Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Czy Bóg nienawidzi homoseksualistów?

'Czy Bóg nienawidzi homoseksualistów?' zastanawia się Lars Gardfeldt, ksiądz w luterańskim Kościele Szwecji. Lars Gardfeldt jest też homoseksualistą i aktywnym uczestnikiem debaty mającej na celu zwiększenie praw dla dla homo-, bi- oraz transseksualistów.

Punktem wyjściowym rozprawy 'Czy Bóg nienawidzi homoseksualistów?' jest tęsknota za światem, w którym mógłby spacerować ze swoim partnerem trzymając się za ręce i nie być za to ściganym oraz tęsknota za Kościołem, który traktuje ludzi homo-, bi- i transseksualnych na równi z ludźmi heteroseksualnymi.

Poprzez ukazanie, że osoby ze skłonnościami innymi niż hetero są dyskryminowane i piętnowane w Kościele, religii i społeczeństwie zarówno w Szwecji jak i w reszcie świata, chce ksiądz Lars uzmysłowić czytelnikowi mechanizmy, dzięki którym się to odbywa.

Poprzez unaocznienie podstaw 'mechanizmu niechęci' oraz poprzez postawienie pytań w jaki sposób dyskryminacja jest podtrzymywana, żywi autor nadzieję, że dyskryminacji na tle seksualnym można przeciwdziałac.

W swej rozprawie autor prezentuje ponadto projekt skłaniający się do powstania nowej religii, w której osoby o różnych skłonnościach seksualnych będą traktowane na równi. Odwołuje się do wiary, która przygarnia a nie wyklucza.Opcje Artykułu

Czy Bóg nienawidzi homoseksualistów? | 26 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Czy Bóg nienawidzi homoseksualistów?
Jakub sob, 12 sie 2006, 08:17:40
Ależ prawdziwie chrześcijąńskie Kościoły doktrynalnie równie traktują homo jak i hetero -> seks pozamałzenski to grzech.

---
Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

 
Czy Bóg nienawidzi homoseksualistów?
mateuszwroc sob, 12 sie 2006, 10:17:28
A za dziesięć lat będzie pisać o tym, żeby nie piętnować powiedzmy pedofila z dzieckiem czy człowieka ze zwierzęciem jak się obciskują na ulicy.

---
Syllabus Błędów Piusa IX, nr 55: "Kościół ma być oddzielony od państwa, a państwo od Kościoła."

 
Czy Bóg nienawidzi homoseksualistów?
Aranen sob, 12 sie 2006, 17:33:53
Bógwszytkich kocha, szkoda tylko, że nie wszyscy mu to odwzajemniają.

---
Et si quis eis vult nocere, ignis exit de ore illorum et devorat inimicos eorum; et si quis voluerit eos laedere, sic oportet eum occidi.

 
Czy Bóg nienawidzi homoseksualistów?
akurat sob, 12 sie 2006, 23:53:11
ubolewa myślę nad tym, że tylu chorych ludzi pozostaje bez pomocy medycznej, homoseksulizm to choroba, choroba umysłu, która prowadzi do wypaczeń i błędnego pojmowania czym jest życie, i jaki ma sens rodzina. Nie można chorym ludziom zezwalać na wychowywanie młodego społeczeństwa. To absurd. Związki homoseksualne nigdy nie będą stanowić Rodziny, chociaż tak bardzo tego pragną.Rodzina to świętość, więc myślę, że przykro Bogu, gdy widzi jej degradację i rozpad. Skąd młodzi ludzie mają brać przykład i uczyć się jak ją tworzyć, budować?Dorośli stańcie na wysokości zadania jakie Wam zostało powierzone i bądźcie dla swoich dzieci przykładem i drogowskazem, bądźcie światłem a nie ciemnością. Ileż niepotrzebnych ucieczek z "domów", płaczu, straconych lat i przegranych walk o bycie Człowiekiem. Dobrze jednak, że istnieją Rodziny dające nadzieję. Jednak można pięknie żyć,nawet pośród wielu zawirowań i trudnych doświadczeń. Tych nowych, mocnych, osadzonych na Miłości, Wierze, Nadziei i Zaufaniu Rodzin wciąż jednak jest za mało aby budować lepsze jutro.Zróbmy wszystko, co jest w ludzkiej mocy, aby zostały stworzone warunki dla godnego ich zakładania.Nie wystarczy rozdawać pieniądze, to rodzi chciwość i niepotrzebne cierpienia najmłodszych, stwórzmy godne warunki pracy dla każdego, zgodnie z posiadanym wykształceniem, a wtedy naturalne będzie pragnienie posiadania pełnej Rodziny.Mąż i żona to dwoje ludzi, którzy spotkali się na drodze jakim jest życie, Rodzina to owoc tego spotkania, owoc właściwie i mądrze pielęgnowany zawsze będzie dumą Rodziców. To wymaga czasu, cierpliwości i bycia zawsze odpowiedzialnym, bycia w odpowiednim czasie, przy właściwej osobie we właściwym miejscu."Nikt z nas nie jest samotną wyspą" jak to ktoś pięknie powiedział, wzajemnie za siebie jesteśmy odpowiedzialni.Reszta to wolna wola człowieka...
 
Czy Bóg nienawidzi homoseksualistów?
qasinka pon, 14 sie 2006, 20:12:49
Ta kobieta właściwie mówi: Tęsknię po życiu w grzechu i po tym, żeby kościół to pochwalał.

---
Qasinka

 
Czy Bóg nienawidzi homoseksualistów?
Beloosh pią, 25 sie 2006, 08:22:33
Wiecie z homoseksualizmem nie jest tak łatwo jak się wydaje...Bardzo bliska mi osoba- mój brat jest homoseksualistą...Całe życie przygotowywał mnie,aby mi to oznajmić.Powiedział mi o tym za nim się nawróciłam..Do dziś nie wiem dokładnie jak (patrząc przez pryzmat Boga) powinnam się zachowywać względem mojego brata...Kocham go bardzo i nie będę go odpychać,ale nie wiem jak mu pokazać Boga,tym bardziej,że jest on teraz za granicą...Przyznam tylko,że jestem przeciwko takim małżeństwom,związkom itd.Stworzenie kościoła dla homoseksualistów to absurd!...Kiedyś byłam w stosunku do tego bardzo tolerancyjna, dziś jednak wiem,że tylko Bóg może uleczyć nasze różne problemy,wewnętrzne utrapienia.Nie wiem czy to jest choroba,czy cos wrodzonego,dla mnie to jest nieważne- jedynym lekarstwem na wszystko jest Bóg...
 
Czy Bóg nienawidzi homoseksualistów?
RAMZES wto, 19 gru 2006, 15:17:51
Jak mozna nawet takie pytania stawiac? A czy Bog nienawidzi w ogole jakiekolwiek ze swoich stworzen? Niestety, jak widze i jak sie sklada z tych komentarzy co czytam tutaj to nie Bog nienawidzi gejow a spoleczenstwo polskie jest choroblowie dotkniete nienawiscia, i to nie tylko do gejow ale i do wszystkich "innych" czyli - nipolakow (romow, rossjan, ukraincow i td) a takze nie-katolikow. Naprawde, dziwie sie jak Polska weszla do Unii Europejskiej z takim negatywnym nastawieniem do wszystkiego innego - tu nie mowie nawet jak ja przyjento ale moje pytanie - po co? Mozna bylo przeciez nie wstepowac i zachowywac swoje sriedniowieczne podejscie do rzeczywistosci. Zycze wszystkim swobody myslenia! RAMZES, TORONTO
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń