Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Subiektywne deklaracje contra nauka

PolemikiLech Dokowicz postanowił zabrać głos w sprawie leczenia homoseksualizmu. Jego artykuł znajduje się tutaj:www.rzeczpospolita.pl/dodatki/opinie_070919/opinie. Autor twierdzi, że zmiana orientacji seksualnej jest jak najbardziej możliwa (wbrew temu co na ten temat mają do powiedzenia seksuolodzy), a jako dowód na istnienie takiej transformacji powołuje się na swoje liczne spotkania z byłymi gejami.

Subiektywne deklaracje tych osób bardziej przekonują Lecha Dokowicza niż stanowisko nauki. No cóż, tylko pozazdrościć zaufania do ludzi.Autor pisze, że widział rodziny, żony, dzieci byłych homoseksualistów i na tej podstawie wnioskuje o zmianie ich orientacji. Pan Dokowicz najwyraźniej nie odróżnia orientacji od zachowań seksualnych.Nie jest przecież tajemnicą, że wiele gejów i lesbijek ma dzieci, bo środowisko, w którym się wychowali było na tyle nietolerancyjne, że wbrew sobie pozakładali rodziny, by potem po kryjomu (np. przez Internet) zaspokajać swoje prawdziwe potrzeby.

Nie można wnioskować o orientacji seksualnej na podstawie zachowań seksualnych i subiektywnych deklaracji, które być może bardziej opisują chęci niż stan faktyczny.Tak sobie myślę, że jałowa dialektyka na temat leczenia homoseksualizmu będzie prowadzona tak długo, dopóki nie pojawią się publikacje, które szczegółowo i przystępnie wyjaśnią kolejne etapy badań prowadzących do wniosku, że orientacja seksualna jest niezmienna.Opcje Artykułu

Subiektywne deklaracje contra nauka | 4 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Subiektywne deklaracje contra nauka
piotrz sob, 3 lis 2007, 21:51:53
"Zabawny" komentarz i nie wiem, co chciałeś przez niego udowodnić. Oto okazuje się, że nauka jeszcze nie doszła do tego, czy jest to do zmiany czy nie, jak sam piszesz:
"... dopóki nie pojawią się publikacje, które szczegółowo i przystępnie wyjaśnią kolejne etapy badań prowadzących do wniosku, że orientacja seksualna jest niezmienna".
ale oczywiscie już z góry wiesz, że mają wykazać jej niezmienność. Ot po prostu pokazałeś swoje zdanie na temat kogoś znacznie mądrzejszego od Ciebie, przekonałeś samego siebie, że masz rację, po czym wykazałeś, że nauka i tak dojdzie do tego, że potwierdzi to, co już i tak wiesz.
Może "na proroka narodów powołał Cie Pan"?

Zmieniają 'orientację' - nie zachowania - ludzie, ktorzy byli gejami przez 20-30 lat, byli aktywnymi działaczami na rzecz 'ruchu praw gejów' itd... i głosno to dziś wyrażają, że można, że to nie jest dobre, ani zdrowe, znając doskonale sprawę 'od środka' tzn. zarówno od środka środowiska, jak i od środka swojego własnego wnętrza.
Bez względu na komentarze, badania i pseudo-naukowe wnioski amatorów własnych poglądów, Bóg robi swoje i 'uderza' od góry w te środowiska.
W ciągu ostatnich lat nawróciło się i odeszło z wielkim hukiem kilku aktywistów. Jeśli Twoja jedynie słuszna, potwierdzona w najbliższej przyszłości, teoria sie nie zachwieje to polecam, dwa świadectwa 'uzdrowienia', które bardzo wstrząsneły środowiskiem na zachodzie. To nie są prywatne spotkania w gabinecie lekarza, ale głośne i odwazne deklaracje:

Odkupiona - 10 sposobów na wyjście, jeśli chcesz z tego wyjść
http://www.poznajpana.org/articlebody.asp?id=1287

Lider ruchu 'praw gejów' porzuca homoseksualizm
http://www.poznajpana.org/articlebody.asp?id=1475

Od siebie tylko dodam, że nie czekam na te "publikacje, które szczegółowo i przystępnie wyjaśnią kolejne etapy badań prowadzących do wniosku, że orientacja seksualna jest niezmienna", one się nie zdarzą i chwała Bogu.
 
Subiektywne deklaracje contra nauka
Jan Schulz czw, 8 lis 2007, 03:31:40
piotrz:"Oto okazuje się, że nauka jeszcze nie doszła do tego, czy jest to do zmiany czy nie, jak sam piszesz: "... dopóki nie pojawią się publikacje, które szczegółowo i przystępnie wyjaśnią kolejne etapy badań prowadzących do wniosku, że orientacja seksualna jest niezmienna".
ale oczywiscie już z góry wiesz, że mają wykazać jej niezmienność.


Nauka już doszła do tego, że nie ma podstaw, by uznawać orientację homoseksualną za podlegającą zmianie i teraz chodzi o to, by w przystępny sposób przedstawić społeczeństwu procedurę prowadzącą do takich jak poniższe konkluzji:

1. Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne:
Zważywszy, że homoseksualność sama w sobie nie implikuje osłabienia osądu, zrównoważenia, solidności ani społecznych i zawodowych zdolności,Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wzywa wszystkie
międzynarodowe organizacje zdrowotne oraz indywidualnych psychiatrów w innych krajach (...) do zrobienia wszystkiego, co możliwe, aby zmniejszyć
piętno ciążące na homoseksualności, gdziekolwiek i kiedykolwiek ono się
pojawi (Grudzień 1992).

2. Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne:
(...) Homoseksualność sama w sobie nie implikujeosłabienia osądu, zrównoważenia, solidności ani społecznych i zawodowych zdolności. (...)
Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne [APA] nawołuje wszystkich specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego do podejmowania wysiłków usuwania piętna choroby psychicznej, które od dawna kojarzone jest z orientacją homoseksualną. Co więcej, APA popiera i nawołuje do
wprowadzenia w życie przepisów chroniących prawa obywatelskie [tych
osób] (...). (1975)

3. Amerykańskie Towarzystwo Psychoanalityczne:
1. Homoseksualna orientacja nie może być uznawana za przejaw niepełnego rozwoju osobowości lub psychopatologii.
2. Tak jak z każdym uprzedzeniem społecznym, uprzedzenie wobec homoseksualności wpływa negatywnie na zdrowie psychiczne, przyczyniając się do trwałego poczucia
naznaczenia i głębokiego samokrytycyzmu u osób zorientowanych homoseksualnie poprzez uwewnętrznienie tego uprzedzenia.
Warszawa 30 czerwca 2006 r. Zarząd PTS


piotrz:Zmieniają 'orientację' - nie zachowania - ludzie, ktorzy byli gejami przez 20-30 lat, byli aktywnymi działaczami na rzecz 'ruchu praw gejów' itd... i głosno to dziś wyrażają, że można, że to nie jest dobre, ani zdrowe, znając doskonale sprawę 'od środka' tzn. zarówno od środka środowiska, jak i od środka swojego własnego wnętrza.

czego nie jesteś w stanie dowieść, możesz jedynie wyrażać zaufanie ich subiektywnym deklaracjom

 
Subiektywne deklaracje contra nauka
piotrz pią, 4 sty 2008, 23:46:20
Dawno tu nie zgladałem, i raczej nie prędko znowu zajrze, ale..

Niestety deklaracje tych towarzystw wcale nie odzwierciedlają naukowych dowodów, czy przekonań, były podejmowane wśród wilu i licznych protestów nie byle jakich naukowców,...
To, co teraz różne gremia podają w różnych miejscach jako fakty, lub obowiązujace przepisy w USA to istna paranoja.
Na szczęście ciągle nikt nie udowodnił naukowo tego, co te Towarzystwa utrzymują. Powinieneś wiedzieć, ze deklaracja jakiegoś towarzystawa, nie jest żadnym dowodem naukowym to chyba oczywiste, nawet jeśli tam naukowcy się podpisują. Akurat w tym temacie (homoseksualizm) fakty mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, a paranoja jaką osiąga się np. robiąc w szkołach (nawet podstaowwoych) koedukacyje ustępy, (ułatwienie dla ogromniej rzeczy tych transsex..) jest rzeczywistym znakiem czasów ostatecznych.
 
Subiektywne deklaracje contra nauka
Jan Schulz nie, 13 sty 2008, 00:05:53

piotrz:"Niestety deklaracje tych towarzystw wcale nie odzwierciedlają naukowych dowodów, czy przekonań, były podejmowane wśród wilu i licznych protestów nie byle jakich naukowców,... "

Jakie argumenty mają ci naukowcy za niezmiennością orientacji???? Jeśli takie jak Lech Dokowicz, to są nic nie warte, bo skąd wiadomo, że ci wyleczeni zwyczajnie nie wypierają prawdziwej orientacji seksualnej?

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń