Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

150 tysięcy pielgrzymów Radia Maryja na Jasnej Górze

Około 150 tys. pielgrzymów z Radia Maryja zgromadziło się na Jasnej Górze. Dwudniowa pielgrzymka odbywa się pod hasłem "Przypatrzmy się powołaniu naszemu". To jedna z najliczniejszych grup odwiedzających Maryjne Sanktuarium. W tłumie widoczne były liczne znaki Rodziny Radia Maryja z nazwami miejscowości, transparenty, flagi i sztandary.Uroczystości pielgrzymkowe Radia Maryja rozpoczęły się sobotnią liturgią na Wałach Jasnogórskich. Ordynariusz diecezji łomżyńskiej biskup Stanisław Stefanek dużą część homilii podczas inauguracyjnej mszy św. poświęcił mediom i pracy dziennikarzy.

- Właściciele mediów mają większą władzę niż dawni wodzowie. - Czy któryś z nich jednym naciśnięciem, jednym skinięciem, potrafił uruchomić w całym świecie wrzask przeciwko człowiekowi, produkcję kłamstwa i śmiercionośną, pełną jadu, propagandę? Nikt z tamtych ludzi nie był tak sprawny, jak są dzisiejsi władcy – powiedział biskup. Nawiązał do tworzonego przez TVN kanału religijnego. - Tworzy się konkurencja, która jest gotowa zawiesić na godzinę program przeciw człowiekowi - powiedział kaznodzieja.

Na zakończenie sobotniej mszy św. przemówił dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Zaapelował o wspieranie "prawdziwie polskich" i katolickich mediów. - To jest zdrowie, to nie jest trucizna w pięknym opakowaniu - powiedział.

Niedzielnej uroczystej liturgii na Jasnej Górze przewodniczył bp Andrzej Dzięga, delegat Konferencji Episkopatu. W swojej homilii sandomierski biskup nawiązał do sprawy arcybiskupa Stanisława Wielgusa. - Ból, cierpienie i rany Kościoła są znakami ewangelicznego zdrowia Kościoła – powiedział ks. biskup. Zapewnił abpa Wielgusa o modlitwie i życzliwości wiernych. Hierarcha wskazał na znaczenie kolegialności w Kościele, jako metody rozpoznawania i rozwiązywania trudnych spraw.

Kaznodzieja przekonywał, że tylko w mocy Ducha Świętego może powrócić publiczna dyskusja o ochronie życia w Polsce. "Panie premierze, ta nadzieja i ta dyskusja trwa w Kościele i trwa w narodzie, musi trwać. Nie mogą te tematy też nie powrócić w dyskusji publicznej w Polsce i Europie. W Duchu Świętym i publicznej zgodzie niech powróci i niech odmieni oblicze polskiej ziemi" - apelował do rządzących bp Dzięga.

Biskup wezwał katolickich intelektualistów, aby nie przeciwstawiali swojego sposobu odczuwania i praktykowania wiary sposobom, w jaki czynią to prości, wierzący ludzie.

- W związku z tym, że różne media laickie zwracają się do nas o akredytacje na XV Pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę, w sobotę i niedzielę, informujemy, iż nauczeni przykrymi manipulacjami mediów liberalnych, dokonywanymi na Radiu Maryja, na posługujących w nim słuchaczach i pielgrzymach, nie wyrażamy zgody na akredytację tym mediom - powiedział o. Rydzyk w Radiu Maryja przed pielgrzymką.

Zgodę na przekazywanie na żywo relacji z pielgrzymki dzięki skorzystaniu z sygnału Telewizji Trwam uzyskała jedynie TVP Oddział Katowice.Opcje Artykułu

150 tysięcy pielgrzymów Radia Maryja na Jasnej Górze | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń