Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Hazard i ważność małżeństwa

Pytania i odpowiedziProszę o pomoc. Od ślubu kościelenego minęło 6 lat, od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym. Mąż nie przystąpił do sakramentu spowiedzi przed ślubem, najzwyczajniej w świecie nie miał na to ochoty, księdza oszukał że był, a "kartka jest w samochodzie", nie ukrywam, że nie zaprzeczyłam temu kłamstwu. Kochałam człowieka za którego wychodziłam za mąż, dlatego skłamałam. Przez cały czas trwania małżeństwa mąż przegrywał pieniądze w "maszyny" oraz w karty. Chwalił się niejednokrotnie, że jego dziadek potrafił przegrać lub wygrać całą wyplatę, tak też czynił jego ojciec, często grywał w maszyny, czego sama byłam niejednokrotnie świadkiem.

Mąż nie miał stałej pracy, pracował dorywczo, najczęściej na czarno jako barman w dyskotece, o zmianie profesji nie było mowy, bo miał zbyt duże wymagania, a za małe umiejętności. Nie chciał równiez "zniżyć się" do pracy fizycznej. Był i jest zdrowym człowiekiem. Kierował się zasada co tu zrobić aby zarobić a nic nie robić. O dzieciach nie było mowy, gdyż był mało poważną osobą, tym bardziej, że utrzymanie domu spadło na mnie. Wielokrotnie różengo rodzaju sprzęty domowe lądowały w lombardzie, nie mówiąc o jakiejkolwiek biżuteri. Później oczywiście większość lub całość mojej pensji przeznaczł na wykupienie rzeczy. Brałam kredyty bankowe, które w większości oczywiście sama musiałam spłacać. Przez większą częśc małżeństwa nie czułam, że jestem kochana, natomiast czułam że jest jeszcze jakaś kobieta w naszym związku, co później potwierdziło wiele osób. Czułam za to jak jestem manipulowana przez jego rodzinę i niego. Można się zastanawiać dlaczego za niego wyszłam? Miłość jest ślepa, a ja ślepo wierzyłam i liczyłam że się zmieni, jednak to były złudzenia. Proszę o pomoc, czy mam sznse na unieważnienie tego małżeństwa? Jestem osobą wierzącą, poznałam człowieka który podobnie jak ja jest po rozwodzie cywilnym i jest osobą wierzącą. Chcemy wspólnie stworzyć rodzinę, chodzimy do kościoła, jednak męczy nas i boli niemożność uczestniczenia w peni w mszy świętej. Z góry dziękuję i czekam.

 

Patologia , która jest opisana w historii kwalifikuje się pod zaburzenie, którego cechą charakterystyczną jest uporczywość, powtarzajacy się hazard.Takie zaburzenie trwa i niejednokrotnie narasta mimo niekorzystnych skutków takie jak zubożenie rodziny, konflikty rodzinne i społeczne, niszczenie i rozbicie własnego życia.

Patologiczni hazardziści ryzykują utratę pracy, rodzinę,zaciągają długi, kłamią i łamią prawo by uzyskać środki do gry. Osoba dotknięta tym zaburzeniem odczuwa intensywny i niepohamowany popęd do gry, nad którym nie może zapanować.

Przy ocenie tego przypadku nalezy okreslić stopien wielkości tego zaburzenia. Jesli jest on taki wielki, że nie pozwala podjąć istotnych obowiązków małzenskich,wzajemniej pomocy, wychowaniu potomstwa, to należy taka osobę uznać, za niezdolną do wyrażenia prawdziwej zgody małżeńskiej.

Mgr lic prawa kanonicznego Małgorzata BaranOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050627085736698

No trackback comments for this entry.
Hazard i ważność małżeństwa | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń