Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

14 pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

W niedziele 10 lipca odbyła się 14 Ogólnopolska pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Częstochowy. Na Jasną Góre przybyło 200 tysięcy osób, także z Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii i Szwecji.

Atmosfera była bardzo sprzyjająca mediom Tadeusza Rydzyka - Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Już podczas powitalnej mszy w sobotę bp Ignacy Dec, nawiązując do laicyzacji europy wypowiedział się w sprawie mediów: "Owo antychrześcijańskie nastawienie niektórych władców dzisiejszej Europy przejawia się wyraźnie w promowaniu aborcji, eutanazji, małżeństw homoseksualnych, ruchów feministycznych, a ostatnio ujawniło się to w agresywnym ataku na Polskę, w tym na Radio Maryja i Telewizję Trwam".

Główną mszę w niedziele sprawowało 165 księży, miedzy innymi Antoni Dydycz (Drohiczyn), Tadeusz Werno (Koszalin), Józef Pazdur (Wrocław), Edward Frankowski (Sandomierz), Stanisław Napierała (Kalisz), Albin Małysiak (Kraków) a także Henryk Jankowski.

Podziękowania złożył prowicjonał redeptorystów - właściciel Radia Maryja - o. Zdzisław Klafka: "Oto w klimacie niegasnących medialnych ataków na Radio Maryja i TV Trwam, kiedy to niektórzy złośliwie wysyłali ojca dyrektora na misje do Afryki, kiedy media w Polsce i za granicą chciały skłócić zgromadzenie zakonne redemptorystów z pasterzami Kościoła w Polsce, Konferencja Episkopatu Polski na czele z jej przewodniczącym ks. abp Józefem Michalikiem wzięła w obronę te dzieła".

Homilie, czesto przerywaną brawami, wygłosił abp. Sławoj Leszek Głódź. Podkreślił że siłą Radia Maryja i Telewizji Trwam jest mówienie prawdy o Bogu i Ojczyznie: Są te media świadectwem przemian, które przyszły do Ojczyzny w 1989 roku, czasu wolności wymodlonego, wycierpianego, wywalczonego. Ci, którzy w imię własnych ocen chcieliby te prawa wolności w stosunku do Radia Maryja zawiesić, stają w jednym szeregu z tymi, którzy tę wolność przez lata ograniczali, stawiali jej tamy. W Polsce Anno Domini 2006 jest miejsce i na Radio Maryja, i na "Tygodnik Powszechny", i na "Frondę", i na całą paletę czasopism konfesyjnych, rozgłośni i mediów. Skończyła się epoka koncesjonowania i nakładów, i programowania redakcji. Niech o tym pamiętają te środowiska, które w PRL doświadczały ograniczeń cenzury, a teraz proponują rozwiązania, które niegdyś wobec nich stosowano. Inaczej bowiem zaczniemy cierpieć na amnezję historyczną."

Arcybiskup wezwał też do popieranie w nadchodzących wyborach samorządowych "ludzi dziesięciu przykazań": "Takich ludzi będziemy pomagać wam wskazać, bo takie wskazania to nie polityka, tylko konkret pracy i odpowiedzialności dla dobra lokalnej wspólnoty" - uzasadniał.

W spotkaniu uczestniczyła spora liczba polityków. Andrzej Lepper nawet spacerował wśród tłumów, fotografował się z chętnymi i rozdawał autografy. Działacze Samoobrony rozdawali ulotki wzywające do głosowania na ich partie, która sprząta "Dom Ojczysty po liberałach"Opcje Artykułu

14 pielgrzymka Rodziny Radia Maryja | 4 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
14 pielgrzymka Rodziny Radia Maryja
mateuszwroc pon, 10 lip 2006, 22:58:59
Główną mszę w niedziele sprawowało 165 księży, miedzy innymi Antoni Dydycz (Drohiczyn), Tadeusz Werno (Koszalin), Józef Pazdur (Wrocław), Edward Frankowski (Sandomierz), Stanisław Napierała (Kalisz), Albin Małysiak (Kraków) a także Henryk Jankowski.

Mnie bierzmował Bp Józef Pazdur, a nie Józef Pazdur.

Podobało mi się, gdy o. Dyrektor powiedział o oglądaniu innych telewizji. Np.: "Jak przez 5 minut pooglądam TVN, to potem 2 dni muszę się leczyć." Zabrzmiały gromkie brawa i śmiech. Albo o. Rydzyk żartował na własny temat: "Jak siębędą pytali, to mówcie, żę mamy 365 Maybachów. Po jednym na każdy dzień tygodnia."

---
Kimże człowiek bez Chrystusa?

 
14 pielgrzymka Rodziny Radia Maryja
Bartek.D pią, 14 lip 2006, 10:42:48
bawią was te głupie zarty pana Rydzyka?
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń