Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Belgijscy homoseksualiści będą mogli adoptować dzieci

W czwartek wieczorem izba niższa belgijskiego parlamentu przyjęłą poprawkę do ustawy, która zezwala osobom jednej płci na adopcję dzieci. Do wejścia w życie tej zmiany potrzebna jest jeszcze zgoda senatu. Decyzja w tej sprawie najprawdopodobniej zapadnie w marcu.

Za zezwoleniem na adopcję dzieci przez homoseksualistów głosowało 77 deputowanych, przeciw 62, zaś 7 wstrzymało się od głosu.

Zmiany popiera większości socjalistów, liberałów oraz deputowanych z Partii Ekologicznej. Chadecy i prawicowa partia Interes Flamandzki byli przeciwni.

Za nową ustawą opowiedział się również: belgijski oddział Unicef, Amnesty International, Liga Rodzin i oczywiście organizacje gejowskie. Stanowczy sprzeciw wobec poprawki wyrazili belgijscy biskupi, organizacje konserwatywne oraz Żydzi i muzułmanie.

Zwolennicy liberalizacji prawa w tej dziedzinie argumentują, że pozwoli ona na takie samo prawo do dziedziczenia osobom wychowywanym przez osoby tej samej płci jak osobom wychowywanym przez kobietę i mężczyznę. Przeciwnicy (na czele z partią chadecką) argumentują, że dziecko potrzebuje zarówno ojca jak i matki. Stojący na czele chrześcijańskich demokratów Peter De Crem uważa, że wychowanie dzieci przez pary homoseksualne nie jest społecznie akceptowane.

Żeby ustawa weszłą w życie, musi być zaaprobowana przez senat. Nastąpi to najprawdopodobniej w marcu 2006 roku.

Podobne regulacje prawne istnieją w Szwecji i Hiszpanii. W Holandii homoseksualiści mogą adoptować tylko dziecko holenderskie, zaś w Niemczech i Danii możliwa jest adopcja tylko dziecka jednego z partnerów.

Głosowanie belgijskiego parlamentu federalnego skomentował polski wicepremier, minister spraw zagranicznych Ludwik Dorn (PiS), który akurat w czwartek uczestniczył uczestniczył w radzie UE ds. sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. "Mam nadzieję, że w Polsce nigdy coś takiego nie będzie możliwe" - powiedział Dorn.


Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20051202194803673

No trackback comments for this entry.
Belgijscy homoseksualiści będą mogli adoptować dzieci | 10 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
hharald(zaw) pią, 2 gru 2005, 20:06:16

No i kto jest bardziej miłosierny wiobec sierot natualnych i społecznych?!

Islam, katolicyzm, tradycyjni protestanci - czy geje i lesbijki. Jestem przekonany, że w większości adoptować będą lesbijki.

Czy doprawdy nie jest ważniejsze, aby dziecko żyło w jakiejś perzyjaznej i ciepłem rodzinie - niż w zimnym, okrutnym i sadystycznym, przepojonym zakazami (wiemy to z historii) sierocińcu chrześcijańskim?!

Tak na marginesie: co te wyznania mają do zaproponowania innego, niż te adopcje? jakiś inny program adopcyjny? Czy religijne karanie sierot za grzechy rodziców? Hę?

 

 
Bartek.D pią, 2 gru 2005, 20:18:22
SZCZYT WSZYSTKIEGO!!!!!!!!
 
Marcin W sob, 3 gru 2005, 07:15:57
Degeneracja Europy idzie coraz dalej! :-(((

---
"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają.
Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy."
Samthann z Clonbroney

 
mateuszwroc sob, 3 gru 2005, 13:59:46
A nie jest potrzebny jeszcze podpis Króla? Pytam z ciekawości. Bo jak wprowadzono ustawę pozwalajacą na aborcję, to Baldwin I abdykował na dwa dni, bo nie chciał podpisać tego czegoś. Zrobił to za niego rząd. Mam nadzieję, że gdyby Albert II postąpiłby w sytuacji wyżej opisanej jak brat, a może nawet by się uparł i powiedział twarde NIE!

---
Zły to ptak, co własne gniazdo kala.

 
gosc sob, 3 gru 2005, 18:24:40
"dziecko potrzebuje zarówno ojca jak i matki" - jest to hasło, z którym naprawdę trudno się nie zgodzić, ale jak już pisałem (hehe czegu ja tu nie pisałem ;) czyż nie powinno się karać rodziców za porzucenie dziecka (więzieniem długoletnim najlepiej)? Czy dziecko, które straciło rodziców nie powinno byc obowiązkowo włączane do rodziny z ojcem i matka (zlikwidować domy dziecka)? Czy nie powinniśmy zabronić samotnym matkom/ojcom wychowywania dzieci? I czy mówienie, że geje chcą dzieciom odebrać ojca i matkę nie jest bzdurą skoro chcą adoptować dzieci, które już zostały ich pozbawione? Tyle jeśli chodzi o wątpliwości. A moje osobiste zdanie (jako tego obrzydliwego egoisty): skoro sobie dzieci napłodziliście to se je teraz adoptujcie, skoro tak bardzo zależy wam na ich szczęściu. I każdy z was, kto ma założoną rodzinę i nie chce adoptować dziecka niech czuje się winny temu, że odbiera temu dziecku ojca i matkę.

---
~j0sh

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń