Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

"Nie" dla księzy-gejów

Dawno zapowiadany watykański dokument, stwierdzający, że homoseksualiści nie mogą być kapłanami jest już „w rękach papieża Benedykta XVI”. Nie jest on żadnym zaskoczeniem, ponieważ wcześniej, Watykan wydał już dwa podobne dokumenty. Najnowszy niczego nowego nie wprowadza, jednak wzrośnie poziom jego wagi, gdyż będzie podpisany przez samego papieża.

Poprzednie dokumenty również wyraźnie stwierdziły, że nie tylko mężczyźni, którzy byli aktywnymi homoseksualistami, lecz także ci mający homoseksualne skłonności, nie mogą zostać kapłanami.

Pierwszy taki tekst wydany był w 1961 roku przez Kongregację Nauki Wiary. Następny opublikowała Kongregacja do spraw Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego w 2002 roku. W tym tekście Kardynał Estevez stwierdził, że „drzwi seminariów dla homoseksualistów oraz osób z takimi skłonnościami są zamknięte, gdyż przyjęcie ich byłoby nieroztropne i bardzo ryzykowne.”

Jednakże niektórzy amerykańscy biskupi mają nadzieję, że dokument ten nie zostanie podpisany przez Papieża Benedykta XVI, gdyż może on spowodować „kontrowersję i złą prasę”. W zeszłym miesiącu na Amerykańskiej Konferencji Biskupów Katolickich, Kardynał Francis George z Chicago przemawiał na ten temat. „The Chicago Tribune” cytowała potem Kardynała mówiącego „także nikt, kto był częścią subkultury gejów, albo żył rozwiąźle jako heteroseksualista nie może być kapłanem… bez względu jak dawno temu miało to miejsce.”Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050713171137769

No trackback comments for this entry.
"Nie" dla księzy-gejów | 8 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
"Nie" dla księzy-gejów
dluhomil śro, 13 lip 2005, 22:27:39
Ciekawe. Kardynal stracil wiarę w moc sakramentu spowiedzi i pokuty...czy tez jest zwyklym homofobem.  Niemniej ma kwalifikacje do roboty na budowie, przy betoniarce, a nie zawracanie sobie glowy rzeczami, ktorych najwyrazniej nie rozumie.
 
"Nie" dla księzy-gejów
creesn czw, 14 lip 2005, 09:47:40
Ksiadz gej-to nie do zaakceptowania przeze mnie.Ksiadz to osoba wyjatkowa pod kazdym wzgledem ,powolana wyjatkowo do swietosci ,dazaca do doskonalosci jesli chodzi o milosc i oddanie sie Bogu.Nie mozna zyc w sprzecznosci-to schizofrenia i oddalanie sie od prawdy .Nie mozna zdradzac Boga ,tak jak malzonkowie nie powinni sie zdradzac,Nie chcialabym,aby ksiadz-gej udzielal mi sakramentow

---
Basia S.z Lodzi

 
"Nie" dla księzy-gejów
remigius pią, 15 lip 2005, 09:57:42
Kardynał widocznie nie wierzy w moc nawrócenia. Wielu wybitnych duchownych wielu kościołów ma za sobą niechlubna przeszłość. Zamykanie drogi do słuzby duchownej byłym homoseksualistom uważam za niestosowne. Dla mnie duchownym może byc nawet morderca, jesli tylko szczerze sie nawrócił. Bóg często lubi wykożystywać w potężnych dziełach to co jest nikczemne małe i nikczemne w oczach świata.
Popieram za to natychmiastowe pozbawianie urzędu duchownego osób, które - mając być przykłade4m dla owiec - popełniaja grzechy jawnie gorszące chrześcijan i pogan.

---
A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano. (1 Kor 4,6)
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń