Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

O pijaństwie, Papieżu, bieliźnie i telewizji trochę inaczej

Wyuzdany erotyzm, przemoc i budząca dreszczyk podniecenia golizna precz z telewizji. Bezwzględny zakaz sprzedaży alkoholu w mieście. Żeby nam się po ulicach nie pętali pijani obywatele, a ci wszyscy, co jeszcze się nie upili – nie byli zgorszeni nachalną erotyką ziejącą z reklam.



W pierwszej chwili odniosłem wrażenie że jestem w Hiszpanii pod rządami gen. Franco. Chociaż Jaśnie Nam Panujący Pan Minister Oświecenia Publicznego i Walki ze Zgniłym Liberalizmem w Szkołach byłby niezmiernie rad, gdyby nad Wisłą zapanowały frankistowskie obyczaje. I jak się okazuje - zapanują. W miastach, gdzie ma przebywać ze swoją wizytą Ojciec Święty Benedykt XVI.

Szef Biura Reklamy TVP oznajmił ubi et orbi że w dniach kiedy po IV Rzeczypospolitej będzie pielgrzymował Zacny Gość zostaną zdjęte reklamy piwa i wszystkiego, co się z procentami w płynie kojarzy (a borygo i autowidol? Od biedy można się również zaprawić dobrą wodą toaletową), produktów higieny intymnej (wnoszę postulat o zakaz reklamy pasty do zębów, mydła, płynów do kąpieli i wszystkiego co się z higieną kojarzy. Godzi to w powszechnie akceptowany i powielany w całej Europie wizerunek Polaka - brudasa), bielizny osobistej (barchany ponad wszystko – zwłaszcza w dwudziestostopniowe upały, tak dla ochłody potencjalnego popędu płciowego), materiałów wybuchowych, łatwopalnych (tutaj proponuję wycofać z kiosków wszystkie zapalniczki, zapałki oraz papierosy. Zamknijmy także stacje benzynowe.).

Użyto też sformułowania: inne (reklamy, treści – przyp.M.S.), które mogłyby kolidować z podniosłym charakterem transmitowanych uroczystości. Zatem proponuję byśmy poszli krok dalej. W dniach 25 – 28 maja zamknijmy na cztery spusty Telewizję Polską S.A. Uzasadnienie? Emisja treści które kolidują z podniosłym charakterem uroczystości. Nie dośc że TVP nie przekazuje prawie żadnych pozytywnych treści, to niemal codziennie ze szklanego ekranu leje się krew – czy to na filmach, czy to w wiadomościach.

Dane statystyczne pokazują że w polskim społeczeństwie stężenie przestępców wynosi 2 procent, zaś w polskim parlamencie 5 procent. Zatem transmisje z obrad sejmowych również powinny znaleźć się na indeksie. A co zrobi Zarząd TVP, kiedy Papież zechce spotkać się z ze Zgromadzeniem Narodowym? Boję się nawet myśleć jaki orzech do zgryzienia miałaby KRRiTV. Wszak spotkania z wiernym ludem to mniejsze zło niż... no własnie, a transmisja przecież musi być.

Idźmy jeszcze dalej. 29 maja te wszystkie wyszydzane przeze mnie zakazy przestaną obowiązywać. Po tym czasie można będzie już obrażać formą i treścią obywateli IV Rzeczypospolitej. Krew się będzie lała na nowo, piwo też będzie się lało hektolitrami, nasi rodacy nie będą musieli potajemnie w krzakach żłopać wody brzozowej lub denaturatu. Mydło wróci na swoje miejsce w łazience, a barchany pójdą w kąt, do następnej wizyty Ojca Świętego. Znowu będzie można posiadać zapałki i zapalniczki.

A niby dlaczego? Niech nasi Szanowni Decydenci utrzymają swój zakaz w mocy. Będziemy mieli przy okazji rozwiązanych kilka problemów. Chociazby istnienie Telewizji Publicznej (ja ten twór nazywam Kołchoźnikiem Publicznym). Zniknie problem abonamentu telewizyjnego, oraz majaczącej jak widmo misji telewizji publicznej. Zniknie również zagadnienie będące istną kwadraturą koła w IV Rzeczypospolitej, mianowicie pytanie co jeszcze nie jest pornografią a co już nią jest.

Tak. Kpię sobie okrutnie, bo deklaracje przedstawicieli TVP są po prostu żenujące. Oto na siłę próbuje się stworzyć wizerunek bogobojnych, prawych, nieskalanych grzeszną myślą i czynem Polaków. A nuż Ojciec Święty zechce obejrzeć telewizję? Szanowni Państwo, nie twórzmy fikcji. Jacy jesteśmy - każdy z nas dobrze wie i zamiast się nawzajem okłamywać zróbmy coś z tym.

Do wyśmiania pozostała jeszcze kwestia prohibicji. Przypominają mi się czasy socjalizmu realnego, kiedy legalnie alkohol moża było nabyć dopiero w późnych godzinach popołudniowych. Założenie było skądinąd słuszne. Lud pracujący miast i wsi – jak z definicji wynika, miał pracować a nie chlać. A jednak spora część owego ludu już od wczesnych godzin porannych chodziła po ulicach owych miast i wsi zataczając się, oraz niezrozumiale bełkocząc. Szanowni Państwo, po wtóre apeluję – nie róbmy z siebie nawzajem idiotów. Kto ma się upić i tak to zrobi (przecież więcej niż zwykle nie wypije, bo organizm mu na to nie pozwoli). Po prostu zrobi parę dni wcześniej odpowiednie zapasy. Tak, takie same jak przed świętami Bożego Narodzenia, czy Wielkanocnymi. A może nasza władza boi się że pijane ze szczęścia, oraz wódki rzesze obywateli wyjdą na ulicę i ośmielone całą sytuacją, zaczną w obecności Ojca Świętego dawać wyraz swojemu niezadowoleniu z sytuacji politycznej i gospodarczej kraju? W pełni podzielam obawy naszej władzy. Rozjuszony tłum może uczynić wiele. Ale Kochani Rządzący nie bójcie się. Kto się napije ten zlegnie przed telewizorem i zaśnie. Zasnie, gdyż i tak Telewizja Publiczna nie nadaje już niczego godnego uwagi. Bez względu na to, czy będzie to 28 maj, czy 15 czerwiec.

Kiedy na ekranach kin w Polsce królował Matrix żywiłem obawę że własnie funkcjonujemy w jakimś takim Matrixie. Wielce zafrasowany, w duchu życzyłem sobie, bym nigdy nie obudził się w krainie absurdu i groteski. Niestety moje życzenia pozostały tylko życzeniami. Dziś właśnie zdałem sobie sprawę że jestem jego uczestnikiem.

p.s. Jeżeli ktoś z Szanownych Czytelników poczuł się przeze mnie dotknięty lub obrażony – z tego miejsca przepraszam. Nie jest moim celem obrażanie czy nasmiewanie się z kogokolwiek.



Opcje Artykułu

O pijaństwie, Papieżu, bieliźnie i telewizji trochę inaczej | 9 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
medieval_man śro, 10 maj 2006, 10:34:34
nie przyczepiam się o nic i nie obrażam - tylko o ten dział w jakim artykuł został umieszczony - "Agape - przekład Nowego Testamentu" ;-)

---
Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii, rozumienia, które wychodzą poza klasyczną fundamentalistyczną interpretację

 
reguly śro, 10 maj 2006, 14:27:28
B. dobry tekst... i b. fajnie sie czyta.

---
Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

 
mateuszwroc śro, 10 maj 2006, 22:24:18
W pierwszej chwili odniosłem wrażenie że jestem w Hiszpanii pod rządami gen. Franco. Chociaż Jaśnie Nam Panujący Pan Minister Oświecenia Publicznego i Walki ze Zgniłym Liberalizmem w Szkołach byłby niezmiernie rad, gdyby nad Wisłą zapanowały frankistowskie obyczaje.

Ja też bym chciał, żeby w Polsce było jak w Hiszpanii za Franco.

---
Kłaniamy Ci się Panie Jezus Chryste i błogosławimy Tobie! Żeś przez Krzyż i mękę Swoją świat odkupić raczył!

 
methodos czw, 11 maj 2006, 15:11:45
Fakt  faktem a najgorsze w tym wszystkim jest to, że na wszelkiego takiego typu uroczystościach (religijnych) inni zarabiają. Automatycznie wszystko w sklepach drożeje bo jest okazja do obdarcia z kasy ludzi. Mam tu na myśli wszystkie święta, zblizająca się I Komunia w KrK, pielgrzymki no i owszem: przyjazd Papieża do danego miasta też.. fajnie jak chrześcijanie na chrześcijaniach zarabiają, nie?
 
milka pon, 15 maj 2006, 20:52:47
mserweta, superowy tekst! piszesz bardzo dobitnie! gratuluje!
jednak wsrod nas baranow tez sa kozly uparte!
 

Szukaj

Menu Użytkownika






Nie pamiętasz hasła?

Polecamy





EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy



 • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń