Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Takimi się urodzili?

Listy od czytelnikówW ostatnim czasie wiele mówi się o homoseksualiźmie. Organizowane coraz częściej "Parady Równości" skłaniają nas do zaintere-sowania się tym problemem. Jednym z podstawowych argumentów środowisk popierających te zachowania jest teza, że osoby cechujące się pociągiem seksualnym do osób tej samej płci maja tą skłonność od urodzenia. Ale czy rzeczywiście?

W toczącej się obecnie debacie czy zalegalizować związki homoseksualne a nawet uznać je za inną formę małżeństwa należy poważnie zbadać wiarygodność argumentów padających w dyskusji. Jest to obecnie oprócz aborcji, eutanazji i klonowania jeden z najważniejszych problemów dyskutowanych na publicznym forum zarówno w Polsce jak i Europie. Według homoseksualnego lobby średnia liczba gejów i lesbijek w europejskich krajach to 14 – 16 %. Według innych źródeł jest ich 2 – 3 %.

Dokładne zbadanie argumentu, czy jest to skłonność wrodzona czy też nabyta jest rzeczą kluczową. Gra toczy się o bardzo dużą stawkę, bo okazuje się, że 57 % osób, które uważają homoseksualizm za akceptowalny styl życia twierdzą, że jest to cecha wrodzona, podczas gdy tak uważa tylko 18 % osób nieakceptujących tych zachowań. Tak więc jeśli uznamy, że „takimi się urodzili” to społeczeństwo zaakceptuje taki styl życia, twierdząc, że jest to skłonność naturalna i niezależna od człowieka. Ci, którzy w tej sytuacji nie akceptowaliby homozachowań uznani byliby za „niepostępowych homofobów”.

O tym, że orientacja seksualna jest cechą nabytą a nie wrodzoną świadczy wiele argumentów. Możemy zatem stwierdzić, że człowiek nie rodzi się gejem czy lesbijką ale w wyniku różnych doświadczeń staje się nim.

Wielu badaczy próbowało udowodnić różnice genetyczne między homoseksualistami a heteroseksualistami, ale żaden z nich nie znalazł możliwych do udowodnienia, biologicznych ani genetycznych różnic między homo- a heteroseksualistami, które nie byłyby spowodowane ich zachowaniem. W związku z tym możemy sądzić, że ich nie ma. Nie jest to jednak wystarczający dowód aby uznać, że jest to cecha nabyta. Mimo to wiele innych dowodów, które nie pozostawiają cienia wątpliwości, że orientacja seksualna (zarówno homo jak i heteroseksualna) jest wynikiem życiowych doświadczeń.

Równie ważną sprawą w rozważaniu problemu jest to, że ludzie mają skłonności do uważania swoich pragnień i zachowań seksualnych za nabyte. Nawet geje i lesbijki. Instytut Kinsey’a przeprowadził dwa badania. Pierwsze odbyło się w latach 40. XX w. (obejmowało 1700 osób), drugie (zbadano 979 gejów i lesbijek). W obu badaniach zdecydowana większość na pytanie: dlaczego jesteś homoseksualistą odpowiedziała, że jest to rezultatem wpływów społecznych i środowiskowych. Inne badanie, przeprowadzone przez Family Research Institute pokazuje, że 91 % homoseksualnych osób uważa, że jest to cecha nabyta. Tylko 9% badanych twierdzi, że takimi się uro-dzili. W przypadku heteroseksualistów 22 % twierdzi, że takimi się urodzili. Pozostali sądzą, że ich skłonności seksualne są wynikiem różnych doświadczeń życiowych. Skoro sami twierdzą, że swój homoseksualizm nabyli to chyba coś w tym jest...

W tym miejscu trzeba zauważyć rzecz bardzo istotną - pierwsze doświadczenia seksualne w znacznej mierze wpływają na wzory zachowań w życiu dorosłym. Wg Family Research Institute 2/3 chłopców, których pierwsze doświadczenie seksualne odbyło się z osobą tej samej płci zostało w życiu dorosłym gejami. W przypadku dorosłych heteroseksualnych mężczyzn 95 % miało w młodości kontakty heteroseksualne.

Na zachowania seksualne wpływają także czynniki kulturowe – zwłaszcza przekonania religijne i miejsce wychowania. Okazuje się, że osoby z domów religijnych o wiele rzadziej są homoseksualistami niż te, które wychowują się w rodzinach nieprzywiązujących wagi do religii. Wiadomo też, że w miastach jest 3 razy więcej gejów i lesbijek niż w środowiskach wiejskich. Gdyby była to cecha wrodzona nie byłoby tak znaczącej różnicy w występowaniu tego zjawiska.

Poza tym wiele osób zmienia swoje preferencje seksualne. Wg badań wspomniane-go już Instytutu Kinsey’a 58 % dorosłych mężczyzn i 77 % kobiet 2 razy zmieniło swoje preferencje seksualne; 31 % mężczyzn i 49 % kobiet – 3 razy; 13 % mężczyzn i 30 % kobiet – aż 4 razy. Według ankiety Family Research Institute 3 % gejów i 1 % lesbijek uważało się kiedyś za heteroseksualistów. Gdyby się z tym rodzili nie mogliby zmieniać swoich preferencji seksualnych. Jeśli nawet – to nie tak często.

Poza tym jest wielu byłych homoseksualistów. Badanie z 1984 roku wykazuje, że 2 % heteroseksualistów uważało się kiedyś za „kochających inaczej”.

Nie są to wszystkie argumenty potwierdzające, że homoseksualizm jest cechą nabytą. Widać zatem, że fundamentalny argument homoseksualnego lobby jest tylko wymyśloną, rzekomo naukową farsą. Organizacje promujące legalizacje pseudomałżeństw chciałyby, żeby społeczeństwo uważało ich preferencje seksualne za coś wrodzonego, normalnego. To pozwoliło by im uznać związki między osobami tej samej płci za inną formę małżeństwa. Na szczęście nie mają na to racjonalnych argumentów.

Mam nadzieję, że przytoczone przeze mnie fakty są wystarczające, aby uznać, że tak naprawdę homoseksualizm nie jest wrodzony. Jest to sprawa kluczowa, dzięki której przeciwnicy legalizacji związków partnerskich zyskują ważny w dyskusji argument.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20051109061158822

No trackback comments for this entry.
Takimi się urodzili? | 26 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Takimi się urodzili?
Amos śro, 9 lis 2005, 11:23:05
Ale predyspozycje do homoseksualizmu mogą być wrodzone...
Zapraszam do lektury artykułów i książek w serwisie:
 
Takimi się urodzili?
a1a1a1 śro, 9 lis 2005, 14:28:10

Biblia stawia sprawę jasno - zboczenie sodomickie jest karceniem za odrzucanie prawdziwego Boga (Rzym.1,23-28). Im więcej negowania prawdy duchowej, tym więcej zboczenia. Dlatego największy odsetek zboczeńców znajduje się w seminariach katolickich (ponoć ponad 30% - dane katolickie). Oto wypowiedź jednego z rzymsko-katolickich uczonych:

"Kapłaństwo staje się profesją homoseksualną(...)"
amerykański teolog rzymskokatolicki ks. Donald B. Cozzens, (Tygodnik Powszechny)

 
Takimi się urodzili?
dluhomil śro, 9 lis 2005, 19:09:39
Bleble   ble  bleble ble bleble.Ble  bleble ble ble bleble. Mam nadzieję, że przytoczone przeze mnie fakty są wystarczające, aby uznać, że tak naprawdę homoseksualizm  jest  bleble.
 
Takimi się urodzili?
dawid1976 czw, 10 lis 2005, 10:23:28
Wystarczy spojżeć do więzienia, tam faceci zdani na siebie przyjmują homoseksualizm, a przedtem byli mężami i ojcami. Homoseksualzim jest zjawiskiem socjalnym. Faktycznie są faceci którzy są bardziej femininni, ale to nie robi ich gorszych mężczyzn, mają żony i są szczęśliwi, właśnie wybraliśmy takiego bardzo femininnego Prezydenta, czy to robi z jego geja? Homoseksualizm to wyborny styl życia. Jest łatwiej być homoseksualistą bo łatwiej sie rozumie własną płeć, łatwiej sie dogada, mniej obowiązków, nie ma dzieci, jako dzieci bawimy sie przez większość dziecinstwa z tą samą płcią, późniejsze kontaky z inną płcią w czasie dorastania nieraz są porażkami, jest sie wyśmiany, odrzucony, takie pierwsze negatywne doświadczenia mogą prowadzić do ucieczki do homoseksualizmu, natomiast błędnie bo na długą mete skutki są okropne.  

---
Dlatego, bracia święci, uczestnicy powołania niebieskiego, zwróćcie uwagę na Apostoła i Arcykapłana naszego wyznania, Jezusa
List do Hebrajczyków 3:1a

 
Takimi się urodzili?
gosc czw, 10 lis 2005, 23:00:10
Należałoby przytoczyć zdanie, które kiedyś dawno zostało napisane przez Katarzynę Bojarską-Nowaczyk w polemice z Zofią Milską-Wrzosińską: "Teraz czas na niedorzeczność wyższego rzędu: dlaczego autorka zakłada, że wyłącznie wrodzoność orientacji homoseksualnej byłaby podstawą uznania praz gejów i lesbijek?"

---
~j0sh

 
Takimi się urodzili?
Jonatan nie, 13 lis 2005, 11:58:59
Żałosne wypociny...
 
Takimi się urodzili?
kot nie, 13 lis 2005, 15:20:28
;-)

Wbrew heteroseksualnemu lobby należy uznać za naturalną
orientację seksualną celibat. Tylko niektóre sprośne
świnie po kilkunastu latach podlegające szkodliwym wpływom
społecznym i kultorowym rezygnują z tej wrodzonej kondycji
i nurzają się w bezeceństwach. Ale mam dobrą wiadomość: to
jest uleczalne. Pozdrawiam.
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń