Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Kanada: stacja krwiodawstwa zamknięta za "dyskryminację" aktywnie homoseksualnych dawców krwi

Zamknięcie stacji krwiodawstwa w Montralu wymusili homoaktywiści natarczywymi protestami przeciw "dyskryminacji" aktywnych homoseksualistów, którzy chcieliby zostać dawcami krwi.Kilkunastu gejów przebranych za kobiety przybyło pod klinikę w ubiegłą środę by wymachiwać akcesoriami seksualnymi w geście protestu przeciw polityce wykluczającej aktywnych homoseksualistów jako dawców krwi. Aktywiści z grupy Queer McGill nawoływali innych homoseksualistów do poświadczania nieprawdy odnośnie swojej aktywności seksualnej w ankietach dla dawców.

W obliczu nagonki ze strony grupy homoaktywistów stacja zdecydowała o zamknięciu placówki w trosce o zdrowie pacjentów, do których mogłaby trafić krew wysokiego ryzyka.

Według danych ONZ i WHO z 2005 roku, liczba Kanadyjczyków zarażonych HIV wzrosła o 20% w porównaniu z rokiem 2000. Największą grupą wśród nowo-zarażonych były osoby zainfekowane przez stosunek homoseksualny.

Raport wykazał również rosnącą tendencję wśród zakażeń kobiet przez biseksualnych partnerów, którzy przenosili chorobę ze środowiska homoseksualnych mężczyzn na kobiety. Zjawisko to zaobserwowano szczególnie w populacji czarnych biseksualistów. Różne badania szacują, że wśród tej właśnie grupy może być aż 30% nosicieli wirusa HIV. Być może aż 90% z nich nie wie, że są zarażeni.

Oprócz nieświadomych nosicieli wirusa, szczególnym zagrożeniem jest subkultura wśród gejów znana jako "Gift Givers" - "Dawcy Daru", czyli homoseksualiści, którzy świadomie i celowo zarażają innych partnerów wirusem HIV, często podczas orgii grupowych, na których stosowanie środków zmniejszających ryzyko zakażenia jest ostentacyjnie ignorowane.

Artykuł opublikowany oryginalnie na christianitas.pl, dodatkowe linki tamże.


Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20060203124420520

No trackback comments for this entry.
Kanada: stacja krwiodawstwa zamknięta za "dyskryminację" aktywnie homoseksualnych dawców krwi | 20 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Kanada: stacja krwiodawstwa zamknięta za "dyskryminację" aktywnie homoseksualnych dawc
KaFor pią, 3 lut 2006, 14:28:23
Jestem honorową krwiodawczynią. Jednoczesnie kobietą nieheteroseksualną pozostającą w stałym związku damsko-damskim. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek, który odpowiedzialnie pragnie przekazać dar krwi osobom potrzebującym - odpowiedzialnie czyli róznież ze świadomościa, iż to jak dba o siebie, jakich wyborów w życiu dokonuje on sam i ew. jego zyciowy partner / partnerka ma znaczący! wpływ na niego, oraz na potrzebujących, którym swoim darem pomaga. Osób podejmujących ryzykowne zachowania - niezaleznie od orientacji jest niestety niemało. Dlatego tez bardzo istotnym! jest przestrzeganie bezwzględnie standardów pobierania krwi określanych przez Służbę Krwi. Orientacja sama w sobie czy hetero. czy homoseksualna nie powinna być w żadnym wypadku kryterium różnego traktowania osób - niestety w tym przypadku jeszcze jest. Pzdr K.

---
Cudownie jest stać z Tobą twarzą w twarz i płakać nie wstydząc się swojej słabości.

 
Kanada: stacja krwiodawstwa zamknięta za "dyskryminację" aktywnie homoseksualnych dawc
milka pią, 3 lut 2006, 14:30:15
zyje zupelnie w swoim ograniczonym swiecie. i nawet nie wiedzialam ze sa orgie grupowe wsrod gejow. dzieki takim artykulom poszerzaja mi sie horyzonty i zaraz dolacze sie do moherow beretow i bede wpadac na spotakania mlodziezy wszechpolskiej (o ile mnie tam wpuszcza ze wzgledu na kolor mojej skory)! dziekuje za oswiecenie!

a czy nie mozna by staranniej badac kazda pobrana krew bez wzgledu na to czy to krew zdrowych czy chorych osob. za nim krew przedostanie sie do bankow powinna byc dokladnie przebadana. bardzo moze okazac sie ktos na cos choruje i nawet nie jest swiadom tego i oddaj swoja krew. no, chyba zaczniemy nowa procedure gdzie bedziemy pytac czy dawca jest np gejem lub murzynem, jakiej religii, pracujacy czy bezrobotny, z wyksztalceniem czy tez nie. w taki sposob mozemy wyselekcjonawac jak najbardziej lepsza krew lepszej kategorii ludzi.
 
Kanada: stacja krwiodawstwa zamknięta za "dyskryminację" aktywnie homoseksualnych dawc
KaFor pią, 3 lut 2006, 14:52:12
Krew jest badana za każdym razem bardzo starannie zanim trafi do potrzebujących - wpierw próbka wstępna na morfologię: czy można w danym wypadku (dniu) pobrać krew - po czym pobrana już krew badana jest na ew. obecność pod kątem HIV, żółtaczki itd.) dopiero przy całkowitej pewności jej nieskazitelnej! jakości jest przekazywana potrzebującym. K.

---
Cudownie jest stać z Tobą twarzą w twarz i płakać nie wstydząc się swojej słabości.

 
Kanada: stacja krwiodawstwa zamknięta za "dyskryminację" aktywnie homoseksualnych dawców krwi
dawid1976 sob, 4 lut 2006, 00:02:28
Ja nie kumam jedno, skoro sa testy, gdzie problem? Przeciez taki gej napewno nie pojdzie na dawanie krwi jesli wie ze ma HIVa, no oprocz jak to jakis swir, pozatem, conajmniej czynia jakies dobro, bo jak narazie ich zachowanie jest szkodliwe spolecznie, daja zly przyklad i wprowadzaja mlodziesz w blad, moze Bog sie nad nimi zmilosierdzi i poprowadzi ich do skruchy? Takie szansy moim zdaniem sa wyzsze u kogos kto czyni troch dobra niz ktos kto czyni tylko zle, to powinno dac do pomyslenia

---
Dlatego, bracia święci, uczestnicy powołania niebieskiego, zwróćcie uwagę na Apostoła i Arcykapłana naszego wyznania, Jezusa
List do Hebrajczyków 3:1a

 
Kanada: stacja krwiodawstwa zamknięta za "dyskryminację" aktywnie homoseksualnych dawc
Zabulenka sob, 4 lut 2006, 07:23:23
Kanada poniosla bardzo, bardzo duze koszty odszkodowan dla osob ktore otrzymaly nieczysta krew bo w latach '70 i '80 naprzykad nie badano na Hepatitis. Jezeli HIV wzrasta u homoseksualistow, i pomimo to ze krew jest badana, zawsze jest szansa bledu. Tu pytanie: czy chcesz brac szanse otrzymac taka krew? Tylko ty wiesz, a Kanada caly czas boi sie o dalsze odszkodownia.
 
Kanada: stacja krwiodawstwa zamknięta za "dyskryminację" aktywnie homoseksualnych dawców krwi
Wojciech1966 sob, 4 lut 2006, 09:02:44

Dzialania stacji krwiodastwa sa odpowiedzialna proba unikniecia niebezpieczenstwa zarazenia skazona krwia osob chorych. Do grup ryzyka np. w Polce zaliczeni sa nie tylko osoby zobczone seksualnie, ale takze Ci, ktorzy w okresie podajze ostatniego roku byli w podrozy w Afryce. Ich tez sie dyskryminuje? Nie! To troska i nic wiecej.

 

---
Wojciech

 
Kanada: stacja krwiodawstwa zamknięta za "dyskryminację" aktywnie homoseksualnych dawców krwi
montsegur śro, 8 lut 2006, 11:04:23

Kto się "nadaje" na dawcę krwi, powinno być rozstrzygane badaniem medycznym, a nie "hurtowym" dyskwalifikowaniem homoseksualistów, zwłaszcza, gdy służby medyczne użalają się nad niewystarczającą ilością krwi w szpitalach.

Aliści, powyższy tekst ma w sobie akcent humorystyczny, gdy stwiedza, że protestujący zdecydowali się

"wymachiwać akcesoriami seksualnymi w geście protestu przeciw polityce wykluczającej aktywnych homoseksualistów jako dawców krwi".

Ciekwią mnie te "akcesoria": czy były one "własnego chowu"?

Cheers!!!

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń