Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Nasz Dziennik: Dość kłamstw!

"Żona prezydenta to czarownica, która powinna się poddać eutanazji, a prezydent to oszust ulegający lobby żydowskiemu" - takie zdanie nie padło, nawet w sławetnych „taśmach Rydzyka” – przekonuje Nasz Dziennik. Jeśli chodzi o Żydów, intencją ojca Rydzyka było podważenie sensowności modelu relacji świat – Żydzi, który polega na wiecznym kajaniu się przed Żydami. Relacje te powinny być bilateralne – wnioskuje gazeta.

Otóż, aby mieć prawo pouczania kogoś o szacunku wobec braci Żydów, trzeba szanować braci katolików – pisze publicysta Naszego Dziennika, Sebastian Karczewski. Choćby przez to, by umieć dostrzec, że inni to nie żadne "moherowe berety", lecz konkretni ludzie, zasługujący na taki sam szacunek, jak Żydzi. Mówienie o walce z pogardą wobec jednych połączone z jednoczesnym okazywaniem pogardy wobec drugich cuchnie obłudą...

Kłamliwą informacją było również twierdzenie, jakoby dyrektor Radia Maryja nazwał "oszustem" prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – uważa publicysta Naszego Dziennika.

Nawet przy założeniu, że zaprezentowane przez tygodnik "Wprost" nagrania są prawdziwe, choć nie potwierdzono jego autentyczności to brak tam pewnych sformułowań, o które powszechnie zaczęto oskarżać dyrektora Radia Maryja – napisał w poniedziałkowym wydaniu Nasz Dziennik.

Olbrzymie emocje budzi nieznane jeszcze stanowisko generała zakonu redemptorystów. Ojciec Joseph Tobin może odsunąć założyciela Radia Maryja od pełnionych funkcji. Ale dotychczasowa praktyka władz generalnych zakonu honoruje autonomię polskiego zarządu zgromadzenia. Polscy redemptoryści są najprężniejszą prowincją kongregacji. Realizują wiele nowatorskich inicjatyw duszpasterskich i obfitują w powołania.Opcje Artykułu

Nasz Dziennik: Dość kłamstw! | 13 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Nasz Dziennik: Dość kłamstw!
spaghettimonster pon, 16 lip 2007, 04:34:48

Słowa Rydzyka dokładnie brzmiały tak: "I on [prezydent] mnie oszukał". I tutaj mała dygresja. Dlaczego niby nie można nazwać prezydenta oszustem, jeżeli jest to uzasadnione? Skąd wiemy czy prezydent naprawdę nie oszukał Ojca Rydzyka? Nie popadajmy w paranoję, bo niedługo okaże się, że wogóle nie można skrytykować prezydenta. Ten cały przepis o "zniesławieniu głowy państwa" jest absurdalny, niedemokratyczny i powinien być zniesiony. Bracia Kaczyńscy też notorycznie używają dalece kontrowersyjnego języka. Premier mówił np. o szatanie wśród protestujących pielęgniarek. Albo słynne "my stoimy tam gdzie wtedy, oni tam gdzie stało ZOMO".

Niemniej fragment: "Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza!" w odniesieniu do prezydentowej jest już skandaliczny. Podobnie treści antysemickie. Zresztą na punkcie antysemityzmu Rydzyk i całe środowisko RM mają jakiegoś fioła.

Ojcu Rydzykowi należy się kara, nie za te kilka wypowiedzi opublikowanych we "Wprost", ale  za całe 17 lat siania nienawiści na antenie Radia Maryja.

 
Nasz Dziennik: Dość kłamstw!
swiatlo pon, 16 lip 2007, 14:10:45
O autentycznosci nagran powininen wypowiedziec sie sam kaplan, chyba ze "nie pamieta". Jego/wyklad kazanie bardzo dobre, nikogo nie obraza. Pani Kaczynska powinna byc napietnowana za swoja dzialalnosc jak najsurowiej.
 
Nasz Dziennik: Dość kłamstw!
pawelll śro, 18 lip 2007, 09:16:51
 • "Nie nazywajmy szamba perfumerią"
 • "Pani prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza".
 • "prezydent mnie oszukał"
Pan Rydzyk jest osoba o bardzo ciekawej przeszłości.  Nielegalne zbiórki pieniędzy na ratowanie Stoczni Gdańskiej, przychylność prokuratury, która łaskawym okiem patrzy na pana Rydzyka. Dla mnie ten człowiek zasługuje na co najmniej dokładne wyjaśnienie spraw finansowych przez prokuraturę (ciekawy jest los ludzi, którzy mieli poważne wątpliwości co jego uczciwości).
Nie nazywam go "ojcem" bo to żaden duchowny ( za Moniką Olejnik).
Pozdrawiam

---
Nauczyliśmy się fruwać niczym ptaki na niebie, pływać jak ryby w morzach, ale nie nauczyliśmy się tej prostej sztuki, by żyć ze sobą jak bracia. Matin Luther Ki

 
Nasz Dziennik: Dość kłamstw!
chochlik śro, 18 lip 2007, 11:37:38

Jakoś trudno mi wobrazić sobie Tadeusza Rydzyka jako duchownego. Bycie kapłanem, ojcem, a nawet prostym braciszkiem to ostatnia z rzeczy, na które powinien sobie pozwolić. Zachowuje się przecież jak głupiutki niesforny chłopczyk, któremu wszystko się udaje. Nazwał kiedyś pałac prezydencki szambem, Kaczyński nie zrobił mu nic (bo to kapłan i jest święty, obłuda Lecha nie ma granic :)) ), Rydzyk stwierdził więc, że pójdzie dalej i poobraża ludzi, a nie tylko "przedmioty".

I teraz Lechu mu znowu powie nic, bo jest sprawa z Lepperem i z LIS'em. Rydzykowi znowu się upiecze.

Brak mi słów na tą komedię!

---
chochlik

 
Nasz Dziennik: Dość kłamstw!
Dopler pią, 20 lip 2007, 09:59:25
Coś takiego! Nawet tutaj jak widać są ludzie którzy ulegają dziwacznym interpretacjom mediów antykatolickich. Im dłużej słucham to nie widzę w  opiniach o. Rydzyka obrazy Pana prezydenta lub jego żony. Jest natomiast  nonkonformistyczna postawa wobec zjawisk. Nie jest obrazą powiedzieć "Jeśli tak się zachowujesz to jesteś świnia". Dla mnie osoby który walczą o eutanazję zachowują się jak świnie (czarownice itp) - ale jest to krytyka ZJAWISKA a nie osoby. Grzesząc stajemy się nieczyści, ale nie oznacza to utraty naszej godności jako człowieka - z bycia czarownicą w ten sposób można się podnieść, nawrócić.  Trzeba tylko spojrzeć w "lustro" i zobaczyć jak się wygląda. Ksiądz z ambony miał zawsze taką możliwość a nawet obowiązek pokazywania "luster". Zobacz jak wyglądasz, jesteś brudny - idź się umyj do konfesjonału i nie grzesz więcej. Wielkie Aj-waj mediów potwierdza tylko jedno: że środowiska lewackie i liberalne są po prostu ciemne. Tym krzykiem dają dowód na to że nie potrafią zrozumieć sensu prostej wypowiedzi, a tym bardziej kompletnie nie czują rytu naszej kultury. No ale co się dziwić, w końcu rewolucje francuska i komunistyczna były przeprowadzone głównie za pomocą analfabetów.
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń