Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Sfałszowany podpis abp. Wielgusa?

Słynny podpis "Grey" z materiałów SB, który miał sporządzić abp Stanisław Wielgus, został sfałszowany. "Życie Warszawy" podając tę informację powołuje się na ekspertyzę sporządzoną w jednym z zachodnich laboratoriów kryminalistycznych na zlecenie Centrum Ekspertyz Prawnych Zrzeszenia Prawników Polskich.

Dyrektor Centrum Ekspertyz Prawnych Zrzeszenia Prawników Polskich, dr. Waldemar Gontarski twierdzi w wywiadzie udzielonym warszawskiemu dziennikowi, że zlecając ekspertyzę nie chodziło mu o obronę konkretnej osoby abp. Wielgusa, tylko o obronę prawa i europejskich standardów prawnych.

- Mamy już dużą dozę pewności, że podpis arcybiskupa "Grey" w dokumencie SB został sfałszowany. Mieliśmy utrudnione zadanie, by to sprawdzić, bo nie mamy dokumentu tylko mikrofilm. Centrum Ekspertyz ZPP zamówiło jednak analizę grafologiczną w jednym z laboratoriów w zachodniej Europie. Specjalnie zrobiliśmy to za granicą, żeby mieć pewność bezstronności; ze względu na panujący u nas klimat nawet grafolodzy mogą przecież podchodzić do sprawy emocjonalnie. Właśnie otrzymałem wynik: podpis został sfałszowany. Grafolodzy orzekli, że litery mają różne kształty i podpis nie został sporządzony a la longue, czyli jednym pociągnięciem ręki - powiedział Gontarski.

Szef Centrum Ekspertyz Prawnych Zrzeszenia Prawników Polskich twierdzi, że za ekspertyzę zapłacił z własnej kieszeni. Miała ona kosztować kilkanaście tysięcy dolarów.

Zdaniem Gontarskiego, abp. Wielgus powinien teraz wytoczyć proces "Gazecie Polskiej". Chciałby też, aby proces został również wytoczony abp. Kowalczykowi, nuncjuszowi apostolskiemu. - Ten człowiek bardzo dużo naszkodził i nie chodzi tu tylko o to, że wprowadzał w błąd papieża. Pewne jego wnioski uogólniające i bardzo daleko idące miały charakter zniesławienia - zaznacza.

Źródło: Polska.plOpcje Artykułu

Sfałszowany podpis abp. Wielgusa? | 3 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
montsegur nie, 4 lut 2007, 00:55:37
To dość ciekawe doprawdy, by próbować podważyć wartość i znaczenie z siedemdziesięciu stron z powodu jednego małego, czteroliterowego słówka i to jeszcze z mikrofilmu. Ja staram się sobie wyobrazić, czy gdyby mnie zwerbowano do "współpracy" z SB, to czy abym - właśnie po to, by sią później "kryć" - nie próbowałbym składać podpisu nie swoim charakterem pisma.

Jeszcze ciekawsze jest dyktowanie przez p. Gontarskiego abp Wielgusowi komu ten "powinien" wytoczyć proces. Brak nawet tu podania jakiejkolwiek podstawy dla takiego procesu. Bo niby co miałoby nią być? Ze gazeta podała informację do wiadomości publicznej, opierając się na posiadanych przez siebie materiałach? Rozumiem, że ewentualnych autorów takich dokumentów możnaby podać do sądu, jeśli te dokumenty są sfabrykowane.

Cheers!!!
 
Bai Lung pon, 5 lut 2007, 18:46:55
Całkiem fajny pomysł z tą expertyzą przez mikrofilm, w pewnym „niezależnym” laboratorium [ważne głównie, że gdzieś daleko] i to jeszcze za własne $15K...
Tylko trzeba to było zrobić wcześniej, bo abp już się zdążył przyznać, że ten podpis złożył. Ale to też pewnie wymuszone zeznanie, bo BXVI strasznie na niego nakrzyczał.
Jednak autokompromitacja nie zna ograniczeń.

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń