Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Niemcy o Ratzingerze

Wiele niemieckich mediów, zwłaszcza codzienna prasa, spekulują na temat ewentualnego wyboru na nowego papieża kardynała kurii watykańskiej Josepha Ratzingera. Zdania są podzielone, wypowiadają się zarówno gorliwi zwolennicy jak i najwięksi przeciwnicy kardynała.

Jestem za:

Glłosy przemawiające za tym, że Ratzinger byłby godnym następcą Jana Pawła II są następujące: nikt inny jak on nie zna dokonań oraz drogi jaką szedł Papież przez wszystkie lata swojego pontyfikatu oraz to że być może niesłusznie przykleja się do kardynała naklejkę: konserwatysta, wielu uważa Ratzingera za człowieka otwartego na świat, który mógłby z większą tolerancją kierować kościołem.

Jestem przeciw:

Christian Weisner, rzecznik oddolnego ruchu niemieckich katolików "My jesteśmy Kościołem", nie wypowiada się na temat Ratzingera zbyt pochlebnie. Zarzuca mu zbytni konserwatyzm i rygorystyczną linie. Ma mu również za złe jego "zniekształcony obraz kobiety".

Wśród Niemców krąży opinia, ze nowy papież powinien jeszcze bardziej niż to robił Jan Paweł II prowadzić dialog z wiernymi, kościół katolicki powinien powoli otwierać się na możliwość wyświęcania kobiet. Są również głosy by nowy Papież zniósł celibat u księży oraz dał pozwolenie na stosowanie środków antykoncepcyjnych.


Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050415163943633

No trackback comments for this entry.
Niemcy o Ratzingerze | 2 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Niemcy o Ratzingerze
Marianna sob, 16 kwi 2005, 00:40:24
Na koncu artykulu podana opinia Niemcow niczym sie nie rozni od juz napewno 15 lat, opinii w Holandii i Belgii. Poniewaz sama bylam zaangazowana w pomoc kosciolowi holenderskiemu, moge jako kobieta z pewnym doswiadczeniem na tym terenie powiedziec, ze jako kobieta nie nadaje sie do roli ksiedza.(Ktos mnie kiedys o to pytal). Choc ze strony czysto technicznej moge i ulozyc msze (tez to robilam) i ja poprowadzic, to jednak stanowczo nie. Zrownywanie wszystkich ze wszystkimi jest metoda walca i zbyt bolesna.
Na temat zerwania z celibatem wypowiedzial sie przed kamerami Kardynal Simonis twierdzac, ze sprawy duchownych nalezy zostawic samym duchownym i nie wypowiadac sie w ich imieniu. Chyba to cos, ale nie do konca pomoglo. Nie slysze juz tak czesto wymadrzania sie osob, ktore nic nie wiedza ani o wierze ani o kosciele.
Osoby kardynala Ratzingera nie krytykowalabym, poniewaz kosciol powinien byc kosrewatywny co do znanych i uznanych tradycji kosciola, natomiast nowoczesny w spostrzeganiu ludzkich potrzeb i przyblizaniu nauki Chrystusa. Europie Zachodniej przyda sie ktos, kto im wylozy ich bledy i uzasadni prowadzony przez SP. Jana Pawla kierunek do zrodla.
Jan Pawel II byl w Europie Zachodniej oceniany przez niektorych jako konserwatsta. Byl przeciez przeciwnikiem aborcji i eutanazji czyli dzialan "ekonomicznych".
Cywilizacja zachodnioeuropejska jest jak drzewo z poobcinanymi korzeniami, ulegajace wszelkim kierunkom wiatru, ze zle wyksztalconymi liscmi, w pol obumarle i lapiace wszelkie mozliwe choroby. Mam nadzieje, ze ktos ja w koncu uzdrowi.
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń