Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Polacy przeciwni manifestowaniu homoseksualizmu

58 proc. Polaków uważa, że organizacje grupujące homoseksualistów nie powinny mieć prawa do organizowania publicznych demonstracji - wynika z przeprowadzonego ostatnio przez CBOS sondażu.

Badanie przeprowadzono w związku z szeroko dyskutowanym ostatnio problemem homoseksualizmu. Bezpośrednim powodem sondażu był zakaz zorganizowania "Marszu Równości" w Poznaniu w październiku br., a następnie demonstracje sprzeciwu wobec zakazów urządzania podobnych parad w wielu miastach Polski.

W ostatnie pół roku opinia na temat prawa homoseksualistów do publicznego demonstrowania swoich skłonności zmieniły się. O 17 proc. wzrosła liczba osób przyznających gejom i lesbijkom prawo do publicznych demonstracji.

Obecnie blisko dwie piąte ankietowanych (38 proc) uważa, że w Polsce wolność demonstrowania różnych poglądów jest zagrożona, 44 proc. jest przeciwnego zdania.

Wśród tych, którzy uważają, że demokracja w Polsce jest zagrożona, ponad połowa (55 proc.) opowiada się za prawem gejów i lesbijek do publicznych manifestacji. Przeciwnych homoparadom jest 42 proc. respondentów.

Na pytanie czy zakaz przeprowadzenia "Marszu Równości" w Poznaniu w październiku był słuszny - 54 % ankietowanych odpowiada "tak", 35 % "nie" a 11 % nie ma na ten temat zdania.

Sondaż pokazuje, że Polacy mimo, że coraz częściej popierają publiczne wystąpienia homoseksualistów - nadal są narodem bardzo konserwatywnym.

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono w dniach 2 - 5 grudnia 2005 roku na reprezentatywnej grupie 1018 Polaków.


Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20051214125612159

No trackback comments for this entry.
Polacy przeciwni manifestowaniu homoseksualizmu | 39 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Polacy przeciwni manifestowaniu homoseksualizmu
friend śro, 14 gru 2005, 15:28:47
W takiej Sodomie 100% popierało homoseksualizm, W faszystowskich Niemczech pewnie też coś około 100 % popierało faszyzm. Ale do czego propwadzą wynaturzenia?! Zatem czy tego typu wynik sondażowy powinien prowadzić do akceptacji zachowań czy raczej do szybkiego przeciwdziałania i profilaktyki?

---
friend

 
Polacy przeciwni manifestowaniu homoseksualizmu
maxurd śro, 14 gru 2005, 15:30:17
Przez komentujacych plynia prawdziwa fala chrzescijanskiej milosci...
 
Polacy przeciwni manifestowaniu homoseksualizmu
Admin śro, 14 gru 2005, 17:20:59
Komentarz użytkownika Pius został usynięty za naruszenie zasad publikacji tekstów. Użytkownik jest proszony o wyrażanie swoich opinii w sposób parlamentarny i kulturalny, na przykład na wzór katechizmu własnego Kościoła. O podobny ton proszę także innych użytkowników dyskusji.
 
Polacy przeciwni manifestowaniu homoseksualizmu
Marcin W śro, 14 gru 2005, 17:29:39
Jak bardzo można manipulować wynikami sondaży pokazują ostatnie wybory.

---
"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają.
Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy."
Samthann z Clonbroney

 
Polacy przeciwni manifestowaniu homoseksualizmu
Wojciech1966 śro, 14 gru 2005, 17:43:28

Publicznie swoja seksualnosc manifstuja na przyklad ekshibicjonisci. Ale ich zachowania jako nieobyczajne sa scigane z mocy prawa.

Moim zdaniem pierwszym krokiem do normalnosci powinno być zniesienie zapisu konstytucyjnego o niedyskryminowaniu kogokolwiek ze wzgledu na orientacje seksualna. Nastepnym krokiem powinny byc prawna ochrona przed zagrozeniem jakie moze sprawiac praca zawodowa osob seksualnie zbozconych w niektorych zawodach - na przyklad z dziecmi i mlodzieza.

Jak pokazuja badania (na podstawie doniesien o przestepstwie pedofilii analiza  Gazety Wyborczej, policja nie ma prawa bowiem rejestrowac preferencji seksualnych pedofili) homoseksualisci popelniaja te przestepstwo co najmniej 6 razy czesciej!!! jesli przyjmiemy bardziej realny odsetek homoseksualistow w spoleczenstwie (nie 10% a 1%) to ... statystyka jest jeszcze bardziej przerazajaca!!!

Homoseksualisci sa chorzy i potencjalnie niebezpieczni.

zob. Fronda nr 36.

---
Wojciech

 
Polacy przeciwni manifestowaniu homoseksualizmu
ggacki śro, 14 gru 2005, 18:38:08
Użytkownik Pius zawieszony. Na czas jakiś.

GG
 
Polacy przeciwni manifestowaniu homoseksualizmu
gosc śro, 14 gru 2005, 21:26:12
Tak przy okazji (http://wiadomosci.onet.pl/1212427,11,item.html):
"Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uznał, że zakazując planowanego na 19 listopada br. Marszu Równości prezydent Poznania złamał polskie i europejskie prawo."
"...organy administracji publicznej są zobowiązane do respektowania zasady wolności zgromadzeń jako jednej z podstawowych cech demokratycznego państwa."
"...polska konstytucja i ratyfikowane przez Polskę: Konwencja o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności oraz Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych, zobowiązują polskie organy administracji do przestrzegania zasady wolności zgromadzeń."
Decyzja sądu jest nieprawomocna. I jeszcze z artykułu (http://wiadomosci.onet.pl/1297478,2677,kioskart.html):
"w Polsce pojmowanie demokracji sprowadzane jest najczęściej wyłącznie do systemu opartego o formułę rządów większości. Po doświadczeniach XX wieku staje się to czystym anachronizmem. Współczesne pojmowanie demokracji jest daleko bardziej złożone, zakłada przede wszystkim respektowanie koniecznego quantum praw i wolności, tych, które nigdy, w odniesieniu do żadnej grupy i żadnej osoby nie mogą być przez większość zakwestionowane."
"Wyrażanie określonych poglądów nie jest jeszcze równoznaczne z narzucaniem większości społeczeństwa określonego zachowania jako normy powszechnej. Idea tego typu zgromadzeń sprowadza się przecież najczęściej do żądania uznania “inności”, a więc do żądania powstrzymania się przez większość od zachowań dyskryminujących. Można spierać się o racjonalność, sens, a także moralny wymiar prezentowanych poglądów. Debatę publiczną można prowadzić praktycznie na każdy temat. Natomiast sam fakt, że większość społeczeństwa nie chce się zgodzić z pewnymi postulatami, nie jest jeszcze powodem do tworzenia barier dla ich manifestowania. I odwrotnie: zgoda na zgromadzenie nie jest jeszcze tożsama z akceptacją poglądów podczas niego wyrażanych."

---
~j0sh

 
Polacy przeciwni manifestowaniu homoseksualizmu
hermes czw, 15 gru 2005, 23:30:44
Podziwiam ile to emocji wzbudza, zwlaszcza ze wiekszosci z nas tak naprawde nie dotyczy. Ja juz osobiscie rzygam tym tematem.
Ale pozdrawiam dyskutantow:)

---
"Przypadek to pseudonim Boga, kiedy nie chce czegoś firmować w całej rozciągłości" - A.France

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń