Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

"Walka o prawa gejowskie nie skończyła się"

Rząd premiera Gordona Browna, (Wielka Brytania), utworzył stanowisko "Sekretarza Stanu do spraw Równości", które objęła pani Harriet Harman. Przepisy w ramach ustawy Sexual Orientation Regulations of the Equality Act 2006 obowiązują już od kwietnia br. "Akt równości regulujący orientację seksualną", opracowany pod nadzorem organizacji homoseksualnych w praktyce uniemożliwia jakąkolwiek krytykę zachowania homoseksualnego.Harman podczas londyńskiej parady gejowskiej, która odbyła się w czerwcu br. powiedziała, że "walka o prawa gejowskie nie skończyła się. [...] Wszyscy wiemy, że jest dalsza droga, którą pójdziemy, a dzisiejszy dzień jest dniem takiej determinacji. [...] Będziemy mieli nowego komisarza ds. równości i praw człowieka, który będzie prowadził walkę przeciwko homofobii. Będziemy mieli nowy program do walki z homofobią, wprowadzimy go w szeregach policji i zmienimy system sprawiedliwości tak, aby uniemożliwić i odstraszyć od dokonywania przestępstw homofobicznych."

Wydział ds. Społecznych i Samorządu Lokalnego wyjaśnia, że np. właściciel hotelu nie ma prawa odmówić wynajęcia pokoju homoseksualistom, a jeśli nie zgadza się z tymi przepisami, to w praktyce nie ma żadnej innej możliwości, jak wycofać się z prowadzenia biznesu. W przypadku fotografa, który nie może odmówić usługi np. wykonania portretu dwójce "partnerów", chyba że ograniczy swoje usługi tylko do oferowania portretów indywidualnych. A jeśli kierowca nie zgadza się przepisami zabraniającymi odmówienia usługi transportowej "partnerów", to jedyne co pozostaje mu, to zmiana pracy - wyjaśnia ministerstwo.

W szczególnie trudnej sytuacji, po przyjęciu ustawy, sa katolickie ośrodki adopcyjne, które nie mogą odmówić oddania dziecka parze homoseksualistów. Katoliccy biskupi przedstawili swoje zastrzeżenia wobec ustawy zwracając uwagę, że dzieci traktuje się jak towar, który musi być dostępny za wszelka cenę. Protest biskupów, jak do tej pory, nie odniósł żadnego skutku.Opcje Artykułu

"Walka o prawa gejowskie nie skończyła się" | 3 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
mateuszwroc nie, 12 sie 2007, 15:38:25
A gdzie mój komentarz?

---
"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

 
swiatlo nie, 12 sie 2007, 17:35:04
Totalitaryzm i biurokracja rozrasta sie w kazdym kraju. UK nie jest wyjatkiem niestety. Lobby pedofilskie chyba chce byc znienawidzone. To wolny rynek rozwiazuje problemy, a nie urzednik Ministerstwa Milosci, ktory stwarza problemy (napiecia spoleczne) i bohatersko je pokonuje.
Elementem wolnosci jest prawo do dysktykryminacji kazdego z byle powodu. Polecam rozwiniecie tej mysli w wywiadzie z prof. Hansem Hermannem Hoppe
http://liberalia.wordpress.com/2007/04/01/wywiad-z-hansem-hermannem-hoope/
 
ego43 pon, 13 sie 2007, 23:31:33

Mówimy o wolności o, dyskryminacji, o prawach itd. Ale jak mają się szczytne hasła do praktyki? Bo przecież idąc za myślą wypowiedzianą w artykule mozna stwierdzić że są prawa lepsze i ważniejsze i gorsze i mniej ważne. Prawa gejowskie stawia się ponad prawem do wyznawania i stosowania w praktyce (czyli życia na co dzień) zasad wiary i przepisów religii. Czyli uznanie tzw. praw gejowskich ogranicza prawa innych. Dlaczego religia ma być zamknięta w kruchcie i nie wolno publicznie wyrażać swojego zdania(nazywając grzech grzechem) na temat homoseksualizmu? Dlaczego katolik ma się godzić na gorszące sceny z parad równości i nikt nie bierze w obronę jego moralności? Czy ci co nie akceptują związków jednopłciowych są obywatelami gorszej kategorrii? Jeśli ktoś zabrania publicznego wyrażania przekonań katolikom powinien także zabronić gorszącej dla katolików propagandy homoseksualnej. Jeśli Kościół w kruchcie to geje w mieszkaniu i nigdzie poza nim. Tzw. prawa gejów to nie wolność i równouprawnienie ale zwyczajny terroryzm większości przez mniejszość.

---
ego43

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń