Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Anonimowe uderzenia - oświadczenie dyrektora Radia Maryja

Po oświadczeniu prowincjała polskich redemptorystów publikujemy w całości oświadczenie dyrektora Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz założyciela Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej wydane w związku oświadczeniem prowincjała w sprawie tzw. afery taśmowej.


Drodzy Słuchacze, przyjaciele Radia Maryja!

Po szczególnych przemyśleniach pragnę podzielić się następującymi konstatacjami:

Od pewnego czasu ponownie doświadczamy w naszej Ojczyźnie specyficznego szumu medialnego, który może być odwróceniem uwagi społeczeństwa od istotnych spraw, a którego skutkiem jest także niepokój w sercu niejednego człowieka pragnącego rozwoju własnego, najbliższych, rodzin i Narodu - w dążeniu do prawdy, szacunku i wzajemnej solidarności w dobrym.

W naszej Ojczyźnie poranionej przez historię - w tym najnowszą - coraz częściej odkrywamy w różnych dziedzinach ogromne konsekwencje tych zranień, zwłaszcza w systemie wartości obywateli, a także w sferze życia moralnego.

Potrzeba nam coraz pilniej merytorycznego dialogu wspierających się wzajemnie obywateli w znoszeniu i rozwiązywaniu trudności narosłych przez wiele ostatnich dziesiątków lat.

Tylko w takim dialogu - na argumenty: prawdy, miłości, wspólnego dobra, sensu naszej egzystencji - można rozwiązać wiele problemów i godnie rozwijać siebie - budować nasze sprawy. Potrzeba nam zjednoczenia się wokół pozytywnych zadań, rozmów ludzi dobrej woli, by wzajemnie budować wspólne dobro. Temu też mają służyć media: budowaniu w prawdzie, wzajemnym szacunku, dialogu - budowaniu świata godnego dzieci Bożych.

Z Pisma Świętego, nauczania Kościoła i osobistych doświadczeń wiemy, iż po grzechu pierworodnym człowiek popełnia różne błędy - także w relacjach międzyludzkich. Kościół, przekazując nam naukę Chrystusa, uczy nas, jak postępować w takich sytuacjach, pomaga nam i umacnia nas na drodze przez tę ziemię. Święty Paweł daje nam piękną wskazówkę na relacje międzyludzkie: "Napominajcie się z miłością i zachęcajcie" (por. Kol 3, 16; 1 Tes 5, 11).

Od jakiegoś czasu, a po XV Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja jak potężny grzmot uderzyły w nas "sensacje" podawane przez media godzące w Radio Maryja, a przez to w oddanych sprawie ewangelizacji i pozytywnego działania dla Kościoła i Ojczyzny ludzi, przez podawanie jakichś treści skompilowanych przez kogoś pozostającego anonimowym.

Ponieważ uderza to wszystko w dobro wspólne i może podważać wysiłki ewangelizacyjne, jeszcze raz mówię, iż nikogo nie zamierzałem w mym działaniu obrażać, a tym bardziej Pary Prezydenckiej w naszej Ojczyźnie, a jeśli ktoś poczuł się przeze mnie obrażony, to przepraszam go w myśl Modlitwy Pańskiej: "I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom".

Również w związku z szumem medialnym dotyczącym tych "sensacji" zaznaczam wyraźnie, iż nie występuję nigdy przeciw ludziom, tym bardziej z racji ich przynależności religijnej, rasowej, społecznej itp., a tym bardziej nie można mówić, iż działania prowadzących Radio Maryja, w tym moje, były czy są antysemickie. Musimy jednak pamiętać, iż działania ludzi podlegają osądowi moralnemu, także obywateli, a w Kościele za niego odpowiedzialnym.

Wszystkim ludziom mediów życzę mocy Bożych w poszukiwaniu i służeniu Prawdzie we wzajemnym szacunku i dialogu, sukcesów w odbudowywaniu w naszym Narodzie sprawdzonego w historii Polski i świata morale i systemu wartości dla dobra każdego człowieka, Kościoła i naszej umiłowanej Ojczyzny.
Wyrażając wdzięczność naszemu Zgromadzeniu Redemptorystów, na czele z Ojcem Generałem Józefem Tobinem i Ojcem Prowincjałem Zdzisławem Klafką, za wspieranie i współbudowanie Radia Maryja, oraz najbiedniejszym, chorym i w jakikolwiek sposób cierpiącym, duchownym i świeckim, ludziom prostym, robotnikom, rolnikom, uczącym się, inteligencji - wszystkim kochającym Prawdę - bardzo proszę o modlitwę za Kościół, Ojczyznę będącą obecnie w niezwykle trudnej sytuacji, o to, by zwyciężyły w niej Prawda i Miłość. Proszę też o modlitwę - wzajemnie o niej zapewniając - za Radio Maryja i dzieła przy nim wyrosłe.

o. Tadeusz Rydzyk CSsR


Opcje Artykułu

Anonimowe uderzenia - oświadczenie dyrektora Radia Maryja | 3 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Anonimowe uderzenia - oświadczenie dyrektora Radia Maryja
BA śro, 1 sie 2007, 15:35:14
Słusznie zacytowane słowa Św. Pawła " napominajcie się z miłością" i o tę miłość tu chodzi, bo tej jakoś nie zauważam w działaniach, słowach, publicznych występach T. Rydzyka. Pajacowanie, monosylabizowanie, infantylne komentarze to zauważyłam i zaobserwowałam w ostatnich dniach. Fałszywie prezentowane fakty z historii współczesnej.Jakoś nie słyszałam nigdy z ust tego księdza słów o Miłosierdziu Bożym, które Bóg ofiaruje każdemu z nas, a zresztą szkoda słów.
 
Anonimowe uderzenia - oświadczenie dyrektora Radia Maryja
Anh pią, 24 sie 2007, 17:47:21

Aż zamokły mi kostki, taka woda leje się z tej wypowiedzi Rydzyka. Bardzo łatwo jest, popijając drinki w Maybachu, mówić o miłości bliźniego. O miłości, której sam nie stosuje. Ubliżanie ludziom o odmiennych poglądach to też miłość bliźniego. Jak można być tak głupim by takiego człowieka jeszcze cytować. To, że on sam ośmiesza się swoimi wystąpieniami to „dzięki bogu” dobrze. Ciekawe jak wytłumaczysz Jakubie obrażanie pani Marii Kaczyńskiej, nazywając ją czarownicą?

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń