Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Teneryfa musi poczekać...

Jak donosi dzisiejszy Super Express, ojciec Tadeusz Rydzyk, który od 2 kwietnia przebywał na hiszpańskiej Teneryfie, skrócił swój pobyt i powrócił do kraju. Powodem mogą być oskarżenia, których w ostatnim czasie coraz więcej pada pod adresem Radia Maryja.

Na wyspę ojciec Tadeusz Rydzyk, wraz ze swoim asystentem ojcem Grzegorzem Mojem udał się 2 kwietnia, w rocznicę śmierci Jana Pawła II. Już podczas odprawy na lotnisku Okęcie niektórzy pasażerowie odnosili się do tego faktu krytycznie, jeden z nich zarzucił mu, że za pieniądze biednych ludzi, rok po śmierci wielkiego Polaka, zamiast się modlić udaje się na tropikalna wyspę.

O niezwykłym współtowarzyszu podróży część pasażerów dowiedziała się dopiero na pokładzie, zwłaszcza, że redemptorysta przybył spóźniony. Kilku z turystów rozmawiało z ojcem, jeden zrobił sobie z nim nawet zdjęcie. Jednak cel podróży oraz miejsce, w którym miał się zatrzymać pozostało nieznane.

Dziennikarze SE próbowali się dowiedzieć czy ojciec Tadeusz przybył w sprawach zakonnych, lecz odpowiedz była przecząca. „Nie, u nas nie ma i nie było takiego ojca. Na liście mam tylko niemieckich zakonników” – powiedział ojciec Beningo, odpowiedzialny za wszystkie zakony w mieście.

Wyspa jest wspaniałym miejsce odpoczynku, temperatura sięga obecnie 25 stopni, a do zamieszkania jest dostępnych mnóstwo hoteli pięciogwiazdkowych.

- Wiem, że ojciec Tadeusz jest na wyspie. Wspominali o tym Polacy, którzy z nim przyjechali – potwierdza jedna z rezydentek biura podróży.

Niespodziewane skrócenie prawdopodobnych wakacji można wiązać z sytuacją w jakiej zaczyna znajdować się Radio Maryja. Niedawno Watykan wystosował list do polskiego episkopatu w sprawie politycznej działalności katolickich mediów. Z kolei w sobotę „Gazeta Wyborcza” ujawniła, że najbliższy współpracownik o. dyrektora stracił na giełdzie kilka milionów złotych, wśród nich pieniądze ze sprzedaży świadectw NFI, które zbierano od słuchaczy na ratowanie Stoczni Gdańskiej. Rozgłośnia nie miała pozwolenia na zbiórkę. Wczoraj minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro postanowił, że podda szczegółowej analizie cała sprawę. Episkopat zapowiedział, że Radiem Maryja zajmie się po świętach wielkanocnych.


Opcje Artykułu

Teneryfa musi poczekać... | 10 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Teneryfa musi poczekać...
milka wto, 11 kwi 2006, 17:57:28
teneryfa to jest jego ulubione miejsce na urlop, bo juz kilka lat temu pisal o tym w swoim felietonie kazio-muzykant, ze niby lata biznes-klasem, i rezerwuje 5gwiazdkowe hotele.
ale tadzio zasluguje na to, przeciez nie jest latwe manipulowac milionowymi moherami, nie kazdego stac na taki spryt, i trzeba miec nosa na kase.

 
Teneryfa musi poczekać...
broken wto, 11 kwi 2006, 19:44:49
nie ma to jak życie w ubóstwie:):):)
No ale co tam:D Tadziowi należy sie odpoczynek w koncu od siana sie męczy"Trzeba siać , siać  i siać":D

 
Teneryfa musi poczekać...
Jacek2 wto, 11 kwi 2006, 19:45:53

Do wszystkich młodych ludzi, którzy mądrość i doświadczenie tego pokolenia obrzucacie błotem poprawności politycznej i jeszcze znajdujecie uzasadnienie swojego postępowania w teologii i inspiracji chrześcijańskiej:

 Można mieć dość złego mówienia o RM. Nie słucham tego radia, ale napastliwość mediów wobec redemptorystów tak bezrefleksyjnie podchwytywana przez  młodych ludzi przeraża nastraja do tego medium wręcz odwrotnie: pozytywnie.  Te babcie pogardliwie, po bolszewicku nazywane moherowymi przeżyły dwa totalitaryzmy i jeśli mówią o trzecim to należy po prostu to uszanować. Owszem łączą politykę z religią, ale dlaczego pokolenie naszych Dziadków nie miałoby tego robić. Odnajdują się w takiej przestrzeni i tak się realizują. Mają siłę swoich głosów – to dobrze. Niech ich krytycy zmobilizują swój elektorat, ale niech nie sieją nienawiści międzypokoleniowej.

Szkoda, że żaden z biskupów nie wypowiedział się przeciwko wykluczaniu i obrażaniu tego pokolenia. MIlczenie oznacza zgodę na takie praktyki. Na dodatek pogarda dal moherowych beretów jest, przez niektóych z nich uzasadniana teologicznie przez podział Kościoła na zły i mdobry, zamknięty i otarty, manichejski i ewangeliczny - czymże to jest jak nie zachętą dla dyskryminacji.

Na tym portalu można znaleźć już dziesiątki negatywnych informacji o RM. To nie odzwierciedla rzeczywistości. Ani jedna informacja pozytywna! Tymczasem fora intenetowe uginają się pod komentarzami pisanymi w obronie Radia.

Jacek L 
Teneryfa musi poczekać...
Admin wto, 11 kwi 2006, 23:56:36
Komentarze użytkownika Joel zostały usunięte za naruszenie zasad publikacji tekstów.
 
Teneryfa musi poczekać...
Zabulenka śro, 12 kwi 2006, 07:02:35
"nie ma to jak życie w ubóstwie:):):)"  No wlasnie!

W malym hospisjum (sp?) w Toruniu gdzie pracuje znajoma  potrzebne sa lozka, zeczy podstawowe. O pomoc zglosila sie do RM ze moze z darow ludzi kupiono by tych kilka lozek.  Odpowiedz otrzymala ze niestety ale RM nie pomaga takim malym organizacjom tylko duzym szpitalom, itd.
Zycie w ubostwie - ale dla kogo??  Nie slucham RM z Polski, mam swoje lokalne Radio Maryja i nawet fajne.
 
Teneryfa musi poczekać...
Zabulenka czw, 13 kwi 2006, 19:10:30
"informacje na tym portalu na temat Radia Maryja to kopia wątpliwej jakości "niusów" z Gazety Wybiórczej"

Ja tej gazety nie czytam. Swoje "news" mam bezposrednio od ludzi ktorych to tyczy.
 
znów bezbożnicy chcą nas pouczać ...
Crusader sob, 15 kwi 2006, 08:16:51
Ciekawa sprawa bardzo ... Okazuje się, że bezbożnicy i niewierzący są największymi orędownikami Jana Pawła II i ks. Dziwisza. Do jednego mamy się non stop modlić, do drugiego chyba też ... Przynajmniej dopóty ich wypowiedzi są zgodne z nauczaniem Gadziny Wyborczej

---
nie miłuje Pana Jezusa ten, kto odrzuca Matkę Jego !

Królowo Polski, Pani z Ostrej Bramy módl się za nami !!!
Wszechpośredniczko Łask módl się za nami !!!

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń