy mieć jemu za nie całkiem pomyślane słówka które mu się wydarły z ust w czasie jego prezydentury. W tym samym czasie reszta Polaków nie robiła wcale lesze wrażenie latając z plastikówkami Aldi po Niemieckich dreptakach, poprostu były trudne czasy.

Aby prezydent Wałęsa pomógł naszym rodakom przeskoczyć przez mór jaki tym razem sobie sami wybudowali!

Pozdrawiam

Dawid

 

 
a1a1a1 wto, 15 lut 2005, 00:33:26
Jako biblijny chrześcijanin oczywiście nie zgadzam się z linią teologiczno-modlitewną RM. Jako Polak cieszę się jednak, że Michnik nie zdominował całej puli mediów. Miło czsem posłuchać, jak ktoś powie prawdę o UE czy wyłoży zasady funkcjonowania normalnego państwa (Michalkiewicz).
Zgadzam się, ze lepiej by było gdyby, była rozgośnia i telewizja prezentująca te prawdy w sposób inteligentniejszy i bardziej wolnościowy. Nie sposób jednak Rydzykowi odmówić zasług w walce z propagandą unijną.
Wałesie absolutnie nie wierzę. To jest człowiek dyspozycyjny. Nie wierzę w żadne emocjonalne wystąpienie.
To jest zwykła realizacja planu zamknięcia ust przeciwnikom UE przed referendum konstytucyjnym. Najpierw Jankowski, teraz Rydzyk.
Można nie zgadzać się z ww. wymienionymi, ale trzeba walczyć o ich wolność wypowiadania się!
Kiedy obojętnie patrzymy jak komuś zabierają wolność, kto wastawi się za naszą???
Ja osobiście wstawiłem się nawet za wolnością Urbana (niestety na kosciol.pl mi tego nie przyjęli - dla zinteresowanychhttp: //www.knp.lublin.pl/knp.php3?dz=19&te=77&co=a)
Paweł Chojecki
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń