Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Belgijska policja spacyfikowała demonstrujących przeciw islamizacji Europy

Demonstrację przeciwko islamizacji Europy, które miały miejsce 11 września, gdzie protestanci zaplanowali moment ciszy by uczcić tragedię Stanów Zjednoczonych z 11 września, zostały zablokowane przez socjalistę, mera Brukseli Frediego Thielemansa, obawiającego się chaosu i pogróżek.

Pomimo zakazu, ponad 200 Belgów, do których dołączyło również kilku polityków, poszło naprzód z pokojową demonstracją.

To, co wydarzyło się później będzie czymś co Skwer Tiananmenna zapamięta na długo. Reporter Paul Belien, który był wtedy na miejscu, opisuje brutalność policji nie tylko słowami, ale swoje słowa potwierdza zdjęciami i filmem.

Policja z Walonii - francuskojęzycznej części Belgii, maltretowała demonstrantów, a wielu z Flandrii - flamandzkojęzycznej części, robiła to z przesadną agresją.

Na filmie widać policję, znęcającą się również nad kilkoma politykami z partii Vlaams Beland, jak również nad członkami Parlamentu Europejskiego. Vlaams Beland (VB) jest obecnie drugą najważniejszą partią we Flandrii i jedną z największych partii w kraju.

Partia ta popiera natuaralne małżeństwa i życie rodzinne oraz reformy podatków a przeciwstawia się małżeństwom homoseksualnym oraz adopcjom przez rodziców tej samej płci. VB nie zgadza się również na aborcje z wyjątkiem przypadków, kiedy dziecko poczęte zostało w wyniku gwałtu, lub też istnieje zagrożenie życia matki.

Belien opisuje sceny, pokazane na video: Siwo-głowym mężczyźną który jako pierwszy został zaatakowany przez policje jest Luk Van Nieuwenhuysen - Vice-Prezydent Flamadzkiego Parlamentu. Chwilę później widać, jak policja znęca się nad Frankiem Vanhecke - członkiem Europejskiego Parlamentu i przywódcą partii VB. Widać jak został skuty kajdankami i wepchnięty do policyjnego samochodu. Po tym wszystkim widać jak policja zajmuje się również Filipem Dewinterem, przywódcą VB we Flamandzkim Parlamencie. Demonstranci byli przetrzymywani w areszcie przez 7 godzin.

Flamandzki reporter telewizyjny Goedele Devroy powiedział, że jest zaskoczony brutalnością policji na tej pokojowej demonstracji. "Tym bardziej jest do dziwne, ponieważ gdy rano zadzwoniłem na policje, mówili, że będą tolerować demonstrację jeżeli demonstranci nie użyją siły i nie złamią prawa".

Aresztowani zostali również członkowie Europejskiego Parlamentu z Włoch i z Francji. Włoski rząd skarży się na aresztowanie Maria Borghezio - włoskiego członka Europejskiego Parlamentu, protestującego przeciwko naruszeniu jego parlamentarnego immunitetu przez Belgów.

Belgijskie władze słyszały również o skargach słowackiego polityka Vladimira Palko. Palko, ze słowackiej chrześcijańsko-demokratycznej partii KDH napisał do ambasadora Belgii w Słowacji i publicznie zaprotestował przeciw nieprawnemu użyciu siły przeciwko pokojowej demonstracji w Brukseli.

W liście Palko pisze: "Do dzisiaj myślałem, że coś takiego może wydarzyć się tylko w kraju Łukaszenki. Co więcej, nie mogę zrozumieć dlaczego w Brukseli zabronione są demonstracje przeciwko islamizacji Europy. Islamizacja Europy to poważny problem. Możemy mieć różne opinie i nie zgadzać się w kwestii rozwiązań problemów, ale wysoce wymagane jest, by móc swobodnie o tym dyskutować."Opcje Artykułu

Belgijska policja spacyfikowała demonstrujących przeciw islamizacji Europy | 2 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
montsegur nie, 16 wrz 2007, 10:46:00
To dość dziwnie wygląda: najpierw zakaz demonstracji, potem zapowiedź jej tolerowania, a potem atak na grupę demonstrantów. Czy fakty tak wyglądały, czy też nastąpiła pomyłka?

Jaki konkretnie podano motyw zakazu i jaki podano powód interwencji policji? Gdzie jest najpełniejsza relacja? Bo chyba władze nie motywowały niczego np pragnieniem islamizacji?

Cheers!!!
 
 • Ewa nie, 16 wrz 2007, 19:12:13

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń