Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Kod Leonarda DaVinci - po co ta histeria?

Listy od czytelnikówMoim zdaniem "Kod Leonarda da Vinci" to bardzo sprawnie napisana powieść dotykająca fundamentów wiary chrześcijańskiej. Autor doszukuje się sensacji, podważa wiele dogmatów utrzymywanych przez Kościół od wieków i dlatego jest takie oburzenie!!!!! He śmiać mi sie chce jak czytam niaktóre wpisy. Ludzie mają już tak namieszane przez kościół w głowie ze omało nie dostają zawału jak ją czytaja!!!

HAAA a moim zdaniem to sama prawda o kosciele o powstaniu chrześcijaństwa i o samym Jezusie!!! A jeśli poszukać jeszcze innych oisów w internecie to powiem wam że większośż z nich jest piana przez księży ponieważ boją sie tego co jestt w tej książce, tego ze jest odważna i tego ze przez nią może ubyc troszke ślepo wierzących owieczek w kościele ha ha. Tak tego sie boją bo oznaczało by to mniej kasy na tace, koniec nowych autek, zabaw alkoholowych!!!! Dla mnie ta książka jest niesamowita i od dawna czekałem na coś takiego!!! SSUUUUPERRRR!!!!!Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050227151640413

No trackback comments for this entry.
Kod Leonarda DaVinci - po co ta histeria? | 9 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Kod Leonarda DaVinci - po co ta histeria?
fatHER.brush nie, 27 lut 2005, 18:00:42

Zgadzam się z Pana opinią że książka jest rewelacyjna. Gdy się już zacznie trudno się oderwać. Czyta się ją jednym tchem.

Tym nie mniej nie mogę zgodzić sie z tym że to sama prawda o powstaniu kościoła katolickiego i o Jezusie. Książka ta bowiem (jak i jej autor) nigdy nie partycypowała do miana dzieła dokumentalnego. Jest to fikcja literacka Zawiera ona oczywiście pewne elementy autentyczne  ale nie zmienia to faktu że mamy tu do czynienia z powieścią sensacyjną a nie z, popartym dowodami, dokumentem. Co do Pańskiej opinii że kościół obawia się "kodu" również się z panem nie zgodzę bowiem jeśli lata komunizmu i prześladowań nie zachwiały pozycją kościoła w naszym kraju to D. Brownowi też się to nie uda. Ponadto nie sądzę aby jakakolwiek "ślepo wierząca owieczka" postanowiła odejść od swej wiary tylko z powodu tego że pisarzowi amerykańskiemu udało się napisać bestsellero choćby był on nie wiem jak bardzo kontrowersyjny...

Na zakończenie chciałem dodać jeszcze że jestem osobą niewierząca. Wspominam o tym nie dlatego żeby się z tym afiszować a tylko po to by w następnym komentarzu (zamieszczonym np. przez pana) nie wyczytać że jestem "ślepo wierząca owieczką... 

 

---
Samotność w tłumie od tej na pustkowiu różni się ciszą...

 
Kod Leonarda DaVinci - po co ta histeria?
Jer nie, 27 lut 2005, 19:10:48
Oj, coś czuję że będę wysyłał moim zaczadzonym tą książką znajomym link do tej wypowiedzi. Z uporem bronili tezy, że nie znajdzie się przecież aż tak ciężki idiota który traktowałby "kod" powaznie, że to tylko fikcja. Ja jednak uważałem że walka z analfabetyzmem miała też swoje ofiary: nieszczęśników którzy po kilku lub kilkunastu latach w państwowej szkole potrafią składać literki i czytać książki, ale ze zrozumieniem już ciężej...
 
Kod Leonarda DaVinci - po co ta histeria?
Arqs pon, 28 lut 2005, 10:41:49
1.Gratuluję wyznawcy Browna bezkrytycznego podejścia do "Kodu...". W Daenikena tak samo ślepo wierzysz?
2. "Kod..." kupiłem i przeczytałem. I zawiodłem się nie tylko merytorycznie - ale i literacko. Pod koniec jest przewidywalna i nudna. A język? Może to kwestia tłumaczenia, ale to nie są jakieś wyżyny literatury
3. Aby uprzedzić - o ile jestem wierzący, o tyle moje stosunki z Kościołem są baaardzo rozluźnione. Staram się być obiektywnym.

Pozdrawiam wszystki normalnych.
 
Kod Leonarda DaVinci - po co ta histeria?
Izrael pon, 28 lut 2005, 17:58:02

Nie wiem, kogo ta książka mogła zachwycić. Brown jest przygotowany merytorycznie, owszem, natomiast literacko to średniak kryminalny z półki klasy B, po który bym nie sięgnął, gdyby nie tematyka i jaranie się tym u wszystkich. Sprawdziłem, przeczytałem  - tragedia może nie, ale nie nazwałbym tej książki dobrą.

Jer - no cóż, poruszyłeś ciekawą kwestię. Zdarzają się ludzie, w których rękach "Kod..." jest bronią przeciwko Kościołowi. I co najśmieszniejsze, ci ludzie ślepo wierzą Brownowi, który robi ich w konia, utwierdzając się w swoim zdaniu po przeczytaniu paru komentów na necie. Śmiechu warte.

Na zakończenie dodam, że jestem protestantem i nie obchodzi mnie zdanie kolesia, który napisał ten list. Z Bogiem zostańcie.

---
Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

 
Kod Leonarda DaVinci - po co ta histeria?
adrian_ok wto, 15 mar 2005, 02:58:55
Moim zdaniem jest to bardzo udany komentarz!!! Czytałem i mam takie same zdanie co PAn!!! JEst to genialną książka!!! I niezgodze sie z Panami ze to sama fikcja!!!!
A młot na czarownice opisany w "kodzie"???? NIe prawda???
A smierć 5 milionów kobiet z reki kościoła??? Nieprawda??
A niechec koscioła do kobiet nie prawda??? Miłośc księży do bogactwa nie prawda??? Ich zakłamanie nie prawda???
Chciałem zauważyć ze wiele zeczy nie jest fikcją literacka tylko sa to fakty!!! Autor książki zaczerpnął je z innych żetelnych źródeł powszechnie dostępnych.
Panowie komentujący sie następny razem zastanowią i poczytają zanim się wygłupią po raz kolejny!!!!!

 
Kod Leonarda DaVinci - po co ta histeria?
zdentii śro, 23 mar 2005, 11:42:24
[treść komentarza usunięta ze względu na naruszenie zasad publikacji w serwisie Kosciol.pl]
 
Kod Leonarda DaVinci - po co ta histeria?
zdentii śro, 23 mar 2005, 15:14:37
[treść komentarza usunięta ze względu na naruszenie zasad publikacji w serwisie Kosciol.pl]
 
Kod Leonarda DaVinci - po co ta histeria?
gosc nie, 3 kwi 2005, 20:43:04
A dla mnie to jedna z najnudniejszych książek jakie w życiu przeczytałam, już wolę powrócić do książek Niziurskiego lub Nienackiego o Panu Samochodziku, miały ciekawszą fabułę. A książkę Dana Browna leedwo przeczytałam, myślałam że na końcu akcja się jakoś rozwinie, poniewaz tak wszyscy chwalili tą książkę, ale na końcu żałowałam czasu który na nią przeznaczyłam, zresztą nawet idea nie ejst nowa, wcześniej bowiem wydano "Krew Jezusa" Laurnece Gardnera. Polecam.
Kamilla
 
Kod Leonarda DaVinci - po co ta histeria?
gosc wto, 12 kwi 2005, 09:43:48
Przede wszystkim Brown posłużył się odkurzonym ale sprawdzonym szablonem spiskowej teorii dziejów. Jako jeden z pierwszych dokonał tego Umberto Eco w "Wahadle..." a czytadełko Browna to ledwie popłuczyny szeregu wartościowych powieści obnażających groteskowość tajnych stowarzyszeń, bractw, masonerii, różokrzyżowców, cyklistów i ich potrzeby umiłowania tajności, mroczności i symboli, którymi karmi się ich chora potrzeba uczestniczenia w czymś wyjątkowym i ujawniania swojej przynależności bez - rzecz jasna - pozbawiania swojej osoby otoczki tajemniczości by nie ukazać człowieczka słabego podczas gdy przedmiotem ich kultu okazuje się kwit do pralni z trzynastego wieku w imię którego organizują tajne spotkania w ciemności piwnic lokalnej biblioteki. Ostatecznie jakie to proste stworzyć teorię, znaleźć wyznawców i poprowadzić ich w otchłań głupoty w poczuciu uczestnictwa w czymś wielkim. Pozdrawiam serdecznie / Strażnik Kluczy Piwnicy Złotego Wiadra :) 
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń