Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Protest księzy - homoseksualistów

"Wprawdzie jesteśmy gejami, ale także, dobrymi sługami Kościoła" zwrócili Watykanowi uwagę włoscy katoliccy kapłani. Grupa homoseksualnych księży we Włoszech napisała list otwarty, w którym zareagowała na ostatni dokument Watykanu dotyczący wyświęcania homoseksualistów.

"Czujemy się jak niechciane dzieci" dodali w tym samym liście. Według agencji Adista pod tekstem podpisało się kilkudziesięciu kapłanów jednakże publikując tekst na swoich stronach nie podała ich nazwisk.

Sygnotariusze listu napisali także, że nie mają większych od problemów z godnym życiem w celibacie od ich hetereseksualnych braci w kapłaństwie. "Homoseksualizm nie jest synonimem niekontrolowanej chuci".

Autorzy odpowiedzi na watykański dokument twierdzą także, że ich służba Kościołowi może być dodatkowo pożyteczna gdyż doskonale znają odtrącenie na skraj społeczeństwa i związane z tym cierpienia.

Watykański dokument wywołał bardzo szerokie spory. Znany i bardzo popularny dominikanin Timothy Radclife, były generał zakon, stwierdził, że w swoim życiu spotkał wielu księży o tej orientacji i nigdy nie miał wątpliwości, że oni także otrzymali łaskę powołanie. Co więcej często to "oni należą do najbardziej oddanych Kościołowi".

Źródło: Centrum.Cz


Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20051215192644697

No trackback comments for this entry.
Protest księzy - homoseksualistów | 18 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Protest księzy - homoseksualistów
medieval_man pią, 16 gru 2005, 10:31:01
Czy ktoś ma linka do tego watykańskiego dokumentu o niewyświęcaniu gejów? Chciałbym zapoznać się z argumentacją. Wydaje mi się, że moga istniec uzasadnione argumenty przemawiające za niewyświęcaniem gejów, ale można tez znaleźć argumenty przeciwne

---
Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii, rozumienia, które wychodzą poza klasyczną fundamentalistyczną interpretację

 
Protest księzy - homoseksualistów
Szuirad sob, 17 gru 2005, 10:52:22
 

A spójrzmy na sprawę może w ten sposób. Skoro w danej instytucji (tutaj mam na myśli KRK) są takie a nie inne zasady - mam nadzieję, że wynikające z Biblii - to ktoś może się z nimi zgadzać lub nie. Jeżeli się nie zgadza nic nie stoi na przeszkodzie założyć własny związek wyznaniowy kapłanów - gejów. Jasnym jest jednak, że lepiej istnieć w ramach potężnej uznanej, wielowiekowej instytucji niż tworzyć własną. Z drugiej strony można też zrozumieć takie zachowanie. W mentalności wielu ludzi nie mieści się pojęcie odejścia od Kościoła, który przez stulecia kreował swą niepodzielną władzę nad duszą owieczek.

Po drugie, a może raczej przede wszystkim, Biblia jednoznacznie wypowiada się przeciwko tej - nazwijmy to językiem politycznej poprawności, by nie używać zwrotów św. Pawła z listu do Rzymian – orientacji seksualnej.

No i poruszające, przynajmniej mnie, słowa Timothy Radclife , iż "oni należą do najbardziej oddanych Kościołowi". Poruszające z dwóch powodów;

-          mówi się o oddaniu Kościołowi (tu w znaczeniu danej denominacji) a nie Bogu;

-          co sądzić o fakcie, że ludzie o takiej orientacji należą do najbardziej oddanych?

Sprawa homoseksualizmu zapewne nie jest najnowszym problemem i stanie przed nim wiele kościołów – tyle, że w dzisiejszej dobie temat stał się „modny” i nagłaśniany przez wszelkie media.

---
www.twr.osw.pl

 
Protest księzy - homoseksualistów
peset sob, 17 gru 2005, 22:54:42
Zgodnie z Rz 1; 28 homoseksualista to człowiek, który "nie uznał za słuszne zachować prawdziwego poznania Boga". Jeśli księża - homoseksualiści są naprawdę "dobrymi sługami Kościła", to znaczy, że nie jest to prawdziwy Kościół.

---
peset

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń