Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Bp. Tadeusz Pieronek: ten świat jest kopnięty

Biskup Tadeusz Pieronek w wywiadzie udzielonym Przekrojowi wyjaśnia, że biskupi w dużej mierze podzielają świat wartości ojca Rydzyka, bo „jest to między innymi jakiś rodzaj reakcji na ten świat, który wariuje; ten świat jest kopnięty”, bo „wszystko stawia na głowie, odrzuca wszystkie wartości, które dotąd były uznane. I co się pan dziwi, że ci ludzie idą do nory i skorupieją, chowają się w ochronny kokon, bo wierzą, że tak przetrwają. To jest rodzaj zabezpieczenia się, kto wie, czy nie skuteczny” – dodaje biskup. (Przekrój, 24-27).
„Kiedy ojciec Rydzyk zaczynał, to Episkopat popełnił błąd, bo zaufał nie tylko jemu, ale i doradzającym nam Amerykanom, którzy powiedzieli: nie opłaca się radio ogólnokrajowe. Radia lokalne, diecezjalne mają szansę, i pomogli nam stworzyć te radiostacje diecezjalne, które się okazały strasznie drogie i nieefektywne. A w międzyczasie ojciec Rydzyk huknął ogólnopolskie radio i wygrał.”

Piotr Najsztub: Myśli ksiądz biskup, że Kościół jest zdolny do jakiegoś zdecydowanego, administracyjnego działania wobec ojca Rydzyka, czy jest na przykład w stanie wystąpić z prośbą do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o cofnięcie koncesji?

Bp Pieronek odpowiada: „Z tym rządem to i tak nie miałoby sensu. Myślę też, że z obecnym Episkopatem będzie trudno o zdecydowane działania wobec ojca Rydzyka, choć trzeba to lansować i do tego dążyć ze świadomością, że wszystkie działania dotychczas podjęte były raczej pozorne”.Opcje Artykułu

Bp. Tadeusz Pieronek: ten świat jest kopnięty | 10 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Bp. Tadeusz Pieronek: ten świat jest kopnięty
mateuszwroc sob, 25 sie 2007, 07:58:59
Jednym z dowodów na to, że świat jest kopnięty jest to, że katolicki biskup w sutannie pokazuje się od wielkiego święta, a krzyż pektoralny chowa do bocznej kieszeni marynarki, jakby się go wstydził.

---
"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

 
Bp. Tadeusz Pieronek: ten świat jest kopnięty
Anh nie, 26 sie 2007, 20:54:44
No tak. To boli. Walka o kasę przegrana. Sam biskup Pieronek przyznaje, że Rydzyk wygrał. Jeździ Maybachem i ma własny helikopter. Oh gdyby tak cofnąć czas.


 
Bp. Tadeusz Pieronek: ten świat jest kopnięty
Molier pon, 27 sie 2007, 12:51:23
Ankh. Jestes jednym z wielu, ktorzy ulegaja manipulacji. Smiac mi sie z Twojego zachowania chce. W koncu Cie ta nienawisc zezre, albo jesli poprowadzi do glebszych poszukiwan, poprowadzi do Prawdy.

---
It has been said that something as small as the flutter of a butterfly's wing can ultimately cause a typhoon halfway around the world.
-Chaos Theory

 
Bp. Tadeusz Pieronek: ten świat jest kopnięty
Anh pon, 27 sie 2007, 13:50:34
A powiedz mi Drogi Molierze, o jaką nienawiść ci chodzi. Czy będąc krytycznym (zgadzam się, że jestem cyniczny) wobec uwielbionego przez was kościoła, muszę pałać nienawiścią. Ja nie szydzę z waszych słów, a od was "chrześcijan" ciągle słyszę jakie to "śmiecie" piszę, czy jaki jestem śmieszny. Mnie śmieszy kościół, nie ludzie będący jego członkami.
 
Bp. Tadeusz Pieronek: ten świat jest kopnięty
Anh śro, 5 wrz 2007, 23:46:34

Miliony ofiar Kościoła


Inkwizycja: XIII - XVIII wiek. 1 do 10 milionów zabitych, torturowanych, maltretowanych i sterroryzowanych ("Der Spiegel" 1.6.1998r.)

Wyprawy krzyżowe: XI - XIII wiek. Około 22 milionów zabitych, tysiące niemieckich Żydów (Hans Wollschläger "Die bewaffneten Wallfahrten nach Jerusalem" - "Zbrojne pielgrzymki do Jerozolimy")

"Poganie": IX - XII wiek. W średniowieczu niemieccy królowie i książęta nawracali siłą na wiarę "chrześcijańską" dziesiątki tysięcy germańskich i słowiańskich "pogan" lub okrutnie ich mordowali. Kościół dawał na to swoje błogosławieństwo lub wzywał do "wypraw krzyżowych" przeciwko Słowianom. (Karlheinz Deschner, "Kriminalgeschichte des Christentums" - "Kryminalna Historia Chrześcijaństwa", t. IV, V, VI).

Żydzi: W średniowieczu ciągle miały miejsce krwawe rzezie z tysiącami zabitych, inicjowane przez kościelnych podjudzaczy. Julius Streicher w Procesach Norymberskich odnośnie Holacaustu wyraźnie powołał się na mowy podburzające Marcina Lutra przeciw Żydom (Friedrich Heer, "Gottes erste Liebe" - "Pierwsza miłość Boga")

Zdobycie Ameryki: W ciągu pierwszych 150 lat po podboju Ameryki przez Hiszpanów "w imię Boga" ginie 100 mln ludzi - "największe ludobójstwo wszech czasów" (teolog Boff, "Publik-Forum", 31.5.1991r.)

Katarowie, Waldensi, Husyci, Chrzciciele: Z polecenia Kościoła (również i ewangelickiego) giną tysiące innowierców

"Czarownice": XVI - XVIII wiek. Setki tysięcy ludzi, przede wszystkim kobiet, ginie w okrutny sposób, mniej więcej połowa z tego w Niemczech. Także Luter posyła czarownice na stos. Instrukcje do tej działalności pochodziły od dwóch niemieckich dominikanów opatrzone tytułem "Młot na czarownice" (Hubertus Mynarek, "Die neue Inquisition" - "Nowa Inkwizycja")

Ludobójstwo w Chorwacji: Jeszcze w połowie XX wieku, w latach 1941-1943 w Chorwacji wymordowano około 3/4 miliona ortodoksyjnych Serbów przy dominującym udziale katolickich duchownych i za aprobatą Watykanu [...]. Watykan jest o wszystkim, poinformowany jednak ten krwawy reżim traktuje najwyraźniej w sposób przychylny. Hierarchia katolicka, a w pierwszym rzędzie kapelan wojskowy i zarazem arcybiskup Stepinac (beatyfikowany w 1998 r. przez papieża) wspiera moralnie faszystowski reżim do samego końca (Vladimir Dedijer "Jasenovac - jugosłowiański Oświęcim a Watykan", 1988r.)

Molestowanie seksualne dzieci przez księży i zakonników: Jeszcze po wielu latach lub nawet dziesiątkach lat osoby, które były ofiarami molestowania seksualnego w wieku dziecięcym, cierpią psychicznie z powodu tych upokorzeń. Eksperci szacują, że w ciągu ostatnich dwudziestu lat w USA spośród 51000 katolickich księży 2000 oskarżonych zostało o wykorzystywanie seksualne. ("Hanauer Anzeiger" 13.7.98r.) Jest to około 4%. W Niemczech prof. Hubertus Mynarek szacuje liczbę pedofilów również w granicach 3 - 5%. (Akty 97, 14.9.1999r.). W Polsce, kraju bardzo katolickim, już nie dziwią kolejne afery pedofilskie z udziałem księży ujawniane przez prasę i telewizję, niestety przestępstwa te i inne z udziałem duchownych są przez sądy traktowane nadzwyczaj łagodnie.

Prześladowania: Obecnie nie można spalić człowieka o niewygodnych poglądach, innym wyznaniu czy nie uznającego władz Kościoła. Ale osoby te są oczerniane, stosuje się wobec nich dyskryminację, wyzywa się je od sekt itp. wzbudzając w ludziach strach i nienawiść, stosuje się wobec nich mobbing, wywiera różnego rodzaju naciski mające zmusić je do dostosowania się do "jedynie słusznych poglądów i religii" lub można je pozbawić pracy. Obecnie Kościół próbuje mieć możliwie największy wpływ na media, takie jak TV czy radio, co mu się udaje. W Polsce z publicznych pieniędzy płaconych również przez ludzi nie będących katolikami finansowanych jest wiele przedsięwzięć związanych z Kościołem.

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń