Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Sprawa aborcji dzieli Polaków

Polacy są podzieleni w sprawie ewentualnych zmian w ustawie antyaborcyjnej oraz konstytucji - wynika z sondażu GfK Polonia przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej". 47 procent ankietowanych przyznało, że nie zgadza się na zmiany w ustawie antyaborcyjnej, zaś 38 procent badanych twierdzi, że przepisy dotyczące aborcji powinny być zmienione.

Większość ankietowanych opowiada się za utrzymaniem przepisów dopuszczających przerwanie ciąży, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie matki, albo w sytuacji gdy jest wynikiem przestępstwa lub też płód jest ciężko uszkodzony.

Respondentów zapytano, czy do konstytucji powinna zostać wpisana ochrona życia od momentu poczęcia. 44 procent Polaków sprzeciwia się wprowadzeniu zmian w konstytucji, zaś 45 procent badanych było przeciwnego zdania. Co dziesiąty ankietowany nie ma jeszcze wyrobionego zdania w sprawie zmian w konstytucji.

Sondaż GfK Polonia przeprowadzony na zlecenie "Rzeczpospolitej" w dniach od 9 do 11 marca na 984-osobowej próbie dorosłych Polaków.

Polska.pl


Opcje Artykułu

Sprawa aborcji dzieli Polaków | 4 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
skans śro, 21 mar 2007, 17:49:03

No coz,jeszcze sie taki nie narodzil,co by wszystkim...

Kiedy przyprowadzono do Jezusa nierzadnice,co Jezus powiedzial? Ja tobie przebaczam ,nie czyn tego wiecej. Reszte pozostawia naszemu sumieniu. W kazdym z nas jest czastka Ducha Bozego,po to bysmy radzili sie Boga. Nie mozna nikogo zmuszac do niczego,bo to daje odwrotny ,od zamierzonego skutek. Jest ustawa  w konstytucji a nade wszystko Pan Bog dal 10 przykazan,wobec ktorych kazdy czlowiek powinien sie ustosunkowac. Pan Bog nikogo do niczego nie zmusza.Nie badzmy wiec   swietsi od Boga. Czy zmieniona konstytucja jest wazniejsza  dla LPR niz 10 PRZYKAZAN BOZYCH, ktore dal  SAM BOG?

 

---
skans

 
Radmin śro, 21 mar 2007, 18:14:21

Badania te były przeprowadzone w pierwszej połowie marca. Zastanawiam się jakich destrukcyjnych zmian w opini społecznej, należy się spodziewać w najbliższym czasie. Czy te same badania, nie będą, z tygodnia na tydzień, coraz mniej korzystne dla sprawy ochrony życia poczętego? I smutnym jest niezaprzeczalny fakt że, to co dzieje się na scenie politycznej i w mediach, szczególnie tych "chrześcijańskich" , sprawie tej z pewnością nie służy. Ważne aby ci, od decyzji których wiele zależy, zastanowili się nad rozwiązaniami skłaniającymi się bardziej w stronę "marchewki" oraz edukacji, niż przysłowiowego "kija", jakim w odbiorze społecznym, staje się ta ustawa.

Pozdrawiam

Ewangelista.pl

 

 
ploosk pon, 23 kwi 2007, 10:06:33

Uwazam ze zakazywanie aborcji to glupota. Przede wszystkim dlatego ze po pierwsze za pieniadze mozna zrobic wszystko (wiec jak ktos chce to zrobic to I TAK TO ZROBI tylko nielegalnie), a po drugie - jezeli ktos uwaza to za grzech i jest temu przeciwny to I TAK TEGO NIE ZROBI obojetnie jakie prawo by obowiazywalo (wiec wszelkie zakazy sa mu niepotrzebne). Wiec po co ta cala dyskusja?

A tak poza tym to uwazam ze nawet jesli kogos swiadomie zaprosimy do naszego domu to mozemy go swiadomie wyprosic. Zadna kobieta nie jest bezwolnym, przedmiotowym inkubatorem. Jej ciala - jej sprawa. Kazdy sam odpowiada za swoje czyny i ma wlasne sumienie, wg ktorego zyje. Jedni uwazaja aborcje za grzech a inni nie, ale to jest kazdego indywidulna sprawa. Dla mnie to nie jest grzech - nie ma przykazania - nie usuwaj ciazy, jest tylko nie zabijaj ale to dotyczy ludzi a nie komorek lub plodow.

Zaraz pewnie pojawia sie komentarze, ze jakto to nie jest czlowiek, ale ja swoje wiem i zdania na temat nie zmienie.

---
ploosk

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń