Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Dzieci, które przeżyły aborcję

Bytyjska agencja rządowa bada przypadki nieudzielenia przez personel medyczny pomocy dzieciom, które przeżyły nieudany zabieg aborcji - informuje Życie Warszawy.

Prawo Wielkiej Brytanii dopuszcza przerywanie ciąży nawet do 9 miesiąca, jeśli lekarz stwierdzi upośledzenie dziecka. Na życzenie można wykonać aborcję do 24 tygodnia ciąży.

Wielu neonatologów zaznacza przy tym, że już od 23 tygodnia życia, dziecko może przeżyć poza organizmem matki.

Właśnie dlatego, zgodnie z wytycznymi Królewskiej Akademii Położników i Ginekologów przed zabiegiem sztucznego poronienia lekarz powinien wykonać zastrzyk uśmiercający dziecko. Zdarza się jednak, że po stwierdzeniu ustania bicia serca, zaczyna ono bić ponownie. Z doniesień prasowych wiadomo również, że niewielu lekarzy umie i chce stosować tę skomplikowaną procedurę.

Okazuje się zatem, że – wbrew oczekiwaniom – na świat przychodzą oddychające i płaczące dzieci. Część z nich ma wady tak poważne, że ich szanse na przetrwanie są minimalne. Inne mogłyby zostać wyleczone.

"Półtora roku temu Brytyjskie Towarzystwo Medyczne (BMA) przypomniało, że w niezwykle rzadkich przypadkach, kiedy płód przeżyje aborcję, ma prawo do opieki medycznej, jaką ma zagwarantowany każdy wcześniak" – mówi Życiu Warszawy Franca Tranza z biura prasowego BMA.

W mediach nagłośniono przypadki, że dzieci, które przeżyły nieudany zabieg aborcji nie otrzymują odpowiedniej pomocy od personelu medycznego. Tymczasem jeśli płód przeżyje usunięcie z łona matki i umrze z powodu późniejszych zaniedbać, personel może odpowiadać jak za zabójstwo.

Gazeta "The Sunday Times", powołując się na dane pozarządowej organizacji CEMACH, zajmującej się badaniem i poprawą zdrowia dzieci i matek, napisała, że co najmniej 50 brytyjskich dzieci rocznie przeżywa aborcję.

Mary Humphreys z CEMACH nie potwierdza tej informacji. "Na razie nie jesteśmy w stanie oszacować, ile dzieci przeżywa legalne aborcje. Dopiero w przyszłości spróbujemy ustalić ich liczbę" – dodaje.

Takie przypadki zdażają się również w Polsce. "Trudno określić skalę tego zjawiska, ale także w Polsce rodzą się żywe dzieci po aborcyjnych zabiegach sztucznego poronienia. Tym dzieciom przeważnie nikt nie udziela pomocy i umierają" – mówi Maria Bienkiewicz z fundacji Nazaret, która niedawno odebrała z warszawskiego szpitala kilkanaście płodów i zorganizowała ich pogrzeb.

Prof. Stanisław Radowicki, krajowy konsultant w dziedzinie położnictwa i ginekologii mówi, że nie ma żadnych informacji o przypadkach przeżycia płodu po zabiegu aborcyjnym. "Jednak w każdym przypadku, kiedy płód rodzi się przed terminem, powinien być objęty intensywną opieką" – zaznacza.


Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20051203115517843

No trackback comments for this entry.
Dzieci, które przeżyły aborcję | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń