Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Kreacjoniści spotkali się w Pradze

Około 700 naukowców bierze udział w odbywającej się w Pradze konferencji kreacjonistycznej. Jest to pierwsze tej rangi spotkanie badaczy wierzących w Boże dzieło stworzenia w Europie Wschodniej. Tematem konferencji jest "Darwin a inteligencja". Spotkanie to zostało zbojkotowane przez czeskich naukowców, którzy uważają kreacjonizm za bzdurę, a samą konferencję za niepotrzebną.

W konferencji biorą udział przedstawiciele świata naukowego z USA, Europy i Afryki, którzy uważają że teoria ewolucji, sformułowana w połowie XIX wieku przez brytyjskiego przyrodnika - Karola Darwina - nie jest w stanie wyjaśnić ani początków życia, ani też faktu pojawienia się wysoko rozwiniętych gatunków. Wśród uczestników zjazdu są znakomici eksperci w dziedzinie matematyki, biologii molekularnej i biochemii. Odrzucając teorię ewolucji przyjmują oni teorię "inteligentnego planu" - Bożego stworzenia. Zwracają też uwagę, że teoria ewolucji jest bardzo wygodna dla środowisk naukowych odrzucających Biblię i przez długi czas była ucieleśnieniem postepu i walki z dominacją religii nad nauką.

Dobrym przykładem takiego podejścia jest Vaclav Poczes, przezes Czeskiej Akademii Nauk, który stwierdził, że praska konferencja kreacjonistyczna jest... bezużyteczna. "To, że nie potrafimy jeszcze wyjaśnić pochodzenia życia na Ziemi nie oznacza, że istnieje Bóg, który je stworzył" - uważa V. Poczes.

Nawet biorąc pod uwagę zeświecczenie społeczeństwa czeskiego, opinia prezesa CzAN może dziwić. Wydawać by się bowiem mogło, że nauka powinna szukać wyjaśnień niezależnie od tego, jakie by one nie były. Tymczasem V. Poczes nie znając odpowiedzi na podstawowe nawet pytania zakłada z góry, że ewolucjonizm jest teorią poprawną, a kreacjonizm błędną. "Komunizm upadł, ale jego główny filar, darwinizm, wciąż jest wszechobecny a (...) teoria ewolucji nauczana jest jak dogmat od przedszkola" - uważa Pavel Kabrt, przedstawiciel komitetu organizacyjnego konferencji.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20051025003059359

No trackback comments for this entry.
Kreacjoniści spotkali się w Pradze | 15 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Jakub wto, 25 paź 2005, 23:53:16
typisz czeskie...na ateizm wojujący Czechów lekarstwa nie wymyślono...

---
"Z hlubin volám k Tobě Pane,
Pane vyslechni můj hlas!
Ať tvé ucho vlídně slyší
na mé snažné volání."

 
montsegur śro, 26 paź 2005, 06:43:54

Ewolucjonizm i kreacjonizm to jedno i to samo, tyle ze jedni zakladaja, ze Bog istnieje, a drudzy badaja cala rzecz bez takiego zakladania. Ewolucjonizm nie ma natomiast nic wspolnego z "wojujacym ateizmem". Wojujacy ateizm to postawa zwalczania religii i to bardzo aktywnego zwalczania. Gdyby w Czechach byl wojujacy ateizm, to koscioly nie mialyby zadnego prawa prowadzenia dzialalnosci. Byloby jak w ZSRR za Brezniewa i wczesniej.

Cheers!!!

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń