Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Homoseksualne "małżeństwo" brytyjskiej pastor

Debbie Gaston (na zdj. po prawej), pastor Metropolitan Community Church (MCC) oraz jej partnerka Elaine Cook, to jedna z trzech brytyjskich homoseksualnych par, które wejdą w cywilny związek w Brighton 21 grudnia. Wezmą "ślub" sekundę po północy pierwszego dnia, kiedy to zostaną zalegalizowane związki dwóch osób tej samej płci.Czterdziestosześcioletnia Gaston i pięćdziesięciotrzyletnia Elaine są ze sobą od 16 lat i wychowują wspólnie dwójkę dzieci.

- Jako osoba duchowna wierzę oczywiście w ideę małżeństwa, i osobiście zaślubiłam ponad 30 par. Elaine i ja czekałyśmy wiele lat by móc związać się takim zobowiązaniem, i uważamy legalizację małżeństw homoseksualnych za duży krok ku równości. Jednakże jesteśmy dopiero w połowie drogi. Dopóki nie będę mogła być w tym związku w oczach Boga, nie będę czuła się spełniona - powiedziała pastor dodajac iż ma nadzieję, że wprowadzenie cywilnego prawa do zawierania związków homoseksualnych będzie miało wpływ na zmianę

Ustawa o cywilnych związkach partnerskich, zezwalająca na rejestrację związków osób tej samej płci wchodzi w Wielkiej Brytani w życie 5 grudnia 2005. Tego dnia pary pragnące zawrzeć taki związek mogą złożyć dokumenty w urzędach. Pierwsze ceremonie będą mogły się odbyć 21 grudnia - po ustawowym 15 dniowym okresie, który musi upłynąć od złożenia dokumentów.

Debbie i Elaine będą uczestniczkami tego wydarzenia wraz z dwiema parami gejowskimi – Gino Meriano i jego partnerem Mike'm Ullet, oraz Roger'em Lewis (pracownik policyjny z Sussex) i Keith'em Willmott – Goodall.

MCC deklaruje się jako wspólnota otwarta na osoby o różnych orientacjach seksualnych. Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050526175710457

No trackback comments for this entry.
Homoseksualne "małżeństwo" brytyjskiej pastor | 55 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
swiatlo czw, 26 maj 2005, 21:54:25

Metropolitan Community Church - bylem na stronie. To nie jest kosciol tylko jacys przebierancy. Mozna sobie darowac, nie wszystko Kosciolem jest co sie kosciolem chce nazywac.

 

 
mateuszwroc czw, 26 maj 2005, 22:39:59
To MCC na pewno nie jest prawdziwym Kościołem założył go pastor Troy Perry w 1968r. Prawdziwy Kościół był założony przez Chrystusa ok. 33r. Trwa do dziś w Kościele katolickim.

---
Św. Piusie V módl się za mną!

 
wladekb pią, 27 maj 2005, 00:31:54

hmmm... w dzisiejszym swiecie duzy nacisk kladzie sie na zaakceptowanie homoseksualizmu, wydaje mi sie jednak ze jedynym prawdziwym zwiazkiem dwoch osob jest zwiazek kobiety i mezczyzny, a wszystkie inne proby tworzenia zwiazkow sa na podlozu chorobowym, pozwolcie mi przytoczyc jeden przyklad... oczywiscie nie badalem go sam ale tyle mi opowiedziano:

byl sobie pewien chlopiec, przed ktorego urodzinami i poczeciem jego matka bardzo chciala miec dziewczynke. Nie pogodzila sie z tym ze sie jednak urodzil chlopiec i traktowala go jak dziewczynke - miedzy innymi ubierala go po "dziewczecemu", czyli w stroje damskie.... i tak wychowala chlopaka, ktory zaczal sie interesowac chlopcami (bo byl wychowywany jak dziewczynka) czyli jako homoseksualiste. O tym dowiedzial sie dopiero w doroslym zyciu, ze takie sa powody jego homoseksualizmu

poza tym jak gdzies slyszalem homoseksualizm nie jest genetyczny, co znaczy ze jest to co najwyzej spowodowane wychowaniem i srodowiskiem, w ktorym sie dziecko (moze takze jako mlodzieniec) wychowuje....

stad uwazam ze takim ludziom trzeba pomoc wrocic na wlasciwa droge, mimo ze taka praca moze wymagac duzo czasu i poswiecenia... to chyba tyle

 
lech.rp pią, 27 maj 2005, 23:34:22
Poczekajmy, a zobaczymy wkrotce w Anglii "zwiazki
partnerskie" (co za idiotyczne okreslenie !) podobnych
osob (?) z owczarkami szkockimi - czemu wlasciwe nie ?

Mam nadzieje, ze anglicy odpowiednio sowicie dofinansuja,
poprzez liczne ulgi i ulatwienia, takie postepowe i
super-demokratyczne zwiazki.
 
verbadocent sob, 28 maj 2005, 10:51:25

Mój przyjaciel, socjolog i historyk wychowany w Anglii, zwrócił mi kiedyś uwagę na następujący aspekt tej całej historii. Otóż homoseksualizm był szczególnie ostro prześladowany w krajach protestanckich, a szczególnie w tych które były pod wpływami purytanizmu i pietyzmu, głównie w Anglii i Stanach. Stąd więzienie dla Oscara Wilde'a  czy samobójcza śmierć premiera Anglii lorda Castlereagh, przywódcy koalicji antynapoleońskiej, po odkryciu jego preferencji seksualnych i tak dalej. W krajach katolickich lub prawosławnych homoseksualizm był potępiany ale nigdy z taką zaciekłością i konsekwencją zwalczany z urzędu. Od połowy lat 60' wahadło się odwróciło. W krajach o tradycjach purytańskich mamy pełną ekspolozję gejowsko-lesbijską. A tam gdzie zawsze było normalnie, dalej jest cisza. Jest to zgodne z prawami fizyki Newtona i socjologii Kelles-Krauza. Coś w tym jest.

 

 

---
Verba Docent Exempla Trahunt

 
verbadocent pon, 30 maj 2005, 18:10:25

WYJAŚNIENIE

Jak ognia staram się jak mogę unikać polemik i pyskówek internetowych. Między innymi dlatego, że ludzie nie lubiący mojej "twórczości" podszywają się pode mnie i przedstawiają "moje" poglądy, po to by mnie ośmieszyć. 

Nie pozwolę jednak, żeby  pewien "zawsze wierny", który twierdził,  że śp. Jan Paweł Wielki był odstępcą od wiary i bałwochwalcą. Aż mnie dziw bierze, że takie dziwadło po świecie chodzi i do tego jeszcze za "prawdziwego" katolika się uważa. Normalnie na takich nie zwracam uwagi ale bardzo dużo zawdzięczam osobiście  Janowi  Pawłowi  Wielkiemu i Jego dobrego imienia będę bronił do upadłego. Choćbym miał się narazić na śmieszność.

Bardzo dużo jeżdże po świecie, spotykam się z ludźmi różnych wyznań i światopoglądów. Dobrze pamiętam czasy, gdy do dobrego tonu należało, szczególnie w kręgach protestanckich, podśmiewywać się z katolików i ich papieża. Że zacofani, że konserwa zamknięta w sobie, że Biblii nie znają, że kultywują różne takie dziwne różańce, drogi krzyżowe i takie tam o których w Biblii ani słowa. Co radykalniejsi mówili o Rzymie w kategoriach: Sodoma, nowy Babilon i tak dalej.

Dziś ktoś kto publicznie głosiłby takie poglądy uznany będzie za niespełnego rozumu spotkał się co najwyżej z politowaniem. Dlatego jest mi szczególnie przykro, gdy ktokolwiek, z takich lub innych przyczyn, stara się poniżyć w moim kraju mojego Papieża. To właśnie dzięki temu Papieżowi, możliwe jest to, że taki jeden z drugim może swoje poglądy otwarcie i bez strachu wygłaszać.    Poglądy poglądami, każdy może je mieć taki lub inne. Jego sprawa. Ale nie poglądy głoszone za pomocą  kłamstwa i przeinaczenia. Na to nie ma mojej zgody!   Dlatego kłamstwo nazwę kłamstwem a kłamcę kłamcą.

---
Verba Docent Exempla Trahunt

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń