Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Benedykt XVI prosi o wsparcie

Na spotkaniu z wiernymi na Anioł Pański w Castel Gandolfo papież zwrócił się do zebranych mówiąc, że jest bardzo zasmucony reakcją na fragment z jego przemówienia na Uniwersytecie w Ratyzbonie. Papież Benedykt XVI mówił, że cytując słowa XIV wiecznego cesarza bizantyjskiego Manuela Drugiego nie chciał uczynić z tego swojej opinii. Na prośbę o dodanie otuchy Ojcu Świętemu blisko 2000 tłum na dziedzińcu Pałacu Apostolskiego odpowiedział owacjami i gorącymi okrzykami.

Włoskie prawicowe 'Il Giornale' podaje, że wskutek opacznie zrozumianej wypowiedzi papieża Benedykta XVI na czle swoistej krucjaty przeciw papieżowi stanął premier Turcji (państwa aspirującego do członkowstwa w Unii Europejskiej) Recep Erdogan. Sprawie dodaje pikanterii fakt, że za dwa i pół miesiąca papież ma udać się do Turcji z pielgrzymką.

Według 'Corriere della Serra' odczuwalny jest teraz brak zmarłej przed kilkoma dniami Oriany Fallaci, która już dawno odkryła prawdziwe oblicze Islamu i byłaby teraz jedyną osobą umiejącą odpowiedzieć na ataki skierowane przeciwko Benedyktowi XVI.

W oświadczeniu wydanym przez watykańskiego sekretarza stanu Tarcisio Bertone czytamy, że Benedykt XVI ubolewa nad tym, że jego przesłanie zostało odebrane jako obraźliwe dla Islamu.

Papież Benedykt XVI żywi nadzieję, że szacunek jakim zawsze darzył wyznawców Islamu pomoże zrozumieć prawdziwy sens jego słów oraz pokona złą wolę ludzi usiłujących misinterpretować jego wypowiedzi.Opcje Artykułu

Benedykt XVI prosi o wsparcie | 16 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Benedykt XVI prosi o wsparcie
mateuszwroc wto, 19 wrz 2006, 16:05:24
Jeżeli Turcja wejdzie do Eurokołchozu, to hordy nieokrzesanych muzułmanów zaleją Europę i zaczną realizować słowa Koranu:

47:4 Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu, aż wojna złoży swoje ciężary. Tak jest! Lecz jeśliby zechciał Bóg, to Sam zemściłby się na nich, lecz On chciał doświadczyć jednych przez drugich. A co do tych, którzy zostaną zabici na drodze Boga, to On nie uczyni ich uczynków daremnymi.
48:29 Muhammad jest posłańcem Boga. Ci, którzy są razem z nim, są gwałtowni wobec niewiernych, a miłosierni względem siebie. Widzisz ich kłaniających się, wybijających pokłony, poszukujących łaski Boga i Jego zadowolenia. Ich znamię jest na ich twarzach, od śladów wybijania pokłonów. Taka jest ich przypowieść w Torze i taka jest ich przypowieść w Ewangelii: "Są oni jak ziarno zasiane, które wypuszcza kiełek i wzmacnia go, i staje się twardy, i trzyma się prosto na swoim źdźble, wprawiając w podziw siewców" - to, żeby przez nich doprowadzić do wściekłości niewiernych. Bóg obiecał tym spośród nich, którzy uwierzyli i pełnili dobre dzieła, przebaczenie i nagrodę ogromną.
58:22 Nie znajdziesz ludzi, którzy wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, żeby odnosili się przyjaźnie do tych, którzy się sprzeciwiają Bogu i Jego Posłańcowi; nawet gdyby to byli ich ojcowie albo ich synowie, albo ich bracia, albo ich ród. On wypisał w ich sercach wiarę i umocnił ich Duchem pochodzącym od Niego. On wprowadzi ich do Ogrodów, gdzie w dole płyną strumyki; oni będą tam przebywać na wieki. Bóg znalazł w nich upodobanie i oni mają upodobanie w Nim. Oni stanowią partię Boga. O, tak! Zaprawdę, partię Boga - oni są szczęśliwi!
59:2 On jest Tym, który wypędził z domostw tych spośród ludu Księgi, którzy nie uwierzyli - na pierwsze zebranie. Wy nie myśleliście, że oni odejdą, a oni myśleli, że twierdze obronią ich przed Bogiem. Lecz przyszedł do nich Bóg ze strony, z której oni się Go nie spodziewali, i rzucił w ich serca przerażenie. Niszczą oni swoje domy swoimi rękami i rękami wiernych. Bierzcie więc sobie z tego pouczenie, o ludzie, którzy posiadacie jasne spojrzenie!
59:3 Gdyby Bóg nie przepisał im wysiedlenia, to ukarałby ich na tym świecie, ale w życiu ostatecznym czeka ich kara ognia.
63:4 Kiedy na nich patrzysz, podobają ci się ich postacie; a kiedy mówią, to słuchasz ich słów, a oni są jakby słupami podpartymi. Oni uważają, że każdy krzyk jest przeciw nim. Oni są nieprzyjaciółmi, przeto wystrzegaj się ich! Niech ich Bóg zwalczy! Jakże oni zostali oszukani!
66:9 O Proroku! Zwalczaj niewiernych i obłudników i bądź względem nich surowy! Ich miejscem schronienia będzie Gehenna. A jakże nieszczęsne to miejsce przybycia!
68:15 Kiedy mu są recytowane Nasze znaki, on mówi: "To są baśnie dawnych przodków!"
68:16 My napiętnujemy go na ryju!
69:30 "Bierzcie go i nałóżcie mu kajdany!
69:31 Potem w ogniu piekielnym palcie go!
69:32 Następnie zakujcie go w łańcuch, którego długość wynosi siedemdziesiąt łokci!"
69:33 Bo on nie wierzył w Boga potężnego

Tylko czy Polska drugi raz będzie w stanie być "Przedmurzem Chrześcijaństwa"? Bo ciężko będzie o pomoc tolerancyjnego lewaków z krajów Eurokołchoskich, którzy w ramach tolerancji dla tradycji islamskich (np. zabijanie niwinnych z byle poiwodu) będą pozwalali na mordowanie chrześcijan. Oczywiśćie najpierw pod miecz pójdą katolicy - wspólny wróg muzułmanów, lewactwa, masonów i kogoś jeszcze.

---
"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

 
Benedykt XVI prosi o wsparcie
Integrysta wto, 19 wrz 2006, 22:46:14
Za "oskarżenie" Islamu o to, że nie jest religią pokoju dochodzi do wielu aktów terroru... Widać jak wielkie światowe poparcie ma terroryzm. Jak wielkie społeczne poparcie wśród muzułmanów. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale te tłumy na ulicach nie biorą się z powietrza.

---
Kwiecie Karmelu, módl się za nami!
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń