Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Homoseksualne "małżeństwo" brytyjskiej pastor

Debbie Gaston (na zdj. po prawej), pastor Metropolitan Community Church (MCC) oraz jej partnerka Elaine Cook, to jedna z trzech brytyjskich homoseksualnych par, które wejdą w cywilny związek w Brighton 21 grudnia. Wezmą "ślub" sekundę po północy pierwszego dnia, kiedy to zostaną zalegalizowane związki dwóch osób tej samej płci.Czterdziestosześcioletnia Gaston i pięćdziesięciotrzyletnia Elaine są ze sobą od 16 lat i wychowują wspólnie dwójkę dzieci.

- Jako osoba duchowna wierzę oczywiście w ideę małżeństwa, i osobiście zaślubiłam ponad 30 par. Elaine i ja czekałyśmy wiele lat by móc związać się takim zobowiązaniem, i uważamy legalizację małżeństw homoseksualnych za duży krok ku równości. Jednakże jesteśmy dopiero w połowie drogi. Dopóki nie będę mogła być w tym związku w oczach Boga, nie będę czuła się spełniona - powiedziała pastor dodajac iż ma nadzieję, że wprowadzenie cywilnego prawa do zawierania związków homoseksualnych będzie miało wpływ na zmianę

Ustawa o cywilnych związkach partnerskich, zezwalająca na rejestrację związków osób tej samej płci wchodzi w Wielkiej Brytani w życie 5 grudnia 2005. Tego dnia pary pragnące zawrzeć taki związek mogą złożyć dokumenty w urzędach. Pierwsze ceremonie będą mogły się odbyć 21 grudnia - po ustawowym 15 dniowym okresie, który musi upłynąć od złożenia dokumentów.

Debbie i Elaine będą uczestniczkami tego wydarzenia wraz z dwiema parami gejowskimi – Gino Meriano i jego partnerem Mike'm Ullet, oraz Roger'em Lewis (pracownik policyjny z Sussex) i Keith'em Willmott – Goodall.

MCC deklaruje się jako wspólnota otwarta na osoby o różnych orientacjach seksualnych. Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050526175710457

No trackback comments for this entry.
Homoseksualne "małżeństwo" brytyjskiej pastor | 55 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Homoseksualne "małżeństwo" brytyjskiej pastor
swiatlo czw, 26 maj 2005, 21:54:25

Metropolitan Community Church - bylem na stronie. To nie jest kosciol tylko jacys przebierancy. Mozna sobie darowac, nie wszystko Kosciolem jest co sie kosciolem chce nazywac.

 

 
Homoseksualne "małżeństwo" brytyjskiej pastor
mateuszwroc czw, 26 maj 2005, 22:39:59
To MCC na pewno nie jest prawdziwym Kościołem założył go pastor Troy Perry w 1968r. Prawdziwy Kościół był założony przez Chrystusa ok. 33r. Trwa do dziś w Kościele katolickim.

---
Św. Piusie V módl się za mną!

 
Homoseksualne "małżeństwo" brytyjskiej pastor
wladekb pią, 27 maj 2005, 00:31:54

hmmm... w dzisiejszym swiecie duzy nacisk kladzie sie na zaakceptowanie homoseksualizmu, wydaje mi sie jednak ze jedynym prawdziwym zwiazkiem dwoch osob jest zwiazek kobiety i mezczyzny, a wszystkie inne proby tworzenia zwiazkow sa na podlozu chorobowym, pozwolcie mi przytoczyc jeden przyklad... oczywiscie nie badalem go sam ale tyle mi opowiedziano:

byl sobie pewien chlopiec, przed ktorego urodzinami i poczeciem jego matka bardzo chciala miec dziewczynke. Nie pogodzila sie z tym ze sie jednak urodzil chlopiec i traktowala go jak dziewczynke - miedzy innymi ubierala go po "dziewczecemu", czyli w stroje damskie.... i tak wychowala chlopaka, ktory zaczal sie interesowac chlopcami (bo byl wychowywany jak dziewczynka) czyli jako homoseksualiste. O tym dowiedzial sie dopiero w doroslym zyciu, ze takie sa powody jego homoseksualizmu

poza tym jak gdzies slyszalem homoseksualizm nie jest genetyczny, co znaczy ze jest to co najwyzej spowodowane wychowaniem i srodowiskiem, w ktorym sie dziecko (moze takze jako mlodzieniec) wychowuje....

stad uwazam ze takim ludziom trzeba pomoc wrocic na wlasciwa droge, mimo ze taka praca moze wymagac duzo czasu i poswiecenia... to chyba tyle

 
Homoseksualne "małżeństwo" brytyjskiej pastor
lech.rp pią, 27 maj 2005, 23:34:22
Poczekajmy, a zobaczymy wkrotce w Anglii "zwiazki
partnerskie" (co za idiotyczne okreslenie !) podobnych
osob (?) z owczarkami szkockimi - czemu wlasciwe nie ?

Mam nadzieje, ze anglicy odpowiednio sowicie dofinansuja,
poprzez liczne ulgi i ulatwienia, takie postepowe i
super-demokratyczne zwiazki.
 
Homoseksualne "małżeństwo" brytyjskiej pastor
verbadocent sob, 28 maj 2005, 10:51:25

Mój przyjaciel, socjolog i historyk wychowany w Anglii, zwrócił mi kiedyś uwagę na następujący aspekt tej całej historii. Otóż homoseksualizm był szczególnie ostro prześladowany w krajach protestanckich, a szczególnie w tych które były pod wpływami purytanizmu i pietyzmu, głównie w Anglii i Stanach. Stąd więzienie dla Oscara Wilde'a  czy samobójcza śmierć premiera Anglii lorda Castlereagh, przywódcy koalicji antynapoleońskiej, po odkryciu jego preferencji seksualnych i tak dalej. W krajach katolickich lub prawosławnych homoseksualizm był potępiany ale nigdy z taką zaciekłością i konsekwencją zwalczany z urzędu. Od połowy lat 60' wahadło się odwróciło. W krajach o tradycjach purytańskich mamy pełną ekspolozję gejowsko-lesbijską. A tam gdzie zawsze było normalnie, dalej jest cisza. Jest to zgodne z prawami fizyki Newtona i socjologii Kelles-Krauza. Coś w tym jest.

 

 

---
Verba Docent Exempla Trahunt

 
Homoseksualne "małżeństwo" brytyjskiej pastor
verbadocent pon, 30 maj 2005, 18:10:25

WYJAŚNIENIE

Jak ognia staram się jak mogę unikać polemik i pyskówek internetowych. Między innymi dlatego, że ludzie nie lubiący mojej "twórczości" podszywają się pode mnie i przedstawiają "moje" poglądy, po to by mnie ośmieszyć. 

Nie pozwolę jednak, żeby  pewien "zawsze wierny", który twierdził,  że śp. Jan Paweł Wielki był odstępcą od wiary i bałwochwalcą. Aż mnie dziw bierze, że takie dziwadło po świecie chodzi i do tego jeszcze za "prawdziwego" katolika się uważa. Normalnie na takich nie zwracam uwagi ale bardzo dużo zawdzięczam osobiście  Janowi  Pawłowi  Wielkiemu i Jego dobrego imienia będę bronił do upadłego. Choćbym miał się narazić na śmieszność.

Bardzo dużo jeżdże po świecie, spotykam się z ludźmi różnych wyznań i światopoglądów. Dobrze pamiętam czasy, gdy do dobrego tonu należało, szczególnie w kręgach protestanckich, podśmiewywać się z katolików i ich papieża. Że zacofani, że konserwa zamknięta w sobie, że Biblii nie znają, że kultywują różne takie dziwne różańce, drogi krzyżowe i takie tam o których w Biblii ani słowa. Co radykalniejsi mówili o Rzymie w kategoriach: Sodoma, nowy Babilon i tak dalej.

Dziś ktoś kto publicznie głosiłby takie poglądy uznany będzie za niespełnego rozumu spotkał się co najwyżej z politowaniem. Dlatego jest mi szczególnie przykro, gdy ktokolwiek, z takich lub innych przyczyn, stara się poniżyć w moim kraju mojego Papieża. To właśnie dzięki temu Papieżowi, możliwe jest to, że taki jeden z drugim może swoje poglądy otwarcie i bez strachu wygłaszać.    Poglądy poglądami, każdy może je mieć taki lub inne. Jego sprawa. Ale nie poglądy głoszone za pomocą  kłamstwa i przeinaczenia. Na to nie ma mojej zgody!   Dlatego kłamstwo nazwę kłamstwem a kłamcę kłamcą.

---
Verba Docent Exempla Trahunt

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń