Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Przyjazny człowiek ukryty za dywizjami

Zbrodnia dokonana na Bracie Rogerze nie jest pierwszym atakiem zabójcy na osobę otaczaną czcią. Nie tylko w świecie chrześcijańskim dochodzi to takich zbrodni. Przez to przewodnicy duchowi różnych wyznań i religii, którzy chcieliby być zawsze blisko swoich współwyznawców i niejako oddać im siebie bywają zmuszeni do przebywania za kordonami ochroniarzy.

Obok zamordowanego wczoraj Brata Rogera były zamachy - w tym jeden szczególnie ciężki - na osobę Jego Świątobliwości Jana Pawła II. Człowiek, który jak mało kto chciał być blisko ze swym ludem był zmuszony do akceptowania tysięcy policjantów, żołnierzy i snajperów uczestniczących w spotkaniach i Mszach obok modlących się ludzi. Musiał akceptować pancerne szyby i sytuację w której jeden podejrzany (a niekoniecznie wrogi) ruch jakiegoś człowieka mógłby spowodować, że „zdejmą” go policyjni snajperzy.

Przez zbrodnie dokonywane na ludziach powszechnie cenionych przed dane środowisko lub wiele środowisk, w atmosferę bliskości muszą wkradać się nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Tylko dlatego, że ktoś musi wykonać czyjś rozkaz polityczny jak w 1981 roku czy też „wyrazić siebie i wykrzyczeć światu swój protest” jak w wypadku wielu innych tego typu zbrodni.

W 1948 roku został zamordowany Mahatma Gandhi - przewodnik duchowy innej religii. Jednak i ta zbrodnia wstrząsnęła chrześcijańskim światem. To czego nie odważyły się dokonać żadne lokalne władze Południowej Afryki czy kolonii w Indiach ani rząd brytyjski ani europejscy koloniści, uczynił rodak „Wielkiego Duchem”. Nie była żadnym przywódcą duchowym, ale też zamordowana została cesarzowa Elżbieta.

Wszystkie te zbrodnie sprawiają, że w spotkania z owymi niezwykłymi ludźmi musi wkradać się nieufność. W spotkania, gdzie dla nieufności nie powinno być miejsca. To brzemię koniecznej ochrony dźwigać musi teraz człowiek arcyważny dla katolików - papież Benedykt XVI.

Gdyby Gandhi czy Brat Roger zmarli zwyczajnie a nie wyniku zbrodni - byłoby inaczej. Pierwszej z tych śmierci nie pamiętam, drugą właśnie przeżywam. Zbrodnia niesie w sobie bowiem wiele zła.

Sama śmierć niemłodego już Brata Rogera przyniosłaby zadumę, ale nic nie mogłoby zmącić spokojnej modlitwy za duszę zmarłego. W przypadku zbrodni jest już zupełnie inaczej. Ona krzywdzi bowiem nawet tych, którzy danego człowieka nie cenili. Zbrodnia domaga się sprawiedliwości - śmierci Brata Rogera już nie odwrócimy, ale powinniśmy naprawić zło powstałe w wyniku zbrodni. Żałuję, że w wypadku tego zabójstwa tak się nie stanie (o ile kobieta była choć trochę poczytalna).

Prośmy więc Boga o to aby chronił od jakiejkolwiek zbrodni (nie tylko zabójstwa) wszystkich ludzi, aby przywrócił pełną ufność przy spotkaniach z przewodnikami duchowymi, o powrót ziemskiej sprawiedliwości i o opamiętanie wszystkich, którzy ciężkich przestępstw chcą dokonać. Może wtedy kordony będą mogły lekko się cofnąć i nie utrudniać kontaktu z daną osobą a z naszego środowiska zniknie wołająca o pomstę do Nieba niesprawiedliwość. O mój Jezu miłosierdzia i sprawiedliwości!Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/2005081710294664

No trackback comments for this entry.
Przyjazny człowiek ukryty za dywizjami | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń