Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

TOTUSY 2005 - nominacje

Jednym z ważniejszych wydarzeń V Dnia Papieskiego będzie Gala Nagród TOTUS 2005. Nagrody TOTUS za rok 2005 zostaną wręczone w kategoriach:
"Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza"; "Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej"; "Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II"; "Totus medialny dla upamiętniania Bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach".


W kategorii "Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza" nominowani zostali:

Ks. Wojciech Łazewski, wieloletni dyrektor Caritas Polska.
Za zasługi dla odbudowania struktur Caritas Polska i nakreślenia kierunków jego owocnej działal­ności w minionych dziesięciu latach.

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Droga" w Białymstoku
Za wieloletnią owocną pracę na rzecz rodzin osób uzależnionych, zwłaszcza ich dzieci, połączoną z troską o ich życie duchowe.

Jan Jakub Wygnański
Za długoletnią owocną pracę dla budowania społeczeństwa obywatelskiego, w szczególności za zasługi dla powstawania i rozwoju organizacji pozarządowych.

Jan Arczewski
Za stworzenie telefonu zaufania dla osób niepełnosprawnych i długoletnią pracę przy jego prowadzeniu, za poświęcenie się pomocy dla innych w sytuacji osobistej niepełno­sprawności.

W kategorii "Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej" nominacje przyznano:

Muzeum Powstania Warszawskiego
Za rolę, jaką Muzeum odgrywa dla ocalenia pamięci o Powstaniu Warszawskim i oddania sprawiedliwości jego Bohaterom, za prowadzone przez Muzeum prace naukowe i dokumentacyjne, przede wszystkim za wielkie dzieło edukacji nowych pokoleń, dokonywane przy użyciu nowatorskich środków.

Stanisławowi Niemczykowi
Za dokonania w dziedzinie architektury sakralnej, w szczególności umiejętność sięgnięcia do tradycyjnych korzeni tego ważnego obszaru kultury chrześcijańskiej.

Markowi Piwowskiemu, reżyserowi, za film "Oskar"
Za film "Oskar" i wyrażone w nim świadectwo ludzkiej dobroci i chrześcijańskiej nadziei w obliczu pozornych przegranych.

Zygmuntowi Koniecznemu – kompozytorowi
Za całokształt dokonań twórczych, w szczególności umiejętność zawarcia w nowatorskiej muzyce najlepszych tradycji i popularyzację wspaniałej polskiej poezji, także religijnej.

Redakcji Mszy św. Radiowej
Emitowana od 25 lat na falach Polskiego Radia coniedzielna Msza św., wyrastająca z ducha porozumień sierpniowych 1980 r., stanowi nie tylko zdobycz społeczeństwa, odzyskującego swoją tożsamość, lecz jest także długotrwałym i ważnym dziełem formacji i edukacji tego społeczeństwa.
Polskie Radio już od 25 lat transmituje z kościoła Świętego Krzyża w Warszawie niedzielną mszę świętą, która była pierwszym takim wydarzeniem w historii transmitowanym przez Polskie Radio. Nadano ją po raz pierwszy z Poznania 3 maja 1927 roku.

Nominowani w kategorii "Promowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II" to:

o. Jan Góra OP
Za pracę dla konkretnego wcielania w życie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, która zaowocowała powstaniem ważnej rzeczywistości społecznej, jaką jest Ruch Lednicki i duchowe ożywienie szerokich rzesz młodzieży.

Marek Skwarnicki
Za całokształt osiągnięć twórczych, zwłaszcza za miejsce, jakie w jego twórczości zajmuje myśl Jana Pawła II i za osobiste świadectwo, dawane papieskiemu nauczaniu.

"Tygodnik Powszechny"
Za kilkudziesięcioletnie zasługi "Tygodnika" dla prezentowania myśli Jana Pawła II (a wcześniej jeszcze Karola Wojtyły) i tworzenie pola debaty nad nauczaniem papieskim.

Zespół twórców filmu "Karol – człowiek, który został papieżem"
Za film, który opowiedzianą historią ułatwia pełniejsze zrozumienie Osoby i nauczania Jana Pawła II.

Kapituła Nagrody "TOTUS Medialny dla upamiętnienia Bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczaniu Jana Pawła II w mediach postanowiła wyróżnić tych licznych ludzi mediów, którzy w pamiętnych dniach pierwszej połowy kwietnia br. – w okresie agonii Jana Pawła II, żałoby po jego śmierci i oczekiwania na wybór nowego papieża – tak pięknie i skutecznie służyli budowaniu wspólnoty Polaków wokół tego, co najważniejsze.

Z okazji Dnia Papieskiego słowo wygłosi papież Benedykt XVI.

W niedziele oprócz szeregu mszy świętych, czeka nas „Apel z Ojcem Świętym” na Placu Zamkowym w Warszawie i galowy koncert Dnia Papieskiego, który będzie transmitowany przez telewizję publiczną.

Polska.plOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20051014100758358

No trackback comments for this entry.
TOTUSY 2005 - nominacje | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń