Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Senyszyn na paradzie

"Niech ta parada zmieni oblicze ziemi, tej ziemi" – takimi słowami posłanka Senyszyn określiła sobotnia paradę homoseksualistów w Warszawie, w której brała udział. Sprawa wywołała ostrą reakcję polityków i biskupów.


Słowa są oczywistą parafrazą słów Jana Pawła II: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi", które wypowiedział w czasie pierwszej pielgrzymki do Polski w Warszawie w 1979 roku. Sprawa budzi duże emocje, Kościół Rzymsko-Katolicki uznaje stosunku homoseksualne za grzech, więc takie używanie słów papieża jest odbierane przez wielu jako kpina.

Posłowie LPR chcą aby Komisja Etyki Poselskiej ukarała posłankę oraz żądają wykluczenia posłanki z grona SLD. Samo SLD odcina się od słów posłanki. „Uważam, że było to niepotrzebne" – ocenił sekretarz generalny klubu. Poparcie dla niej z kolei wyraziło ugrupowanie pod nazwą Racja Polskiej Lewicy.

Ostatecznie głos zajął abp Życiński: "W naszym życiu wiele zależy od wyczucia taktu i tego smaku, o którym pisał Zbigniew Herbert. Jeśli ktoś nie ma zmysłu smaku, to obawiam się, że niewiele mu się pomoże i obawiam się, że ten zmysł smaku i wyczucie taktu zostały naruszone w wypowiedzi pani profesor Senyszyn"Opcje Artykułu

Senyszyn na paradzie | 39 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Senyszyn na paradzie
mateuszwroc pon, 12 cze 2006, 20:58:31
Albo ktoś ma kulturę osobistą, albo nie. Ale jak się jej nie ma, to się nie powinno być profesorem.

Sama pokazała jak żenującą i ograniczoną jest osobą.

---
Kimże człowiek bez Chrystusa?

 
Senyszyn na paradzie
milka pon, 12 cze 2006, 22:02:45
widze ze hermes, kolejna corke stalina odszukales, starsza siostre nieznalskiej! ty to lubisz stalinowcow!
 
Senyszyn na paradzie
verbadocent wto, 13 cze 2006, 10:25:47

1.  Przecież w tej całej "paradzie" nie chodziło o jakikolwiek protest przeciwko uciskowi osób homoseksualnych w Polsce (bo takowego nie ma) ani o wyrażenie radości z powodu swoich zwyczajów seksualnych (zwyczaje seksualne, podobnie jak zwyczaje gastronomiczne i inne po prostu są takie lub owakie i nie ma co ich świętować) tylko o prowokację "ciemnogrodu" poprzez określone słowa, czyny, gesty. No i zamiar ten się całkowicie udał, przy dużej pomocy mediów, które sprawę nagłośniły.

2. Środowiska tzw. lewicowe (dla mnie zostaną one póki co środowiskami postkomuszymi ze wszystkimi tego konsekwencjami) nie raz popisywały się swoją "wrażliwością" w odniesieniu do spraw religijnych (np. niejaki Siwiec). Ludzie ci mają określone  pochodzenie (ja owego Siwca pamiętam dobrze jako organizatora juwenaliów w czasie, gdy porządni ludzie opłakiwali morderstwo Pyjasa i szli w czarnym marszu, potem pamiętam go jako wydawcę pornograficznych tekstów w czasopiśmie Student, potem jeszcze jako współpracownika Bagsika i Gąsiorowskiego, potem  - można ciągnąć tak dalej, podobnie w przypadku pani profesor Szenyszyn - polecam lekturę jej rozprawy doktorskiej do poczytania w bibliotece UG). I nie ma od nich co wymagać. Jaka owa Szenyszyn jest, każdy widzi i koniec.  Smutne jest to, że 11925 Kaszubów (tak rodowitych jak i "przyszywanych") oddało na  nią swoje głosy. Tym Państwu gratuluję!

3. Owa "parada"  kosztowała miasto stołeczne Warszawa, w którym mieszkam i w którym płacę podatki, trochę pieniędzy. Policja w liczbie ok 3000 funkcjonariuszy, utrzymywanych za moje m.in. pieniądze, zamiast pilnować porządku i mojego mienia (w tym samym czasie włamano mi się do auta na Starówce, na szczęście bez wielkich strat), pilnowało aby nic "paradystom" się nie stało. Czy ktoś z Państwa słyszał aby ktokolwiek z organizatorów lub uczestników imprezy podziękował  władzom państwowym i samorządowym za opiekę i koszty? Ja natomiast wysłuchałem (i wyczytałem) tylko same bluzgi po adresem rządzących: że nietolerancyjni, że homofobiczni, że zacofani, że dewocyjni i tak dalej. Zastanawiające, prawda? 

---
Verba Docent Exempla Trahunt

 
Senyszyn na paradzie
Kuba wto, 13 cze 2006, 11:44:59
Pamiętam, jak przed laty studiując na UG podśmiewaliśmy się z Senyszyn, mając ją za niegroźną ekscentryczkę.
Teraz szkoda mi tej kobiety...
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń