Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Polacy popierają ks. Isakowicza-Zaleskiego

Jak wynika z sondażu Mareco Polska przeprowadzonego dla "Życia Warszawy" większość Polaków popiera ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego w jego konflikcie z krakowską kurią. Prawie 44 procent Polaków jest zdania, że kardynał Dziwisz nie miał racji zakazując ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu przedstawienia dokumentów, które dotyczą inwigilacji Kościoła przez komunistyczne służby specjalne.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski musiał zaprzestać swoich badań na temat antykościelnej działalności SB, ponieważ zażądał tego kardynał Stanisław Dziwisz. Kapłanowi jednak zezwolono na kontynuowanie prac, gdyż 22 czerwca podczas spotkania metropolity krakowskiego z duchownym doszło do porozumienia stron. Kuria jednak w opinii ks. Isakowicza-Zaleskiego, złamała porozumienie, publikując adresowy do niego list jednego z duchownych, który wyparł się współpracy z SB.

Ankietowanych zapytano, czy kardynał Dziwisz miał rację, nakazując ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu przerwania pracy badawczej w sprawie współpracowników SB. Ponad 50 procent respondentów przyznało, że Dziwisz nie miał racji, a 16 procent jest przeciwnego zdania. 34,2 procent nie ma własnego zdania w tej sprawie.

Badanie Mareco Polska dla „Życia Warszawy” zostało przeprowadzone na grupie ponad 1000 respondentów z 10 największych miast kraju.

Polska.plOpcje Artykułu

Polacy popierają ks. Isakowicza-Zaleskiego | 15 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Polacy popierają ks. Isakowicza-Zaleskiego
Aranen pią, 11 sie 2006, 18:17:35
Ksiądz ma prawo wypowiedzieć biskupowi posłuszeństwo, jeżeli wola biskupa jest odmienna od powszechnego nauczania Kościoła. W naszej diecezji miało coś takiego miejsce. Otóż pewien ksiądz nie dopuścił do bierzmowania jakiejś dziewczyny, bo zupełnie wprost mówiła, że w Boga nie wierzy. Wtedy to rodzice, a jeden z nich był posłem albo inną ważną personą, poszli na skargę do biskupa. Biskup po tym nakazał ksiedzu dopuszczenie jej do bierzmowania. Ksiądz odmówił i w wyniku tego sporu musiał opuścić diecezję.

---
Et si quis eis vult nocere, ignis exit de ore illorum et devorat inimicos eorum; et si quis voluerit eos laedere, sic oportet eum occidi.

 
Polacy popierają ks. Isakowicza-Zaleskiego
MarYOUsh sob, 12 sie 2006, 22:09:53
Ja popieram Zaleskiego mimo, że winien zachować posłuszeństwo biskupowi.
 
Polacy popierają ks. Isakowicza-Zaleskiego
Perun nie, 13 sie 2006, 12:25:03
To jest tylko kolejny przykład na to że kościół nie potrafi się przystosować. Broni swoich wewnętrzych spraw i woli je rozwiązywać swoimi siłami, a jak znajdzie sie jeden sprawiedliwy to go uciszają bo może to zagrozić wizerunkowi kościoła i podważyć jego autorytet.
 
Polacy popierają a Kuria Krakowska Go niszczy !!!
Grievous nie, 13 sie 2006, 20:30:06
Jestem wierzącym Katolikiem ale gdy patrzę na te fałszerstwa, które odprawiają w Krakowie kard. Dziwisz i jego ekipa wobec tego kapłana to mnie krew zalewa - widać, że w kłótniach pomiędzy wierzącymi, niewierzącymi i innowiercami o uczciwość kapłanów prawda leży po środku i coś jest na rzeczy z tematem: KOMBINATORSTWO ELIT KOŚCIOŁA...

---
BÓG, HONOR, OJCZYZNA...ale przede wszystkim PRAWDA...

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń