Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Benedykt XVI w Manoppello

1 września br. przed wizerunkiem z Manoppello modlił się będzie papież Benedykt XVI, zaś 2 września w TVP 1 o godzinie 17.30 zobaczymy film dokumentalny zatytułowany „Oblicze” poświęcony temu tajemniczemu wizerunkowi. Płótno, znane z tradycji jako „Chusta św. Weroniki”, do XVI wieku przechowywane było w Watykanie, skąd zniknęło w nieznanych dotąd okolicznościach.

Władze sanktuarium poinformowały, że papież przybędzie tam 1 września o godz. 10:00. Wizyta będzie miała charakter prywatny, przewidziano jednak spotkanie z miejscowym duchowieństwem i wiernymi diecezji Chieti-Vasto, na terenie której leży sanktuarium. Papieża powita tam abp Bruno Forte.

Na polskim rynku wydawniczym dostępna jest publikacja znanego niemieckiego watykanisty, Paula Badde, zatytułowana.: „Boskie Oblicze. Całun z Manoppello”, która przybliża nam ten niezwykłą historię tego tajemniczego wizerunku. Według relacji autora, obecny papież jeszcze przed wyborem na Stolicę Piotrową, żywo interesował się najnowszymi odkryciami dotyczącymi płótna z Manoppello. Po lekturze tej publikacji obiecał arcybiskupowi Bruno Forte, że przyjedzie do Manoppello. Gdyby nie został papieżem, prawdopodobnie przyjechałby tam już w kwietniu 2005 roku.

Okazuje się, że znana z tradycji „Chusta św. Weroniki” naprawdę istnieje. Ta bezcenna relikwia chrześcijaństwa – tkanina z wizerunkiem Zbawiciela wykonana z bisioru, najcenniejszego materiału starożytności – jest przechowywana od przeszło 400 lat w małym kościele kapucynów, w nieznanym, górskim miasteczku, 200 km na wschód od Rzymu.

Zadziwiające jest to, że Boskie Oblicze z Manoppello – tak nazywana jest ta relikwia przez okolicznych mieszkańców – podobnie jak Całun Turyński powstało w sposób, którego wciąż nie potrafimy wyjaśnić. Zdumiewa także fakt, iż oba płótna przedstawiają wizerunek tej samej osoby. Badania naukowe potwierdzają zaś, że utrwalone na Całunie i „Weronice” Oblicze Chrystusa przez wieki było wzorem dla ikonografii chrześcijańskiej.

Najnowsza publikacja wydawnictwa POLWEN zatytułowana „Oblicze Chrystusa”, która ukaże się w przeddzień papieskiej wizyty w Manoppello, prezentuje oba tajemnicze płótna. Opierając się na najnowszych badaniach naukowych jej autor, ojciec Andreas Resch, weryfikuje autentyczność Całunu Turyńskiego i „Weroniki”. Dochodzi do wniosku, że obydwie relikwie przedstawiają prawdziwe Oblicze Jezusa Chrystusa: „Jakkolwiek wyglądałyby losy >, jedno jest pewne: obok niewyjaśnionego sposobu powstania wizerunku i zachowanego przez stulecia kształtu, największym wyzwaniem dla ludzkiego rozumu jest pełna zgodność Oblicza z Chusty z wizerunkiem z Całunu Turyńskiego. O ile bowiem jesteśmy zmuszeni uznać ten zadziwiający fakt, o tyle nie jesteśmy w stanie go wyjaśnić”.

Św. Ojciec Pio powiedział:

„Święte oblicze w Manoppello to z pewnością największy cud jaki mamy”.

Ogromnym zainteresowaniem czytelników cieszy się pierwsza publikacja POLWENu poświęcona wizerunkowi z Manoppello zatytułowana „Boskie Oblicze. Całun z Manoppello” autorstwa znanego watykanisty Paula Badde.Opcje Artykułu

Benedykt XVI w Manoppello | 4 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Benedykt XVI w Manoppello
Aranen wto, 29 sie 2006, 15:35:30
Warto dodać, że ten wizerunek nie został namalowany, bo na bisiorze malować się nie da.

---
Ekumenizm to rozmowa Ewy z Szatanem :D

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń