Premier Turcji nie spotka się z papieżem
Mirosław Miarczyński sob, 4 lis 2006, 11:15:33 Odsłon 4,054

Watykan oświadczył jednak 2 listopada br., że nie jest zaskoczony, bo tureckie władze poinformowały go o tej decyzji z wyprzedzeniem.
Włoskie gazety komentowały tego dnia, że premier chce ukarać papieża za wcześniejszą krytykę islamu. Rzymska gazeta "Il Messaggero" uznała zachowanie tureckiego premiera za brak dobrych manier, natomiast turecka gazeta "Sabah" stwierdziła, że Erdogan "ucieka przed papieżem".
Watykan próbował zbagatelizować incydent: "W związku z prasowymi komentarzami na temat ewentualnej nieobecności tureckiego premiera w czasie wizyty Ojca Świętego w Turcji należy sprecyzować, że Stolica Apostolska została już dawno poinformowana o zbieżności w czasie papieskiej pielgrzymki z ważnymi obowiązkami premiera związanymi ze szczytem NATO".
Benedykt XVI będzie przebywał w Turcji od 28 listopada do 1 grudnia. Szczyt NATO w Rydze odbędzie 28 i 29 listopada.
Forum Żydzi-Polacy-Chrześcijanie