Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Fałszywy kapłan we Wrocławiu

Kuria Metropolitalna we Wrocławiu skierowała w minioną niedzielę do wiernych mieszkających na terenie miasta komunikat, w którym ostrzega się o działalności fałszywego księdza, występującego pod imionami ks. Mateusz Lech. Jedna z wydawanych we Wrocławiu gazet odkryła prawdziwą tożsamość "kapłana". Jest nim Lech Kokosa - były duchowny Koscioła Polsko-katolickiego."Kuria Metropolitalna Wrocławska niniejszym przestrzega Duchowieństwo i Wiernych miasta Wrocławia przed działalnością tzw. Instytutu Jerozolimskiego pod wezwaniem św. Jana Umiłowanego Ucznia Pańskiego, z siedzibą przy ul. Witkowskiej 34 we Wrocławiu, na terenie parafii p.w. św. Teresy od Dzieciatka Jezus. Instytut ten rozpoczął swoją działalność bez wiedzy i zgody Księdza Arcybiskupa metropolity Wrocławskiego, czego wymaga od każdej instytucji Prawo Kanoniczne. Z tego trzeba wnioskować, że Instytut Jerozolimski nie nalezy do Kościoła Katolickiego, nie posiada też żadnego z nim związku. Człowiek kierujący działalnością Instytutu, podający się za kapłana katolickiego, sprawujący w założonej przez siebie kaplicy Msze święte, zbierający datki finansowe i wykorzystujący w swej działalności wizerunek i autorytet Kościoła Katolickiego, nie posiada święceń kapłańskich udzielonych mu przez katolickiego biskupa; nie może dlatego sprawować Mszy świętej, ani wykonywać żadnych czynności zarezerwowanych kapłanom Kościoła" - napisał bp Edward Janiak, biskup pomocniczy archidiec. wrocławskiej. hierarcha poinformował także wiernych, że świadome i dobrowolne uczestnictwo w liturgiach sprawowanych przez "księdza" Mateusza Lecha może spowodować wykluczenie ich ze wspólnoty Kościoła rzymsko-katolickiego.

"Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska" odkryło prawdziwą tożsamość owego "kapłana". jest to Lech Kokosa, były kapłan Kościoła polsko-katolickiego. Ma więc on ważne święcenia kapłańskie - przyjął je w roku 1971. Zostałjednak już dość dawno usunięty z grona kapłanów tego Kościoła. Choć nie ma żadnych dokumentów dotyczących jego osoby, gdyż jego teczka zaginęła, świadczą o tym osobiste zapiski ś.p. bp Tadeusza Majewskiego. "Przeszedł on do stanu świeckiego i nie ma prawa nosić habitu" - mówi ks. Ryszard Dąbrowski, kanclerz kurii polsko-katolickiej.

Ks. Kokosa wydalony został ze wspólnoty Kościoła polsko-katolickiego prawdopodobnie w czasie gdy pełnił posługę w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo jednak dokładnie na czym polegały jego przewinienia. "Złości ich to, że zostałem zakonnikiem i nie zareagowałem na namowy powrotu do Kościoła Nie mają zaświadczenia, że mnie wyrzucono, bo takiego papieru po prostu nie ma" - mówi "ksiądz" Kokosa. Jak sam mówi zajmuje się obecnie zielarstwem, bioenergoterapią, pomagając we wszystkich chorobach, uzdrawiając "przez miłość Bożą".

Sprawą "księdza" Mateusza Lecha (nazywanego też niekiedy "ojcem") zainteresowało się Dominikańskie Centrum ds. Sekt i Zagrożeń Duchowych.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050728145236179

No trackback comments for this entry.
Fałszywy kapłan we Wrocławiu | 8 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Fałszywy kapłan we Wrocławiu
krystyna pią, 29 lip 2005, 04:17:27

http://www.milosierdzieboze.com/

Witam ! Nie wiem czy moze to byc jakies powiazanie z tym ksiedzem, ale juz w Toronto jacys ksieza , zakladaja '' koscioly '' ktorego zalozycielem jest byly podobno ksiadz Romuald Panek z Ameryki, z jego tez sekty bo jak inaczej to mozna nazwac , ludzie jezdza i zakladaja grupy sekciarskie , tez lecza przez Milosierdzie Boze. A reklamy ich stron w internecie zalewaja katolickie witryny.Wyzej wklejam adres ich strony.Nie wiem czy jest to jakies powiazanie z tym ksiedzem, ale pisze to aby ostrzec ludzi , ktorzy moga byc zwabiani do sekt, wzglednie korzystac z pomocy pseudo-uzdrowicieli.Prosze zobaczyc te jego strone i przekonac sie co potrafia robic sekty.Pozdrawiam.Krystyna.

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń