Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Homoseksualny ład społeczny

W Wielkiej Brytanii przygotowywana jest ustawa dotycząca „równouprawnienia homoseksualistów w dostępie do usług, towarów i świadczeń”. Przewiduje ona możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne, Tony Blair już zapowiedział, że nie będzie ona zawierała żadnych odstępstw i zacznie obowiązywać z końcem 2008 roku. W tej sytuacji katolickie i anglikańskie organizacje prowadzące sierocińce, będą zmuszone do oddawania dzieci homoseksualnym parom, gdyż odmowa zostanie uznana za „akt dyskryminacji” analogiczny do kwestii płci i rasy.

Rzecznik Downing Street powiedział, że oświadczenie Blaira jest stanowiskiem rządu, i partie nie będą mogły głosować nad ustawą z pominięciem dyscypliny partyjnej. Jest ona popierana przez Partie Pracy i Liberalnych Demokratów, zaś Partia Konserwatywna mimo jest na tym tle podzielona, to jej przywódca David Cameron zapowiedział swoje poparcie dla tego projektu. Tym samym przyjęcie jej przez Izbę Gmin jest przesądzone.

Rzymsko-Katolicki Prymas Anglii i Walii Kardynał Cormac Murphy-O'Connor jest rozczarowany decyzja rządu, uzasadniając ze ustawodawca powinien uszanować naukę Kościoła Rzymskokatolickiego o sakramencie małżeństwa. W obecnej sytuacji stawia to rzymskich-katolików w konflikcie z własnym sumieniem. „Rząd dał pierwszeństwo prawom homoseksualistów nad interesem dzieci” powiedział Colin Hart z "Christian Institute". Kościół Rzymsko-Katolicki wcześniej już zagroził zamknięciem sierocińców i domów dziecka w przypadku gdy ustawa będzie ich dotyczyła.

Podobna ustawa istnieje już w Irlandii Północnej. Zaskarżenie jej do Izby Lordów spotkało się z odrzuceniem i otworzyło drogę do wprowadzenia jej także w Anglii i Walii.

Źródło: interia.pl/wp.pl/lewica.pl


Opcje Artykułu

Homoseksualny ład społeczny | 38 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
mateuszwroc wto, 30 sty 2007, 16:06:00
Kolejny dowód na prześladowania katolików w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Katolicy są dyskryminowani przez anglikanów przez szereg lat i jakoś "obrońcy praw człowieka" nie zwracają na to uwagę.

---
"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

 
Thomas Z wto, 30 sty 2007, 19:03:09

To rzeczywiście jakieś przegięcie. Czyli Katolicy muszą oddawać dzieci nawet jeśli to jest przeciwko ich sumieniu i przekonaniom religijnym. To jest jak nic dyskryminacja na tle religijnym, nie mówiąc już nawet o podstawowym fakcie że dziecko potrzebuje matki i ojca a nie dwóch ojców czy dwóch matek. Tak patrzę co ta Unia wprowadza to już mi się coraz mniej to podoba. Już kiedyś próbowano budować ustrój z całkowitą pogardą dla religii i tradycji, było to w 1920 roku w Rosji i nie skończyło się to bynajmniej dobrze dla świata. Jak nigdy nie byłem przeciwny związkom partnerskim tak nie mogę zaakceptować zrównania ich w statusie do małżeństw i adopcji dzieci przez nie. A widzę że Unia by chciała budować Europę, ale na jakim fundamencie?

 
robaczek2 wto, 30 sty 2007, 19:16:06
Zaczelo sie w 1930 w Lambeth.
 
chochlik wto, 30 sty 2007, 20:33:50

 Ja również nigdy nie uważałam, że związek partnerski jest czymś złym. Nigdy więc nie byłam im przeciwna. Jednak również nigdy nie zaakcedptuję i nigdy popierać nie będę ich przyrównania do małżeństwa i adopcji dzieci przez nie. Każde dziecko musi mieć matkę i ojca, a ewentualnie wspomnienie o jednym z nich. Nie podoba mi się ten sposób równouprawnienia mniejszości seksualnych, bo szkodzi innym, tym najbardziej niewinnym.

 

---
chochlik

 
czytelnik.1 wto, 30 sty 2007, 22:15:01
To jest początek końca cywilizacji.
 
dluhomil wto, 30 sty 2007, 23:05:27
Po co te nerwy! Wiadomo, ze te modernistyczne brewerie nie dotyczą katolikow, bo przeciez Oni nie oddaja swoich dzieci do adopcji,tylko jak przystało sami wuchowuja, a jezeli rodzice odejda do Boga, katolickimi dziećmi zaopiekuja sie chrzestni.
 
montsegur śro, 31 sty 2007, 00:48:15

Ciekawe potraktowanie adopcji dzieci jako "usług, towarów i świadczeń"... Obawiam się, że od tej pory, gdy tzlko "para" gejów z jakiegokolwiek powodu zostanie uznana za nieodpowiednią do wychowania dzieci (i to niekoniecznie z powodu swej "orientacji" seksualnej), to podnosić się będzie za każdym takim razem niemal zwierzęcy ryk, że jest ona "prześladowana"... Każda odmowa czegokolwiek jakiemukolwiek homoseksualiście będzie przezeń głośno i niemal ekshibicjonistycznie określana mianem "dyskryminacji" zupełnie tak, jak gdyby żadnemu homoseksualiście nie można było nigdy niczego zarzucić.

W świetle takich aktów (bez)prawnych doprawdy możliwe będzie wyobrażenie sobie szybkiego wzrostu popularności wojowniczego islamu w Wielkiej Brytanii. Bo on przynajmniej nie robi żadnej tajemnicy ze swej opozycji wobec wszystkiego co homoseksualne. W takiej sytuacji chyba i ja sam podałbym rękę islamskim radykałom, choć daleko mi do nich pod innymi względami.

Kto wie, może "rewolucja homoseksualna" istotnie odegra w ten sposób (czyli odwrotnie do zamierzeń) swego rodzaju rolę w przełamywaniu barier kulturowych i religijnych i przyczyni się do stworzenia wspólnego frontu przeciw tego rodzaju anomalii.

Cheers!!!

 
dluhomil śro, 31 sty 2007, 10:32:21

 

Muzyka łagodzi obyczaje. Ten teledysk powinni zobaczyc moze przede wszystkim przyszli terrorysciBilLadeniści.   Terenc, 12letni holenderski chłopczyk  spiewa piosenke o dwoch tatusiach, ktorzy sie nim opiekuja, odprowadzaja do szkoly, i  ze czasami inne dzieci gadaja, ze oni sa homo, ale to nic...najwazniejsze, ze mnie kochajai jest mi dobrze......spiewa Terenc

http://www.youtube.com/watch?v=c0fXMnIfA2Q&eurl=

 
dluhomil czw, 1 lut 2007, 12:24:52

 Pojawiaja sie glosy, ze "nadchodzi czs cyzwilizacji islamu", ktora maialaby zrobic porzadek z homoseksualistami. Sam islam ma calkiem inną definicje homoseksualistow! W ogole nie zajmuje sie lessbinizmem, gdyż to jest tylko płochośc niewiescia. Zas akty nietoleranci jezeli sa, to one wynikaja z powodu nie islamu, tylko złamania konewnansu spolecznego, tj. urazenia dumy mężczyzny:ojca, męza, najstarszego syna itp. W przypadku gejow mahometan tez nie zachodzą tak proste porownania jak chcieliby nasi homofobowie. Dla islamistow homoseksualista to ten, ktory jest p a s y w n y m partnerem podczas stosunku analnego. I za to jet reperkusja. Natomiast partner aktywny nie spotyka sie ze spolecznym potępieniem, raczej dowodzi to jego męskosci, co tez jest wstydliwe, ale tolerowane.  Seks oralny miesci sie w granicach milczącego tolerowania "ekscentrycznych wybrykow" seksualnych wsrod mężczyz. Z kolei kultura islamu ma przyzwolenie całkowite  dla homoseksualnego amoru, tzn gloryfikuje sie okazywanie czulosci, milosci meżczyz do mezczyz , nawet   w miejscach publicznych: calusy, usciski, głaskanie , podkreślanie atutów urody jest jak najbardziej wskazane i akceptowane, nawet u talibow...a moze wzwlaszcza u nich :).

 
Rafi F pią, 2 lut 2007, 09:06:24
Jak dla mnie ta ustawa to wręcz zamach na wolność i demokrację. Czego sie boją nie chcąc wyłączyć z ustawy wyznaniowych sierocińców i ośrodków adopcyjnych ? Ano tego, że społeczeństwo oleje to całe "równouprawnienie", że matki będą chciały mieć wpływ nie tylko na przyszłe wyznanie dziecka, ale także na to, ze będzie miało tate i mame, a nie dwóch tatusiów, czy dwie mamusie. Okazałoby się, tak jak z Bożym Narodzeniem i choinkami, że brytyjczycy mają w "poważaniu" taką "sprawiedliwość" i "poprawność".
Jest to zamach na wolność nie tylko katolickich, ale wszystkich brytyjczyków.

---
Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy w Boga, uczynił go kłamcą, gdyż nie uwierzył świadectwu, które Bóg złożył o Synu swoim.

 
Belle Star pią, 2 lut 2007, 14:33:15

Wolałabym już dwie matki niż dom dziecka i Panią Zdzisię przychodzącą na dyżur. Ale jakoś o adopcji w Polsce się nie mówi, nie zachęca do niej, rząd tylko nawołuje do mnożenia się na potęgę, a o tym aby wziąść dziecko jakaś cisza. Jak niektóre katolickie rodziny nie chcą dzieci z domu dziecka, woląc mieć tylko własne, to może te sieroty wezmą do siebie inni. Ciekawe ilu z przeciwników adopcji przez homoseksualistów, przedstawicieli katolickich rodzin na tym forum adoptowało dziecko? Ciekawa jestem...

 
 • Rafi F sob, 3 lut 2007, 00:49:24
 • Rafi F pon, 5 lut 2007, 08:40:05
 • Rafi F pon, 5 lut 2007, 13:35:50
 • Rafi F wto, 6 lut 2007, 09:22:33
 • Rafi F wto, 6 lut 2007, 13:01:31
 • Rafi F wto, 6 lut 2007, 09:25:48

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń