Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Kandydat na premiera o homoseksualistach

W wywiadzie dla najnowszego numeru tygodnika Newsweek kandydat na premiera Kazimierz Marcinkiewicz stwierdził, że państwo powinno "interweniować wobec osób", które chcą "zarazić innych swoim homoseksualizmem". Słowa te wywołały małą burzę w Brukseli - Komisja Europejska wyraziła zaniepokojenie, że słowa Marcinkiewicza mogą być zapowiedzią łamania praw człowieka w Polsce.

Marcikiewicz z PiS powiedział w rozmowie z dziennikarzami tygodnika, że homoseksualizm "nie jest naturalny", bo naturalna jest jedynie rodzina. Dodał, że państwo powinno występować przeciwko tym, którzy chcą innych "zarazić" swoim homoseksualizmem. Komisja Europejska wyraziła zaniepokojenie, że słowa Marcinkiewicza mogą być zapowiedzią łamania praw człowieka w Polsce.

Donald Tusk - komentując słowa kandydata na premiera - stwierdził, że PiS zaliczył wpadkę, a on sam popiera pełne prawa obywatelskie dla homoseksualistów. Lech Kaczyński odniósł się natomiast do słów krytyki płynących z Brukseli. Kandydat PiS na prezydenta powiedział, że Unia Europejska nie powinna krytykować Marcinkiewicza.


Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20051005142044519

No trackback comments for this entry.
Kandydat na premiera o homoseksualistach | 39 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Kandydat na premiera o homoseksualistach
varpho śro, 5 paź 2005, 14:41:04
W wywiadzie dla najnowszego numeru tygodnika Newsweek kandydat na premiera Kazimierz Marcinkiewicz stwierdził, że państwo powinno "interweniować wobec osób", które chcą "zarazić innych swoim homoseksualizmem". Słowa te wywołały małą burzę w Brukseli - Komisja Europejska wyraziła zaniepokojenie, że słowa Marcinkiewicza mogą być zapowiedzią łamania praw człowieka w Polsce. Marcikiewicz z PiS powiedział w rozmowie z dziennikarzami tygodnika, że homoseksualizm "nie jest naturalny", bo naturalna jest jedynie rodzina.

jaaasne.,.
to może pójdziemy krok dalej i wprowadzimy obowiązkowe zawieranie małżeństw? i potem jeszcze będziemy punktować te małżeństwa za każdego wyprodukowanego nowego Polaka...
a może, żeby było wygodniej, PiS powoła jakieś Ministerstwo Miłości i Troski o Szczęście Obywateli [w orwellowskich propozycjach nazw ma już wprawę], które dobierałoby pary? jak u Czerwonych Khmerów albo w Kościele Zjednoczeniowym Moona... ;)
coś czuję, że co jak co, ale nudno w tej Czwartej Rzeczypospolitej to nie będzie. tylko ciekawe, czy ktoś to wytrzyma...

a, jeszcze jedno, jeżeli naturalna jest tylko rodzina , to, jak rozumiem, celibat też będzie zakazany, tak?
a, chyba że kler będzie traktowany na specjalnych prawach, jako swoista grupa równiejszych obywateli. ;)

Dodał, że państwo powinno występować przeciwko tym, którzy chcą innych "zarazić" swoim homoseksualizmem.

no tak. przecież widziałem homoseksualistów, nawet, o zgrozo, z nimi rozmawiałem. na pewno jestem już zarażony. ratunku! mam nadzieję, że w laboratoriach jest już opracowywana szczepionka.
może jakieś kołatki się wprowadzi? żeby porządni, międzypłciowi obywatele mogli chronić się przed tymi wstrętnymi propagatorami...

Lech Kaczyński odniósł się natomiast do słów krytyki płynących z Brukseli. Kandydat PiS na prezydenta powiedział, że Unia Europejska nie powinna krytykować Marcinkiewicza.

wystąpmy z tej szatańskiej Unii. z ONZ też. będziemy suwerenni.
a jakbyśmy się poczuli samotni, to proponuję zgłosić akces do Ligi Arabskiej, albo Organizacji Konferencji Islamskiej.
 
Kandydat na premiera o homoseksualistach
mateuszwroc śro, 5 paź 2005, 15:29:31
Jak na razie to Komisja Europejska chce łamać prawa człowieka poprzez ograniczanie wolności słowa poprawnością polityczną.

---
Zły to ptak, co własne gniazdo kala.

 
Kandydat na premiera o homoseksualistach
medieval_man śro, 5 paź 2005, 16:29:57

Nie rozumiem po co krytykować PiS? Należy ich wypowiedź odczytać w kontekście. "Zarażenie" homoseksualizm to w ich ujęciu niebezpieczna sytuacja gdy homoseksualistom zezwalamy na propagowanie ich postawy, na przykład poprzez urządzanie tak zwanych parad równości.

Nikt nie potępia homoseksualistów: noszą brzemię, z którym ciężko im żyć jeśli chcą przestrzegac Boze przykazania. Potępia się natomiast, w chrześcijaństwie - świadome akty homoseksualizmu jako grzeszne, a w zdrowym społeczeństwie wszelką propagandę homoseksualizmu jako wnoszącą zagrożenie dla zdrowego żcyia społecznego.

I taką propagandę PiS chce zwalczać. Ostatnio Pan Biedroń dla francuskiego Liberation powiedzał, że krytyka parad gejowskich w Polsce każe mu myśleć o Hitlerze i o obozach koncentracyjnych. Punkt Godwina dla Pana Biedronia ;-)

A Unia niech się zajmie unikaniem głupiej poprawności politycznej w imię ideałów libertyńskich, a nie wsadzaniem nosa w sprawy polskiego społeczeństwa.

---
Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii, rozumienia, które wychodzą poza klasyczną fundamentalistyczną interpretację

 
Kandydat na premiera o homoseksualistach
hermes czw, 6 paź 2005, 09:32:04
A moze Marcinkiewicz zajol by sie czyms porzyteczniejszym ? W kraju mamy 17,5% bezrobocia wg eurostatu, mnie naprawde w tej chwili bardziej interesuje to czy dostane prace niz jego opinia na homosekusalizm. Wogule temat homo dla prawicy powinnien byc zamkniety - to lewica niesie go na sztandarach - PIS nie dajcie sie w to wciagnac!

---
"Gdybym nawet wiedział, że jutro świat przestanie istnieć, to jeszcze dziś zasadziłbym drzewko jabłoni." - Marcin Luter

 
Kandydat na premiera o homoseksualistach
Lucas czw, 6 paź 2005, 10:15:31
<P><FONT style="BACKGROUND-COLOR: #99cc66" face="arial, helvetica, sans-serif">I o co chodzi?Kogo to obchodzi kto jest jakiej orientacji seksualnej.To jest sprawa prywatna.Natomiast niedopuszczalne jest manifestowanie swojej odmienności seksualnej i zmuszanie innych do zajmowania się problemem.Te tzw parady równości, marsze etc..mnie osobiście przeszkadzają.Nie chcę , aby moje Dzieci pytały sie a co to jest?Bruksela , ta " potega " polityczno- gospodarcza , no cóż można tylko tym ludziom współczuć, co oni mogą nam zaproponować?Jeszcze więcej biurokracji , więcej podatków , zamknięcie rynku pracy?Za PiS-em i Marcinkiewiczem nie przepadam , ale tutaj popieram Go.</FONT></P>
<P><FONT style="BACKGROUND-COLOR: #99cc66" face=Arial>Lucas</FONT></P>
<P><FONT style="BACKGROUND-COLOR: #99cc66" face=Arial></FONT>&nbsp;</P>

---
Lucas
 
Kandydat na premiera o homoseksualistach
gpe sob, 8 paź 2005, 14:16:09
Przecież to jakieś chore. Państwo ma ingerować w sumienia i uczucia obywateli??? Bzdura i głupora!!! To nie państwo, lecz Bóg ocenia sumienie...
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń