Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Brytyjscy metodyści będą błogosławić jednopłciowe związki

Kościół Metodystyczny będzie pierwszą dużą wspólnotą w Wielkiej Brytanii, błogosławiącą jednopłciowe związki. Nie będą one miały w kościele statusu małżeństwa ale będą mogły być tak postrzegane przez nie same i przez lokalną społeczność - zadecydowali podczas dorocznej konferencji przedstawiciele metodystów.

Kościół Metodystyczny liczy 300 tysięcy członków i jest trzecią co do wielkości denominacją w Wielkiej Brytanii. Podczas rozważania kwestii jednopłciowych związków tylko jeden z mówców ostrzegł, że metodyści odchodzą w ten sposób od swoich biblijnych korzeni - informuje the Guardian, podkreślając, że pozostali delegaci wypowiadający się na ten temat podkreślali pozytywny wkład osób o orientacji homoseksualnej w życie kościoła w ostatnich latach.

Konferencja postanowiła także wypracować ceremonie błogosławieństwa jednopłciowych związków. Wskazówki dla duchownych mają zostać opublikowane już jesienią tego roku.

Decyzja o wprowadzeniu błogosławienia par homoseksualnych może przeszkodzić w trwających obecnie rozmowach z Kościołem Anglii na temat zjednoczenia obu denominacji. Podczas tej samej konferencji delegaci kościoła podjęli także inną decyzję, mogącą dla odmiany zbliżyć ich z anglikanami - rozpoczęto bowiem konsultacje w sprawie powołania pierwszego brytyjskiego biskupa metodystycznego. Miałby on zostać ordynowany w roku 2012, upodabniając w ten sposób strukturę organizacyjną obu kościołów.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050701210227185

No trackback comments for this entry.
Brytyjscy metodyści będą błogosławić jednopłciowe związki | 10 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Jakub pią, 1 lip 2005, 22:11:22
O Zgrozo!

---
"Z hlubin volám k Tobě Pane,
Pane vyslechni můj hlas!
Ať tvé ucho vlídně slyší
na mé snažné volání."

 
mateuszwroc sob, 2 lip 2005, 12:14:53

Nie będą one miały w kościele statusu małżeństwa ale będą mogły być tak postrzegane przez nie same i przez lokalną społeczność - zadecydowali podczas dorocznej konferencji przedstawiciele metodystów.

To jest takie boczne wyjście, żeby potem mówić, że na małżeństwa nie zezwalali i ci ludzie sami to tak nazwali. Ciekaw jestem czy tam ktoś Biblię czyta, bo nauki są z nią sprzeczne. Każde dziecko to pojmie, gdy przeczyta odpowiednie wersety.

---
"Bo nadejdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swych pragnień zgromadzą sobie nauczycieli"; (2 Tym 4, 3)

 
remigius sob, 2 lip 2005, 12:20:17
Oj nie był bym zbyt zadowolony uczestnicząc w błogosławieniu psów. (Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale to Biblia uzywa nazwy psy na oznaczenie homoseksualistów).

---
A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano. (1 Kor 4,6)
 
iducha pią, 22 lip 2005, 17:28:56

Tak czytam te komentarze i się zastanawiam nad jedną ważną sprawą, Biblia nie jest napisana jasno i przejżyście dlaczego więc jeśli ktoś zinterpretował że jeśli w Biblii jest mowa o psach  to chodzi o homoseksualistów. Nie ma napisanego prosto i wyrażnie: zabrania się zakładania rodzin gejowskich,lesbijskich,czy może ogólnie homoseksualnych... wszystko zależy od intetpretacji.

Sama jestem za pozyskaniem zgody na zawarcie małżeństwa parom homoseksualnym lecz nie sądze by dobrym pomysłem była możliwość adopcji przez takie związki...

---
Sol Meiden

 
methodos pią, 9 wrz 2005, 22:20:39
o Jezu Panie, nie wierzę...jestem metodystką i serio jeśli to prawda to tylko kulka w łeb:( buuuuuuuuuuuuuuuu no cóż, wszędzie zdarzają się anomalia..ale ten artykuł sprawił, że niedobrze mi.. muszę pogadać z biskupem
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń