Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Przyjazny człowiek ukryty za dywizjami

Zbrodnia dokonana na Bracie Rogerze nie jest pierwszym atakiem zabójcy na osobę otaczaną czcią. Nie tylko w świecie chrześcijańskim dochodzi to takich zbrodni. Przez to przewodnicy duchowi różnych wyznań i religii, którzy chcieliby być zawsze blisko swoich współwyznawców i niejako oddać im siebie bywają zmuszeni do przebywania za kordonami ochroniarzy.

Obok zamordowanego wczoraj Brata Rogera były zamachy - w tym jeden szczególnie ciężki - na osobę Jego Świątobliwości Jana Pawła II. Człowiek, który jak mało kto chciał być blisko ze swym ludem był zmuszony do akceptowania tysięcy policjantów, żołnierzy i snajperów uczestniczących w spotkaniach i Mszach obok modlących się ludzi. Musiał akceptować pancerne szyby i sytuację w której jeden podejrzany (a niekoniecznie wrogi) ruch jakiegoś człowieka mógłby spowodować, że „zdejmą” go policyjni snajperzy.

Przez zbrodnie dokonywane na ludziach powszechnie cenionych przed dane środowisko lub wiele środowisk, w atmosferę bliskości muszą wkradać się nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Tylko dlatego, że ktoś musi wykonać czyjś rozkaz polityczny jak w 1981 roku czy też „wyrazić siebie i wykrzyczeć światu swój protest” jak w wypadku wielu innych tego typu zbrodni.

W 1948 roku został zamordowany Mahatma Gandhi - przewodnik duchowy innej religii. Jednak i ta zbrodnia wstrząsnęła chrześcijańskim światem. To czego nie odważyły się dokonać żadne lokalne władze Południowej Afryki czy kolonii w Indiach ani rząd brytyjski ani europejscy koloniści, uczynił rodak „Wielkiego Duchem”. Nie była żadnym przywódcą duchowym, ale też zamordowana została cesarzowa Elżbieta.

Wszystkie te zbrodnie sprawiają, że w spotkania z owymi niezwykłymi ludźmi musi wkradać się nieufność. W spotkania, gdzie dla nieufności nie powinno być miejsca. To brzemię koniecznej ochrony dźwigać musi teraz człowiek arcyważny dla katolików - papież Benedykt XVI.

Gdyby Gandhi czy Brat Roger zmarli zwyczajnie a nie wyniku zbrodni - byłoby inaczej. Pierwszej z tych śmierci nie pamiętam, drugą właśnie przeżywam. Zbrodnia niesie w sobie bowiem wiele zła.

Sama śmierć niemłodego już Brata Rogera przyniosłaby zadumę, ale nic nie mogłoby zmącić spokojnej modlitwy za duszę zmarłego. W przypadku zbrodni jest już zupełnie inaczej. Ona krzywdzi bowiem nawet tych, którzy danego człowieka nie cenili. Zbrodnia domaga się sprawiedliwości - śmierci Brata Rogera już nie odwrócimy, ale powinniśmy naprawić zło powstałe w wyniku zbrodni. Żałuję, że w wypadku tego zabójstwa tak się nie stanie (o ile kobieta była choć trochę poczytalna).

Prośmy więc Boga o to aby chronił od jakiejkolwiek zbrodni (nie tylko zabójstwa) wszystkich ludzi, aby przywrócił pełną ufność przy spotkaniach z przewodnikami duchowymi, o powrót ziemskiej sprawiedliwości i o opamiętanie wszystkich, którzy ciężkich przestępstw chcą dokonać. Może wtedy kordony będą mogły lekko się cofnąć i nie utrudniać kontaktu z daną osobą a z naszego środowiska zniknie wołająca o pomstę do Nieba niesprawiedliwość. O mój Jezu miłosierdzia i sprawiedliwości!Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/2005081710294664

No trackback comments for this entry.
Przyjazny człowiek ukryty za dywizjami | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń